Autor Wątek: Zakupy samochodów na 2020  (Przeczytany 27751 razy)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2020, 09:51:46 »
A niech przesuwają, ucieszą się Ci którzy nie mają szans na auto bo gmina bidna i 450 czy 200 tysi jest barierą nie do przeskoczenia a jeszcze jak jest kilka OSP gdzie pasowało by wymienić leciwe auta to po temacie.
Tytuł artykułu pięknie brzmi 500 nowych wozów tylko że nie napisano że dla tych bogatych.A jak dojdzie jeszcze zakup lekkich za tą kasę przez tych bogatych to wiele jednostek nigdy nie doczeka się nowego wózka.
Jak tak bardzo chcą dawać to niech dadzą nie 500 a 400 ale całkowicie za darmo tam gdzie one są naprawdę potrzebne a nie wymieniać dopiero co zakupione 2-3-5 lat temu albo wstawiać drugi do garażu bo gmina ma kasę.

Teraz mówisz by wymieniać na nowe ,,tym których nie stać". Zastanów się. Przypominam, że Ty chcesz likwidacji OSP :wall:

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2020, 10:31:17 »
To jest moje zdanie  i tego będę się trzymał, możesz się z tym nie zgadzać tak jak jak ja z czyimiś poglądami.Jeśli nie potrafisz zrozumieć moich poglądów że należy zamykać coś co jest w wielu  przypadkach fikcją to nie mój problem.Skoro  podejmują decyzje i mają zamiar dawać to niech to robią na zasadzie 5000+ aby systematycznie odmładzać auta tam gdzie jednostki jeszcze żyją funkcjonują a nie tam gdzie są układy ,koryciarstwo ,kolesiostwo ,wazeliniarstwo. Mam u siebie co najmniej 3 jednostki OSP w które warto zainwestować aby wymienić auto bo jeszcze  ale gmina nie ma kasy i to nie nastąpi natomiast pozostałe w ilości 6 bym zamknął bo ich nie ma fikcja na papierze a za chwile ten sam los spotka owe 3.Tak ciężko to zrozumieć  a Ty czepiasz się że chce zamykać bo według mnie tak to powinno wyglądać .I co dadzą za free auta NIE, bo pójdą do bogatych tam gdzie układy itd, będą mieli po dwa dlaczego nie.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2020, 11:13:31 »
@jgk - a my mamy 3 - ba - nawet przez jakiś czas 4 mieliśmy! No to czekam na miłe epitety od adresem takich jednostek jak moja :)  Ja osobiście nazywam to operatywnością, ale ciekaw jestem Twojego zdania :)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2020, 13:19:57 »
To jest moje zdanie  i tego będę się trzymał, możesz się z tym nie zgadzać tak jak jak ja z czyimiś poglądami.Jeśli nie potrafisz zrozumieć moich poglądów że należy zamykać coś co jest w wielu  przypadkach fikcją to nie mój problem.Skoro  podejmują decyzje i mają zamiar dawać to niech to robią na zasadzie 5000+ aby systematycznie odmładzać auta tam gdzie jednostki jeszcze żyją funkcjonują a nie tam gdzie są układy ,koryciarstwo ,kolesiostwo ,wazeliniarstwo. Mam u siebie co najmniej 3 jednostki OSP w które warto zainwestować aby wymienić auto bo jeszcze  ale gmina nie ma kasy i to nie nastąpi natomiast pozostałe w ilości 6 bym zamknął bo ich nie ma fikcja na papierze a za chwile ten sam los spotka owe 3.Tak ciężko to zrozumieć  a Ty czepiasz się że chce zamykać bo według mnie tak to powinno wyglądać .I co dadzą za free auta NIE, bo pójdą do bogatych tam gdzie układy itd, będą mieli po dwa dlaczego nie.
Nie neguje Twej opinii, bo każdy ma prawo do swojej, ale bądź chociaż konsekwentny.
Jeśli zabiorą te 40 mln na nowe zakupy to problem wizerunkowy i błąd ze zbyt szybkim przesunięciem. To jest rezerwa celowa jednak na zk

