Autor Wątek: Stażysta w służbie stalej  (Przeczytany 3633 razy)

Offline trzepik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Stażysta w służbie stalej
« dnia: Styczeń 08, 2020, 20:19:53 »
Witam. Pisze z zapytaniem ponieważ kończę służbę przygotowawcza oczywiście mam stanowisko stażysty, ale skończyłem służbę przygotowawcza 1 stycznia 2020r a 2 grupę zaszeregowania-mlodszego ratownika mają nam dać 1 lutego czy jest to zgodne z prawem że cały styczeń będąc w służbie stałej jestem na stanowisku stażysty ??? Jest tylko tak dlatego żeby dodatkowa pensja na zagospodarowanie była w stawce 1 grupy zaszeregowania

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Stażysta w służbie stalej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:21:53 »
Wg mnie jest to niezgodne z prawem. 1 grupa jest TYLKO dla stażysty. Kończąc staż i przechodząc do służby stałej z automatu idzie awans na 2 grupę bo prawnie nie ma innej możliwości. Można mieć drugą grupę już na stażu ale nie w drugą stronę.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 682
Odp: Stażysta w służbie stalej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2020, 09:26:05 »
Wg mnie jest to niezgodne z prawem. 1 grupa jest TYLKO dla stażysty. Kończąc staż i przechodząc do służby stałej z automatu idzie awans na 2 grupę bo prawnie nie ma innej możliwości. Można mieć drugą grupę już na stażu ale nie w drugą stronę.

Oczywiście że niezgodne, MUSISZ dostać 2 grupę z dniem mianowania do służby stałej   :kwit:

Offline zonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Stażysta w służbie stalej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2020, 10:04:48 »
Jako stażysta dostałem drugą grupę po ok. półtorej roku pracy

Offline trzepik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Stażysta w służbie stalej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2020, 14:18:01 »
A na jakie paragrafy itd mógłbym się powołać że jest to nie zgodne z.prawem

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 682
Odp: Stażysta w służbie stalej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2020, 14:52:12 »
A na jakie paragrafy itd mógłbym się powołać że jest to nie zgodne z.prawem

Rozporządzenie odnośnie stanowisk. Napisane jest jak byk. Do tego komendant wyplacil Ci dodatek na zagospodarowanie czyli okradł Cie w biały dzień bo 2 grupa to 270zl brutto.