Autor Wątek: Priorytety na nadchodzące lata  (Przeczytany 15990 razy)

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:40:09 »
oj pomyliłem się o jedno zero  :stop: teraz ok?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:47:44 »
Niestety teraz też nie jest ok to są nadal twoje opowieści z mchu i paproci.
Nadal optuje za zmniejszeniem dawki bo jeśli gość na 10 grupie ma o 3200 zł więcej rocznie od gościa na 7,(oczywście nie liczymy nadgodzin) do tego musi chodzić na 8 h to w tym wypadku on jest bardzo ale to bardzo mocno pokrzywdzony.I to nie ty byłbyś wykorzystywany tylko on.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2019, 07:54:47 wysłana przez pb11 »

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 20, 2019, 09:29:15 »
sismondi- nadal masz rozwolnienie?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2019, 09:31:53 »
Niestety teraz też nie jest ok to są nadal twoje opowieści z mchu i paproci.
Nadal optuje za zmniejszeniem dawki bo jeśli gość na 10 grupie ma o 3200 zł więcej rocznie od gościa na 7,(oczywście nie liczymy nadgodzin) do tego musi chodzić na 8 h to w tym wypadku on jest bardzo ale to bardzo mocno pokrzywdzony.I to nie ty byłbyś wykorzystywany tylko on.
hyhy nie ma co dyskutować racja musi i tak być wasza 32000zł to jest różnica z pitów i tyle w temacie ...czyli ok 3200 jest be ale ok 32000zł ok?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 20, 2019, 09:32:36 »
sismondi- nadal masz rozwolnienie?
już nie bo już niedługo....poza tym nie wypowiadam się w skali kraju bo wiadomo co kraj to obyczaj...


Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2019, 10:31:44 »
Niestety teraz też nie jest ok to są nadal twoje opowieści z mchu i paproci.
Nadal optuje za zmniejszeniem dawki bo jeśli gość na 10 grupie ma o 3200 zł więcej rocznie od gościa na 7,(oczywście nie liczymy nadgodzin) do tego musi chodzić na 8 h to w tym wypadku on jest bardzo ale to bardzo mocno pokrzywdzony.I to nie ty byłbyś wykorzystywany tylko on.
hyhy nie ma co dyskutować racja musi i tak być wasza 32000zł to jest różnica z pitów i tyle w temacie ...czyli ok 3200 jest be ale ok 32000zł ok?


Zdecyduj się ;
Najpierw piszesz o 32000, gdy każdy odrobinę znający siatkę płac w PSP jest wstanie udowodnić ci że to co napisałeś to bajdurzenie i efekt wybujałej fantazji.
ja nie napisałem ci że 32000 jest ok tylko że po prostu kłamiesz i wymyślasz.

Cytuj
Typowe powiedzenie 8h......jak nie jeżdżo to co robio ....miałem jakiś czas temu przyjemność zobaczyć pit 8h na grupie 10 i porównałem ze swoim 7grupa  różnica na korzyść 8h ok 32 000....X np 10lat czy to jest ok ???

Potem dotarło coś do ciebie i stwierdziłeś że to było  nie 32000 tylko
Cytuj
oj pomyliłem się o jedno zero  :stop: teraz ok?
a więc 3200
Co w takim wypadku krzywdziłoby tego gościa a nie ciebie ( 3 grupy różnicy + system 8h) przy 3200 różnicy daje 240 zł miesięcznie większego zarobku (- 13 , coś około 160 z grupy)  więc kolega za trzy grupy więcej ( inna odpowiedzialność i zadania do realizacji ) oraz system 8h ma całe kolosalne ogromne jak na nasze warunki 80 zł więcej w dodatku od ciebie.

Normalnie potworna niesprawiedliwość , nie pozwól na to,  zgłoś swój akces do biura na jego miejsce zapewniam cie że ten kolo z tak niesprawiedliwym dodatkiem służbowym chętnie się z tobą zamieni, a ty wreszcie za te 3200 zł rocznie ułożysz życie sobie i swojej rodzinie.



