Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Działania podczas pożaru samochodu hybrydowego/elektrycznego

<< < (4/4)

rafal.bula:

--- Cytuj --- a Rosenbauer fakt ma system przebijania baterii i podawania środków gaśniczych przez szpikulec,a sprawdzał ktoś cobrę ? Teoretycznie świetnie ,by się nadawała ,bo w końcu ma dużą siłę przebijania.

--- Koniec cytatu ---
Ostatnio była taka akcja opisywana w necie. Zgasili szybko i skutecznie. Nawet sobie zdjęcie zapisałem jako ciekawostkę.

strazak ochotnik:

--- Cytat: rafal.bula w Marzec 29, 2023, 20:15:52 ---Ostatnio była taka akcja opisywana w necie. Zgasili szybko i skutecznie. Nawet sobie zdjęcie zapisałem jako ciekawostkę.
--- Koniec cytatu ---
Rafał jesteś w stanie podesłać jakiś link do artykułu dotyczących działań ze zdjęcia? Więcej informacji ktoś posiada?

Ewentualnie czy gdzieś indziej w Polsce lub na świece praktykowało się użycie cobry/cut lancy do pożarów baterii?

andoria:
To teraz pytanie, czy dostając się do Aku cobra lub podobnym urządzeniem nie ma ryzyka porażenia prądem operatora. Na zasadzie Aku -blacha nad Aku - urządzenie gaśnicze?

Radhezz:

--- Cytat: andoria w Marzec 30, 2023, 14:55:15 ---To teraz pytanie, czy dostając się do Aku cobra lub podobnym urządzeniem nie ma ryzyka porażenia prądem operatora. Na zasadzie Aku -blacha nad Aku - urządzenie gaśnicze?

--- Koniec cytatu ---
Oczywiście że jest takie ryzyko.

Inna sprawa dotycząca gaszenia w sumie nie tyle elektryków, co ich baterii... Wiecie, litowych... Jak lit reaguje z wodą? :szalony:  A przebicie izolacji w pojedynczym ogniwie 18650 o napięciu nominalnym zaledwie 3,6V jakie daje "fajne" efekty... Może przesadzam, nie wiem, ale wolałbym nie wylądaować w tak głupi sposób w głównym wydaniu "Wiadomości".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej