Autor Wątek: Specjalny dodatek dla mundurowych  (Przeczytany 91109 razy)

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2020, 20:19:12 »
Czy ktoś widział przepis bo chodzą różne słuchy, jedni piszą o latach służby, inni o latach pracy.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 09, 2020, 21:04:32 »
A czy 28,5 to jakiś wyczyn? Może zamiast przeliczać tylko procenty byle do maxa wystarczy zmienić sposób myślenia. Skoro jestem sprawny, zdrowy to po co iść na emkę. A jeśli nie PB to może inne stanowisko? Z przyjemnością widział bym oblatanego dowódcę, który po latach doświadczenia w PB pełni służbę w SK zamiast młodzieńca, który nie zna własnego rejonu a zaraz po stażu poszedł na SK z łapanki.
Mamy masę młodych ludzi bez doświadczenia bojowego pracujących w systemie 8 godzinnym i potem są takie kwiatki że nie mają pojęcia o akcji a biorą się do dowodzenia bo ktoś ich w rozkazie wpisał.
To wymaga pewnych zmian w podejściu do zarządzania zasobami ludzkimi ale nie jest niemożliwe do zorganizowania.
Po prostu powyżej 28,5 (ewentualnie 30 lat aby odejść na 101) nie opłaca się służyć dalej a to świadczenie ma spowodować refleksję czy aby nie bardziej od szukania roboty w cywilu nie zostać w znanym środowisku.
A w cywilu pracowałbyś 45 lat i niejednokrotnie ciężej. Bez przesady że 28.5 lat służby to dużo.
A ja się zgadzam @sismondi, że 28,5 to dużo bo mało ludzi ma taki wynik. Wśród obecnych KW to chyba tylko 4 lub 5 a wysługę zaczynającą się na 3 (samej służby w PSP) ma chyba tylko dwóch.  To świadczy o tym, że to świadczenie może być pomocne.

To że mało ludzi ma taki wynik to nie oznacza, że to dużo :) Po prostu tak jak piszesz większości się już nie opłaca służyć.

Niech dadzą godne zarobki w czasie kiedy jesteśmy w fazie rozwoju a nie po po 25 latach to już nam wystarczy ......poza tym weź dosłuż 28,5

A w cywilu pracowałbyś 45 lat i niejednokrotnie ciężej. Bez przesady że 28.5 lat służby to dużo.
W naszym przypadku nie chodzi o pracę fizyczna a psychiczną ....... :gwiazdki:

Tak, pracuję od lat na PB i za bardzo nie mam chęci się z niego ewakuować. Jeżeli chodzi o pracę psychiczną to zacznijmy od tego, że przekrój wyjazdowości danych jednostek w Polsce jest bardzo szeroki. I nawet jestem skłonny zrozumień osoby, które mają tych wyjazdów naprawdę dużo. Wiemy jednak, że istnieją w Polsce jednostki, gdzie wyjazd trafia się raz na..... rzadko. W takim wypadku nie mogę zrozumieć zmęczenia psychicznego u takich osób. Ktoś powie "no ale atmosfera w jednostce/komendzie". Pomijając fakt, że większość tych wszystkich problemów, które niszczą dobry nastrój w miejscu pracy, to głupoty wymyślane z nudów przez zawistne osoby to trzeba stwierdzić jedno - w cywilu wcale nie ma dużo lepszej atmosfery w robocie :)
Podsumowując - rząd myśli tak jak ja, bo skazał nowo przyjętych na co najmniej 25 lat służby i oni zmienią trend myślowy, gdyż większość będzie dobijała do 30 lat służby :)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 09, 2020, 22:27:14 »
Niech dadzą godne zarobki w czasie kiedy jesteśmy w fazie rozwoju a nie po po 25 latach to już nam wystarczy ......poza tym weź dosłuż 28,5
Gościu marudzisz w kazdym wątku w którym zabierasz głos! Jesteś z tych, co takiemu się nie dogodzi...Proponuję podziekować za służbę po 15 latach (jak wytrwasz...) i będziesz miał w życiu mniej problemów.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 09, 2020, 22:42:22 »
A czy 28,5 to jakiś wyczyn? Może zamiast przeliczać tylko procenty byle do maxa wystarczy zmienić sposób myślenia. Skoro jestem sprawny, zdrowy to po co iść na emkę. A jeśli nie PB to może inne stanowisko? Z przyjemnością widział bym oblatanego dowódcę, który po latach doświadczenia w PB pełni służbę w SK zamiast młodzieńca, który nie zna własnego rejonu a zaraz po stażu poszedł na SK z łapanki.
Mamy masę młodych ludzi bez doświadczenia bojowego pracujących w systemie 8 godzinnym i potem są takie kwiatki że nie mają pojęcia o akcji a biorą się do dowodzenia bo ktoś ich w rozkazie wpisał.
To wymaga pewnych zmian w podejściu do zarządzania zasobami ludzkimi ale nie jest niemożliwe do zorganizowania.
Po prostu powyżej 28,5 (ewentualnie 30 lat aby odejść na 101) nie opłaca się służyć dalej a to świadczenie ma spowodować refleksję czy aby nie bardziej od szukania roboty w cywilu nie zostać w znanym środowisku.
A w cywilu pracowałbyś 45 lat i niejednokrotnie ciężej. Bez przesady że 28.5 lat służby to dużo.
A ja się zgadzam @sismondi, że 28,5 to dużo bo mało ludzi ma taki wynik. Wśród obecnych KW to chyba tylko 4 lub 5 a wysługę zaczynającą się na 3 (samej służby w PSP) ma chyba tylko dwóch.  To świadczy o tym, że to świadczenie może być pomocne.