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2020, 14:12:13 »
@jgk - a my mamy 3 - ba - nawet przez jakiś czas 4 mieliśmy! No to czekam na miłe epitety od adresem takich jednostek jak moja :)  Ja osobiście nazywam to operatywnością, ale ciekaw jestem Twojego zdania :)
O kurczę to u mnie GCBA z 2016, GBARt z 2010, SLRtBA z 2008, SLRw z 2004, SLRr z 2016, ponton hybrydowy z 2011 i łódź ewakuacyjna z 2011. No to w sumie Zarząd trzeba na stosie spalić   :rofl:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 03, 2020, 14:46:20 »
Teraz pochwalcie się jakim sposobem macie to co macie, i jak przy was wyglądają inni w gminie czy powiecie? Też mają dużo czy jednak zabieracie im sprzed nosa bo wam się należy lub jak pisałem wyżej.
Zapewne nie chcieli a Wy dlaczego nie.
Znam jednostkę która w 3 miechy dostała dwa nowe auta, pomimo że mieli czym jeździć a tam gdzie była potrzeba ni chu chu.
Powiem tak wole wyjechać jednym z 6 - cioma ratownikami ,niż narobić zamieszania 2 autami  po 3 na wozie tylko dla lansu, mając świadomość że są tacy którzy tego nie zrobią, bo znowu auto nawaliło a nie mają czym tylko dlatego że ktoś gdzieś uważa ich za gorszych.I powtórzę,to co nie działa zlikwidować
odciąć od pępowiny aby nie generowali kosztów na głupoty i zabawy niech sami szukają kasy a  wesprzeć tych którzy jeszcze chcą i mają kim.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 15:02:14 wysłana przez jgk »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2020, 15:31:47 »
U mnie w powiecie na 27 jednostek w ksrg w sześciu nie ma wymienionych aut. Trzy jednostki zaplanowane mają zakupy na ten rok, dwie na przyszły natomiast jedna w związku z planowaną rewitalizacją zabytkowej remizy na razie nie planuje zakupu do czasu zakończenia remontu.
Tylko w przypadku jednej jednostki GBARt MAN to ich jedyny samochód. Pozostali maja od 2 do 5 samochodów ( w tym jedna SH-18).
Na 120 pozostałych jednostek w powiecie niewiele z nich nie posiada jakiegokolwiek samochodu. A wśród aut przekrój jest ogromny. Od nowiutkich GBA do GBA z 1957. Wśród tych jednostek też są takie z dwoma autami.
Oczywiście nie wszyscy mają nowe ale było by głupotą każdej jednostce kupować nowe auto skoro wiele z nich tak naprawdę poza wyjazdem do kościoła nigdzie więcej nie pojedzie z braku ludzi.
Tak więc w skali powiatu jest w miarę ok. Oczywiście pomijam jednostki gdzie są wiecznie niezadowoleni pomimo że sami nic nie starają się zrobić tylko czekają aż ktoś im da bo inni dostali. W ostatnim czasie pojawiło się kilka GBA i GCBA, które jednostki kupiły od OSP, gdzie była wymiana na nowy wóz. Za kilkanaście tysięcy można znaleźć fajny samochód, który jest w podziale i przy odrobinie dobrych chęci jeszcze wiele lat posłuży. I nie koniecznie pieniądze pochodzą z UG tylko jednostki same szukają sponsorów, zbiórki itp.
A moja jednostka ma to szczęście że jest jedyna w gminie jako ksrg więc siłą rzeczy ma największe dofinansowanie. Pozostałe 5 jednostek to 2 GBA i 5 GLM. Więc nie ma powodów do narzekania. I nigdzie w garażu nie stoi ŻUK.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 16:45:21 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2020, 18:12:16 »
Cytuj
Oczywiście pomijam jednostki gdzie są wiecznie niezadowoleni pomimo że sami nic nie starają się zrobić tylko czekają aż ktoś im da bo inni dostali.
Znam takich co nic nie robią w kierunku pozyskiwania kasy a jednak auta dostają.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2020, 19:13:27 »
Myślę że nie masz racji. Jeśli wiedzą komu w d.... wchodzić, kogo na wódkę zapraszać to jest to też jest sposób na radzenie sobie.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2020, 19:32:09 »
@jgk - za 2019 mieliśmy najwięcej wyjazdów w powiecie, za 2018 to samo - od ponad 20lat tylko 1 rok zdarzyło nam się być poza "top 3" jeżeli chodzi o ilość wyjazdów w powiecie. Jeździmy również poza powiat gdy jest potrzeba. O ile mi wiadomo to mamy najliczniejszy JOT w powiecie. Często jeździmy do sąsiednich gmin gdy tam nie ma komu jechać albo potrzeba dodatkowych SiS. W roku 2019 pozyskaliśmy na zakupy sprzętu kilkukrotnie większą kwotę niż dostaliśmy od UG. I nie rozumiem dlaczego miałbym się tym dzielić z innymi jednostkami i jaki wpływ ma "wygląd" innych jednostek z gminy czy powiatu na to czy ten sprzęt i samochody są mi potrzebne czy nie?

PS. Nie mamy żadnych "znajomości" anie "chodów". Nie wiemy kogo zapraszać ani gdzie. Czasem merytoryka i fakty naprawdę wystarczą.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2020, 19:42:11 »
Cytuj
I nie rozumiem dlaczego miałbym się tym dzielić z innymi jednostkami i jaki wpływ ma "wygląd" innych jednostek z gminy czy powiatu na to czy ten sprzęt i samochody są mi potrzebne czy nie?
Ano taki że zapewne gmina je utrzymuje i cała resztę resztę w co jest wyposażony.A mogła by przeznaczyć tą kasę w innej OSP.Zadaj sobie pytanie czy gdyby gmina utrzymywała z podatków minimalny potrzebny sprzęt a resztę musielibyście sami czy byście go trzymali?
Co do nowych aut chyba jednak będzie z 80 szt mniej.
 