 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2019, 14:00:03 wysłana przez pb11 »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2019, 11:15:36 »
Niestety teraz też nie jest ok to są nadal twoje opowieści z mchu i paproci.
Nadal optuje za zmniejszeniem dawki bo jeśli gość na 10 grupie ma o 3200 zł więcej rocznie od gościa na 7,(oczywście nie liczymy nadgodzin) do tego musi chodzić na 8 h to w tym wypadku on jest bardzo ale to bardzo mocno pokrzywdzony.I to nie ty byłbyś wykorzystywany tylko on.
hyhy nie ma co dyskutować racja musi i tak być wasza 32000zł to jest różnica z pitów i tyle w temacie ...czyli ok 3200 jest be ale ok 32000zł ok?


Zdecyduj się ;
Najpierw piszesz o 32000, gdy każdy odrobinę znający siatkę płac w PSP jest wstanie udowodnić ci że to co napisałeś to bajdurzenie i efekt wybujałej fantazji.
ja nie napisałem ci że 32000 jest ok tylko że po prostu kłamiesz i wymyślasz.

Cytuj
Typowe powiedzenie 8h......jak nie jeżdżo to co robio ....miałem jakiś czas temu przyjemność zobaczyć pit 8h na grupie 10 i porównałem ze swoim 7grupa  różnica na korzyść 8h ok 32 000....X np 10lat czy to jest ok ???

Potem dotarło coś do ciebie i stwierdziłeś że to było  nie 32000 tylko
Cytuj
oj pomyliłem się o jedno zero  :stop: teraz ok?
a więc 3200
Co w takim wypadku krzywdziło by tego gościa a nie ciebie ( 3 grupy różnicy + system 8h) przy 3200 różnicy daje 240 zł miesięcznie większego zarobku (- 13 , coś około 160 z grupy)  więc kolega za trzy grupy więcej ( inna odpowiedzialność i zadania do realizacji ) oraz system 8h ma całe kolosalne ogromne jak na nasze warunki 80 zł więcej w dodatku od ciebie.

Normalnie potworna niesprawiedliwość , nie pozwól na to,  zgłoś swój akces do biura na jego miejsce zapewniam cie że ten kolo z tak niesprawiedliwym dodatkiem służbowym chętnie się z tobą zamieni, a ty wreszcie za te 3200 zł rocznie ułożysz życie sobie i swojej rodzinie.
ok luz ja swoje wiem jak coś dostaje PB to zawsze jest płacz ....akurat ten projekt PB praktycznie nie dotyczy w całej debacie tylko o to mi chodziło...

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2019, 16:17:06 »
Chętnych do biura nie ma, bo różnica w zarobkach między PB, a biurem jest zbyt mała. Ja przechodzę na biuro, bo jestem rzeczoznawcą i mam roboty pod dostatkiem. Nie przeniósłbym się, gdybym nie ogarnął tego tematu.

Offline kuba311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2019, 19:10:05 »
https://remiza.com.pl/nagrody-komendanta-dla-grup-specjalistycznych/
To dla wszystkich członków grup  czy tylko wyróżnionych na zasadzie widzimisię komendanta i d-cy JRG

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2019, 19:48:17 »
https://remiza.com.pl/nagrody-komendanta-dla-grup-specjalistycznych/
To dla wszystkich członków grup  czy tylko wyróżnionych na zasadzie widzimisię komendanta i d-cy JRG

Widzimisię  :milcz:

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2019, 19:35:48 »
Nie no, na pewno wszyscy jak jeden dostaną  :straz: :kwit:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2019, 20:34:11 »
Bo w PSP wynagrodzenie to dodatki, dodatki, nagrody itd. A większość uzależniona od komendantów jak nie jednego to drugiego. I według własnego widzi mi się. Poprzedni nagradzał d-ców zmian i zastępców obecny grupy specjalistyczne następny będzie starszych operatorów  ^_^ itd. I zawsze będzie  dlaczego on, a nie ja?
A co do przejścia z 24h na 8h to u nas nigdy nie było problemu, wręcz przeciwnie zawsze są chętni, a to za sprawą komendanta poprzedniego i obecnego. Poprzedni zawsze faworyzował pracowników 8h lubił ich szczodrze docenić przy okazji wszelkich nagród. A i w dodatkach nie żałował. Jego powiedzenie to " ten z PB zawsze może se dorobić " PB uważał za jakieś zło konieczne, z którym jest tylko problem bo wiecznie coś, a nic nie robią. A w biurach to jest tyle roboty, że nawet jak by zlikwidować PB to zapierdol i tak był by na okrągło. Dlatego kto mógł to do biura sie pchał. Obecny nie jest już w wypowiedziach tak otwarty, ale dobre tradycje nagradzania 8h kontynuuje.
Ja nie chcę tutaj mówić kto lepszy , a który lepsiejszy tylko ogólnie nakreślić temat patologi w PSP zarówno jak chodzi o płace, nagrody, awanse, szkoły, rozrost biurokracji,  itd. To wszystko musi kiedyś jebnąć, bo system tego nie wytrzyma, a młody narybek coraz bardziej roszczeniowy.
Ludzie - podatnicy widzą strażaków tych  przy pożarach, tych na drodze przy wypadkach i myślą, że na tych strażaków idą podatki, nikt nie zdaje  sobie sprawy ilu siedzi w KW, KG i że to tam płynie kasa z podatków na grube pensje. Na dzielnych wykładowców oraz pracowników w SA. To są konkretnie przewalone pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2019, 21:48:27 wysłana przez vade »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 22, 2019, 08:45:50 »
Bo w PSP wynagrodzenie to dodatki, dodatki, nagrody itd. A większość uzależniona od komendantów jak nie jednego to drugiego. I według własnego widzi mi się. Poprzedni nagradzał d-ców zmian i zastępców obecny grupy specjalistyczne następny będzie starszych operatorów  ^_^ itd. I zawsze będzie  dlaczego on, a nie ja?
A co do przejścia z 24h na 8h to u nas nigdy nie było problemu, wręcz przeciwnie zawsze są chętni, a to za sprawą komendanta poprzedniego i obecnego. Poprzedni zawsze faworyzował pracowników 8h lubił ich szczodrze docenić przy okazji wszelkich nagród. A i w dodatkach nie żałował. Jego powiedzenie to " ten z PB zawsze może se dorobić " PB uważał za jakieś zło konieczne, z którym jest tylko problem bo wiecznie coś, a nic nie robią. A w biurach to jest tyle roboty, że nawet jak by zlikwidować PB to zapierdol i tak był by na okrągło. Dlatego kto mógł to do biura sie pchał. Obecny nie jest już w wypowiedziach tak otwarty, ale dobre tradycje nagradzania 8h kontynuuje.
Ja nie chcę tutaj mówić kto lepszy , a który lepsiejszy tylko ogólnie nakreślić temat patologi w PSP zarówno jak chodzi o płace, nagrody, awanse, szkoły, rozrost biurokracji,  itd. To wszystko musi kiedyś jebnąć, bo system tego nie wytrzyma, a młody narybek coraz bardziej roszczeniowy.
Ludzie - podatnicy widzą strażaków tych  przy pożarach, tych na drodze przy wypadkach i myślą, że na tych strażaków idą podatki, nikt nie zdaje  sobie sprawy ilu siedzi w KW, KG i że to tam płynie kasa z podatków na grube pensje. Na dzielnych wykładowców oraz pracowników w SA. To są konkretnie przewalone pieniądze.
nie pisz tak bo zaraz będą na tobie psy wieszać jak wyżej  :zamknij: :zamknij: :zamknij:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2019, 10:54:47 »
https://remiza.com.pl/nagrody-komendanta-dla-grup-specjalistycznych/
To dla wszystkich członków grup  czy tylko wyróżnionych na zasadzie widzimisię komendanta i d-cy JRG

Widzimisię  :milcz:
Widzimisię to mało powiedziane...niby po dwie osoby z każdej grupy specjalistycznej. Z reguły szefowie i po jednym wybrańcu. jedni dostaną pod koniec roku a drudzy na początku.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140