To że mało ludzi ma taki wynik to nie oznacza, że to dużo :) Po prostu tak jak piszesz większości się już nie opłaca służyć.

Niech dadzą godne zarobki w czasie kiedy jesteśmy w fazie rozwoju a nie po po 25 latach to już nam wystarczy ......poza tym weź dosłuż 28,5

A w cywilu pracowałbyś 45 lat i niejednokrotnie ciężej. Bez przesady że 28.5 lat służby to dużo.
W naszym przypadku nie chodzi o pracę fizyczna a psychiczną ....... :gwiazdki:

Tak, pracuję od lat na PB i za bardzo nie mam chęci się z niego ewakuować. Jeżeli chodzi o pracę psychiczną to zacznijmy od tego, że przekrój wyjazdowości danych jednostek w Polsce jest bardzo szeroki. I nawet jestem skłonny zrozumień osoby, które mają tych wyjazdów naprawdę dużo. Wiemy jednak, że istnieją w Polsce jednostki, gdzie wyjazd trafia się raz na..... rzadko. W takim wypadku nie mogę zrozumieć zmęczenia psychicznego u takich osób. Ktoś powie "no ale atmosfera w jednostce/komendzie". Pomijając fakt, że większość tych wszystkich problemów, które niszczą dobry nastrój w miejscu pracy, to głupoty wymyślane z nudów przez zawistne osoby to trzeba stwierdzić jedno - w cywilu wcale nie ma dużo lepszej atmosfery w robocie :)
Podsumowując - rząd myśli tak jak ja, bo skazał nowo przyjętych na co najmniej 25 lat służby i oni zmienią trend myślowy, gdyż większość będzie dobijała do 30 lat służby :)
.        Przecież po tych latach nie zyska się na procentach to po co dłużej być w tej straży? Dodatek i tak nie jest liczony do emki ogarnięcie się ludzie w cywilu po40 lat robią za 1800- 2000 tys a wy wszyscy stekacie że dużo mało już wcześniej pisałem że jest tu wielu cywilów dziennikarzy i potem tworzą wiadomości w różnych portalach. Ogarnij cię cię  :gwiazdki: :wall:

I jeszcze jedna rzecz, umknęła niech napisze ktoś o strażaku z PB który odszedł po 30 latach służby :cooo:? Pojedyncze przypadki
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 07:32:57 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 10, 2020, 07:09:47 »
I jeszcze jedna rzecz, umknęła niech napisze ktoś o strażaku z PB który odszedł po 30 latach służby :cooo:? Pojedyncze przypadki
Jest na Dzikim Zachodzie Strażakus Rex. Starszy ogniomistrzem który ma prawie 41 lat pracy i 32 lata służby (wszystko na PB) w PSP i dalej służy i ma się dobrze ale to ewenement naprawdę zarówno z charakteru jak i sprawności taki Dzik Gryfiński  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 08:13:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 10, 2020, 11:41:35 »
Rząd przyjął projekt, wprowadzający dodatek motywacyjny dla służb mundurowych]
...Jeśli funkcjonariusz Policji, SG, SOP, PSP i SW zamiast odejść na emeryturę zdecyduje się pozostać w służbie uzyska dodatek motywacyjny. ...

A jak to by się miało do obecnych dodatków motywacyjnych? Obecny wlicza się do podstawy do emerytury, ten "motywacyjny-stażowy" ma się nie wliczać. Czy to nie będzie tak, że jak ktoś dostanie "motywacyjny-stażowy" to nie będzie mógł dostać "zwykłego" motywacyjnego i automatycznie podstawa emerytury będzie niższa?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 10, 2020, 12:40:51 »
Rząd przyjął projekt, wprowadzający dodatek motywacyjny dla służb mundurowych]
...Jeśli funkcjonariusz Policji, SG, SOP, PSP i SW zamiast odejść na emeryturę zdecyduje się pozostać w służbie uzyska dodatek motywacyjny. ...

A jak to by się miało do obecnych dodatków motywacyjnych? Obecny wlicza się do podstawy do emerytury, ten "motywacyjny-stażowy" ma się nie wliczać. Czy to nie będzie tak, że jak ktoś dostanie "motywacyjny-stażowy" to nie będzie mógł dostać "zwykłego" motywacyjnego i automatycznie podstawa emerytury będzie niższa?
małymi kroczkami do przodu pewnie tak będzie musi gdzieś być haczyk...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 10, 2020, 20:17:47 »
A jak to by się miało do obecnych dodatków motywacyjnych? Obecny wlicza się do podstawy do emerytury, ten "motywacyjny-stażowy" ma się nie wliczać. Czy to nie będzie tak, że jak ktoś dostanie "motywacyjny-stażowy" to nie będzie mógł dostać "zwykłego" motywacyjnego i automatycznie podstawa emerytury będzie niższa?
To nazwy wymyślone na potrzeby dziennikarstwa. To nie będzie dodatek tylko "świadczenie" dlatego nie będzie podbijało 13/nadgodziny czy emki tak jak np. mundurówka.
Dodatek motywacyjny dalej pozostaje w ustawie na swoim miejscu...
Także, Panowie luźna guma  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 10, 2020, 20:22:41 »
I jeszcze jedna rzecz, umknęła niech napisze ktoś o strażaku z PB który odszedł po 30 latach służby :cooo:? Pojedyncze przypadki
Jest na Dzikim Zachodzie Strażakus Rex. Starszy ogniomistrzem który ma prawie 41 lat pracy i 32 lata służby (wszystko na PB) w PSP i dalej służy i ma się dobrze ale to ewenement naprawdę zarówno z charakteru jak i sprawności taki Dzik Gryfiński  :rofl:

Taki Dzik, że nawet korona mu rady nie dała
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 11, 2020, 19:07:09 »
Taki Dzik, że nawet korona mu rady nie dała
Z racji moich zapalonych dyskusji na tym forum na temat tego wirusa w koronie obserwowałem sytuację w wielką ciekawością.... W końcu chorował Nestor polskiego pożarnictwa i wiesz co wyszło, że od pozytywnego do negatywnego wyniku minęło 12 dni... Do służby wrócił i ma się dobrze  :mellow:

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 16, 2020, 11:28:22 »
witam . a ja jestem za takim dodatkiem ale tylko w szkołach pożarniczych. Dlaczego ano dlatego ,żeby ze szkół pozbyc się tych którzy sa tam za karę, tych którzy są tam, bo zostali po szkole a  ich wieda strażacka jest czysto teoretyczna. finansowa motywacja moze by przyciagneła na  kontrakt  doswiadczonych ratowników, oficerów, poprostu prawdziwych strażaków. pracowałem w róznych jednostkach i widziałem jak super chłopaki ; d-cy zmian , zastepcy , czy nawet d-cy jrg w wieku 25-28,5 lat słuzby odchodzili na mke , lub byli zmuszani do odejscia. BYć może kasa zmotywowałaby ich do pracy w dydaktyce. w rejonach ciągle słychać ,ze młodzi po szkołach mało wiedzą , nie przepracowali w praktyce duzo czasu, i tak naprawde musza nadrabiac na jednostkach. a jak opowiadają o szkolnych jednostkach ratowniczych to mi sie przypominają stare czasy gdy byli panowie kierowcy , szefowie na folwarkach i dowódcy co mają czas ale tylko na swoje sprawy. moze warto iść w tym kierunku .