Cytuj
https://osp.pl/artykuly/40-mln-zl-zamiast-dla-osp-na-walke-z-koronawirusem-sejm-przyjal-rzadowy-projekt-ustawy,20949/

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 03, 2020, 19:46:19 »
Cytuj
I nie rozumiem dlaczego miałbym się tym dzielić z innymi jednostkami i jaki wpływ ma "wygląd" innych jednostek z gminy czy powiatu na to czy ten sprzęt i samochody są mi potrzebne czy nie?
Ano taki że zapewne gmina je utrzymuje i cała resztę resztę w co jest wyposażony.A mogła by przeznaczyć tą kasę w innej OSP.Zadaj sobie pytanie czy gdyby gmina utrzymywała z podatków minimalny potrzebny sprzęt a resztę musielibyście sami czy byście go trzymali?
Co do nowych aut chyba jednak będzie z 80 szt mniej.
 
Cytuj
https://osp.pl/artykuly/40-mln-zl-zamiast-dla-osp-na-walke-z-koronawirusem-sejm-przyjal-rzadowy-projekt-ustawy,20949/

Samochodów będzie tyle ile zaplanowano. Ani kroku do tyłu.

https://remiza.com.pl/szef-mswia-uspokaja-sa-pieniadze-na-wozy-dla-osp/

Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2020, 12:07:12 »
Zwracam wszystkim uwagę na Art 34 ust 1 Ustawy "w skrócie" o koronawirusie (Dz. U. z 2020 r., poz. 374). W skrócie 40 mln może być przesunięte na walkę z wirusem, w tym pieniądze zaplanowane na zakup pojazdów rat.-gaśn. dla jednostek OSP.
Tylko informuję, nie sieję paniki.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2020, 12:41:36 »
Zostawili sobie furtkę. W sumie nawet rozumiem, wszak rezerwa celowa.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 10, 2020, 07:43:26 »
Zostawili sobie furtkę. W sumie nawet rozumiem, wszak rezerwa celowa.
Dokładnie chociaż wolałbym żeby zabrali te 40 mln z 500+ a nie z budżetu na ochronę PPOŻ

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 10, 2020, 08:44:23 »
Zostawili sobie furtkę. W sumie nawet rozumiem, wszak rezerwa celowa.
Dokładnie chociaż wolałbym żeby zabrali te 40 mln z 500+ a nie z budżetu na ochronę PPOŻ
Bo nie masz dzieci . Dla każdego rodzica ważniejsze są środki na przetrwanie niż nowe auto strażackie

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 10, 2020, 10:09:52 »
Bo nie masz dzieci . Dla każdego rodzica ważniejsze są środki na przetrwanie niż nowe auto strażackie
Nie po prostu uważam że socjalizm jest zły.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 10, 2020, 11:15:35 »
Bo nie masz dzieci . Dla każdego rodzica ważniejsze są środki na przetrwanie niż nowe auto strażackie
Nie po prostu uważam że socjalizm jest zły.
Za granicą np w Niemczech też jest social , a skoro z tamtąd przyszedł nakaz zrównania kwatoty podatków na samochody do 23 proc ( żeby ujednolicić ) to może i na dzieci też nie powinno się żałować również u nas .

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 10, 2020, 16:52:00 »
Za granicą np w Niemczech też jest social , a skoro z tamtąd przyszedł nakaz zrównania kwatoty podatków na samochody do 23 proc ( żeby ujednolicić ) to może i na dzieci też nie powinno się żałować również u nas .
Też jest i dlatego ludzie nie pracują (Bo jest lepszy niż u nas). Oczywiście też jestem za tym aby był pieniądze dla dzieci i dlatego uważam, że należy obniżyć podatki a nie "dawać" ludziom. Ale temat nie o tym.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 10, 2020, 20:51:38 »
Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę ale Polska była chyba ostatnim krajem który nie płacił na dzieci.

Offline ochotnik0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 10, 2020, 21:15:37 »
Wracając do tematu, wiadomo kiedy można spodziewać się pierwszych decyzji / wyborów jakie jednostki ?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 10, 2020, 21:16:35 »
Nie wiadomo i szybko to nie nastąpi moim zdaniem.

Offline ochotnik0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 10, 2020, 21:19:50 »
Nie wiadomo i szybko to nie nastąpi moim zdaniem.
Dzięki. Znając życie później wszystko będzie załatwiane na ostatnią chwilę z firmami produkującymi itp.  :wacko:

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 02, 2020, 07:50:52 »
coś słychać w temacie bo podobno lista jednostek już zatwierdzona

Offline ochotnik0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zakupy samochodów na 2020
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 02, 2020, 09:31:51 »
coś słychać w temacie bo podobno lista jednostek już zatwierdzona
U nas póki co cisza i żadnej informacji nie ma, a jak u innych ?