Autor Wątek: Specjalny dodatek dla mundurowych  (Przeczytany 26779 razy)

Offline intruder

• Strażak Sam
  • *
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Specjalny dodatek dla mundurowych
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 16, 2020, 11:28:22 »
witam . a ja jestem za takim dodatkiem ale tylko w szkołach pożarniczych. Dlaczego ano dlatego ,żeby ze szkół pozbyc się tych którzy sa tam za karę, tych którzy są tam, bo zostali po szkole a  ich wieda strażacka jest czysto teoretyczna. finansowa motywacja moze by przyciagneła na  kontrakt  doswiadczonych ratowników, oficerów, poprostu prawdziwych strażaków. pracowałem w róznych jednostkach i widziałem jak super chłopaki ; d-cy zmian , zastepcy , czy nawet d-cy jrg w wieku 25-28,5 lat słuzby odchodzili na mke , lub byli zmuszani do odejscia. BYć może kasa zmotywowałaby ich do pracy w dydaktyce. w rejonach ciągle słychać ,ze młodzi po szkołach mało wiedzą , nie przepracowali w praktyce duzo czasu, i tak naprawde musza nadrabiac na jednostkach. a jak opowiadają o szkolnych jednostkach ratowniczych to mi sie przypominają stare czasy gdy byli panowie kierowcy , szefowie na folwarkach i dowódcy co mają czas ale tylko na swoje sprawy. moze warto iść w tym kierunku .

Offline rafal.bula

• VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 16, 2020, 11:43:54 »
Zaproponuj jeszcze rzetelny system oceny kwalifikacji takich osób.
Bo znając nasze realia to okazało by się, że zatrudnienie w szkołach znaleźliby raczej krewni znajomi królika.

Offline karolek998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 19, 2020, 11:33:46 »

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 19, 2020, 21:36:15 »
Ten projekt "ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych  nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby  Więziennej" wydaje się załatwiać o wiele więcej niż dodatek po 25 latach służby. Ciekawe ile dodatkowo rzeczy przy okazji zostanie przepchniętych, ale to nie godzina na czytanie tych ponad 400 stron (nawet zakładając, że nas dotyczy tylko część tego projektu)

Offline strazak998

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 19, 2020, 22:02:08 »
http://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-48-20
projekt rozporządzenia

Jeśli już to projekt ustawy.

witam . a ja jestem za takim dodatkiem ale tylko w szkołach pożarniczych. Dlaczego ano dlatego ,żeby ze szkół pozbyc się tych którzy sa tam za karę, tych którzy są tam, bo zostali po szkole a  ich wieda strażacka jest czysto teoretyczna. finansowa motywacja moze by przyciagneła na  kontrakt  doswiadczonych ratowników, oficerów, poprostu prawdziwych strażaków. pracowałem w róznych jednostkach i widziałem jak super chłopaki ; d-cy zmian , zastepcy , czy nawet d-cy jrg w wieku 25-28,5 lat słuzby odchodzili na mke , lub byli zmuszani do odejscia.

Odpowiedz sobie sam na to pytanie, czy chciałbyś się przenieść 200 - 300 km dalej np. do SA Poznań, SA Kraków, CSP czy SGSP. Zostawiasz rodzinę, a ty będziesz ojcem i mężem z doskoku, może na weekendy jak nic nie wyskoczy i to wszystko za 2500 zł.

Offline ronin

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 20, 2020, 09:19:24 »
Czy zasadnicza służba wojskowa będzie liczona do stażu niezbędnego do uzyskania dodatku?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 20, 2020, 10:19:23 »
Czy zasadnicza służba wojskowa będzie liczona do stażu niezbędnego do uzyskania dodatku?
Tak

Offline adivano

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 20, 2020, 22:31:43 »
Każdemu będzie przysługiwał ten dodatek po osiągnięciu wieku?

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 22, 2020, 08:56:47 »
tak ;) i ile
- uzyska pozytywną opinię służbową,
albo jak piszą jeszcze ciekawiej "dla każdego kto przejdzie opiniowanie służbowe i będzie przydatny w służbie"

i w temacie

Offline robsen

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 22, 2020, 10:41:08 »
Ta zmiana zatem może przynieść odwrotny skutek. Jeśli komendanci będą musieli płacić taki dodatek po 25 r. służby z budżetu komend to się może nagle okazać, że się to poprostu nie opłaca i w miejsce 1 "starego" lepiej mieć 1,5 "młodego" jeśli nie 2 stażystów. Dodatkowo znając realia to żeby tu dać będzie trzeba gdzieś zabrać czyli na strażaka powyżej 25 lat służby może będą się zrzucać młodsi koledzy którzy przykładowo o awansach zapomną na długie lata itp.
Obym się mylił.
Pozdrawiam

Offline Harmful

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 22, 2020, 13:19:16 »
Kasa miała być z ZERu