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 16, 2020, 11:43:54 »
Zaproponuj jeszcze rzetelny system oceny kwalifikacji takich osób.
Bo znając nasze realia to okazało by się, że zatrudnienie w szkołach znaleźliby raczej krewni znajomi królika.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 19, 2020, 11:33:46 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 19, 2020, 21:36:15 »
Ten projekt "ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych  nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby  Więziennej" wydaje się załatwiać o wiele więcej niż dodatek po 25 latach służby. Ciekawe ile dodatkowo rzeczy przy okazji zostanie przepchniętych, ale to nie godzina na czytanie tych ponad 400 stron (nawet zakładając, że nas dotyczy tylko część tego projektu)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 19, 2020, 22:02:08 »
http://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-48-20
projekt rozporządzenia

Jeśli już to projekt ustawy.

witam . a ja jestem za takim dodatkiem ale tylko w szkołach pożarniczych. Dlaczego ano dlatego ,żeby ze szkół pozbyc się tych którzy sa tam za karę, tych którzy są tam, bo zostali po szkole a  ich wieda strażacka jest czysto teoretyczna. finansowa motywacja moze by przyciagneła na  kontrakt  doswiadczonych ratowników, oficerów, poprostu prawdziwych strażaków. pracowałem w róznych jednostkach i widziałem jak super chłopaki ; d-cy zmian , zastepcy , czy nawet d-cy jrg w wieku 25-28,5 lat słuzby odchodzili na mke , lub byli zmuszani do odejscia.

Odpowiedz sobie sam na to pytanie, czy chciałbyś się przenieść 200 - 300 km dalej np. do SA Poznań, SA Kraków, CSP czy SGSP. Zostawiasz rodzinę, a ty będziesz ojcem i mężem z doskoku, może na weekendy jak nic nie wyskoczy i to wszystko za 2500 zł.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 20, 2020, 09:19:24 »
Czy zasadnicza służba wojskowa będzie liczona do stażu niezbędnego do uzyskania dodatku?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 20, 2020, 10:19:23 »
Czy zasadnicza służba wojskowa będzie liczona do stażu niezbędnego do uzyskania dodatku?
Tak
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 20, 2020, 22:31:43 »
Każdemu będzie przysługiwał ten dodatek po osiągnięciu wieku?

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 22, 2020, 08:56:47 »
tak ;) i ile
- uzyska pozytywną opinię służbową,
albo jak piszą jeszcze ciekawiej "dla każdego kto przejdzie opiniowanie służbowe i będzie przydatny w służbie"
 
i w temacie

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 22, 2020, 10:41:08 »
Ta zmiana zatem może przynieść odwrotny skutek. Jeśli komendanci będą musieli płacić taki dodatek po 25 r. służby z budżetu komend to się może nagle okazać, że się to poprostu nie opłaca i w miejsce 1 "starego" lepiej mieć 1,5 "młodego" jeśli nie 2 stażystów. Dodatkowo znając realia to żeby tu dać będzie trzeba gdzieś zabrać czyli na strażaka powyżej 25 lat służby może będą się zrzucać młodsi koledzy którzy przykładowo o awansach zapomną na długie lata itp.
Obym się mylił.
Pozdrawiam

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 22, 2020, 13:19:16 »
Kasa miała być z ZERu

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 27, 2020, 21:07:57 »

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 27, 2020, 21:56:39 »
Ciekawy jestem czy sporo osób przepisze się na późniejszy termin odejścia ze służby..  :gwiazdki:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 28, 2020, 10:18:56 »
Ciekawy jestem czy sporo osób przepisze się na późniejszy termin odejścia ze służby..  :gwiazdki:
Zobaczymy 25 w PB to chyba max co można wytrzymać .......a reszta nie wiem pewnie parę lat pociągnie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 28, 2020, 12:55:36 »
Ciekawy jestem czy sporo osób przepisze się na późniejszy termin odejścia ze służby..  :gwiazdki:
Zobaczymy 25 w PB to chyba max co można wytrzymać .......a reszta nie wiem pewnie parę lat pociągnie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Z tym maksymalnym stażem na PB to mnie cholera trafia. Wszystko zależy od człowieka, jednostki i wielu innych czynników, ale jedno co zauważyłem to to że najbardziej marudzą Ci co najmniej robią i najlepiej jakby dostali maksa po 15 latach i siema nara. Troche obiektywizmu w tym wszystkim. I ja wiem ze jak ktos ma biznes i maksa w strazy to sensu nie ma zeby siedzieć, ale nie mówmy że jest ciężko, że źle.