Służba > Gorące dyskusje strażaków

Nowa jrg

<< < (2/5) > >>

Feniks:
To nie dyskusja - to kompleksy jgk i jego chore marzenia i wypaczony obraz sytuacji w kraju ;p

A co do pytania - to wg mnie część osób musi mieć doświadczenie żeby przyuczyć nowych więc nie ma opcji żeby cała obsada była z nowego naboru. Tylko kwestia tego skąd będą przenosić.

pepek1:

--- Cytat: młody13 w Styczeń 26, 2020, 21:21:05 ---[quote author=gallanonim link=topic=30109.msg360995
Ale tu chodzi głównie o nowe siedziby dla komend już istniejących, oraz jedną JRG w rozrastającym się mieście Olsztynie, gdzie jak to w wielkim mieście ciężko o OSP(choć w skali kraju kilka prężnych jednostek w wielkich miastach jest). A obecnie typowa powiatowa JRG nie jest w stanie samodzielnie ugasić nawet stodoły, i jeszcze długo nie będzie, skoro cała zmiana mieści się w jednym samochodzie, więc jałowe te dyskusje...

--- Koniec cytatu ---
Potwierdzam , powiem więcej zdarza się u nas że dwa wozy rozjeżdżają się na powiat i w obsadzie 3  (ratowinik kierowca dowódca).  Także mi nie opowiadajcie bajek że na powiatach bez OSP da sie radę .
[/quote].       #msg360995 date=1580069705] u nas jest 17 i 6 na drugim wyjazdowym jeden na ciężkim i dajemy radę i jeszcze na miasto zostaje 10 i dajemy rade

jgk:
Kolego Feniks chora to jest sytuacja gdzie na aucie jest 3 ratowników jak piszą inni.Pytanie gdzie reszta?chorobowe,zwolnienia, kursy,odbieranie nadgodzin?Nie po to stworzono komendy PSP aby na zmianie składającej się 13 było 9  czyli 2 auta po 4 ratowników i cosik jeszcze z jednym.To zazwyczaj są przyczyny niedomagania i niemożności poradzenia sobie PSP w czasie niektórych  zdarzeń. Ale skoro brakuje 4 w momencie wyjazdu dwóch aut to owe dziury, braki ratowników zapycha się właśnie ratownikami  OSP.
Tak wiem przepis dopuszcza minimalne stany osobowe.

Eqinox:

--- Cytat: jgk w Styczeń 28, 2020, 18:58:05 ---Kolego Feniks chora to jest sytuacja gdzie na aucie jest 3 ratowników jak piszą inni.Pytanie gdzie reszta?chorobowe,zwolnienia, kursy,odbieranie nadgodzin?Nie po to stworzono komendy PSP aby na zmianie składającej się 13 było 9  czyli 2 auta po 4 ratowników i cosik jeszcze z jednym.To zazwyczaj są przyczyny niedomagania i niemożności poradzenia sobie PSP w czasie niektórych  zdarzeń. Ale skoro brakuje 4 w momencie wyjazdu dwóch aut to owe dziury, braki ratowników zapycha się właśnie ratownikami  OSP.
Tak wiem przepis dopuszcza minimalne stany osobowe.

--- Koniec cytatu ---
Ty nie masz pojęcia o funkcjonowaniu PSP!

młody13:

--- Cytat: jgk w Styczeń 28, 2020, 18:58:05 ---Kolego Feniks chora to jest sytuacja gdzie na aucie jest 3 ratowników jak piszą inni.Pytanie gdzie reszta?chorobowe,zwolnienia, kursy,odbieranie nadgodzin?Nie po to stworzono komendy PSP aby na zmianie składającej się 13 było 9  czyli 2 auta po 4 ratowników i cosik jeszcze z jednym.To zazwyczaj są przyczyny niedomagania i niemożności poradzenia sobie PSP w czasie niektórych  zdarzeń. Ale skoro brakuje 4 w momencie wyjazdu dwóch aut to owe dziury, braki ratowników zapycha się właśnie ratownikami  OSP.
Tak wiem przepis dopuszcza minimalne stany osobowe.

--- Koniec cytatu ---
  6 osób na zmianie GBA , GCBA , SHD do obstaweinia . Pamiętasz Kamień Pomorski ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej