Służba > Forum zawodowców

Początek diagnostyki onkologicznej w PSP?

<< < (8/23) > >>

fifi99:

--- Cytat: Eqinox w Lipiec 20, 2023, 16:46:21 ---https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=CTWBBL


--- Koniec cytatu ---

Super. fajnie, że coś się dzieje. Świadomość strażaków, szczególnie tych młodych jest coraz większa, keidyś to na pewno będzie owocować. Ale niestety w wielu komendach to fikcja. Wystarczy wpisać pierwsze lepsze hasło "wizyta dzieci u strażaków" i jest full zdjęć z przymierzania ubrań, sadzania do samochodów. strefy żółte, zielone, czerwone... Rozumiem małymi kroczkami, ale to jest jeszcze fikcja.

simek92:
Jest pewne województwo w naszym kraju, gdzie do tej pory dość często można spotkać strażaka, który wchodzi do pożaru w górze od US, aparacie ODO i spodniach koszarowych, zamiast tych od US. Więc o czym my mówimy. Aczkolwiek u mnie staramy się nie wprowadzać dzieci na garaż ani zakładać im ubrań, więc wszystko zależy od podejścia.

Eqinox:

--- Cytat: fifi99 w Lipiec 21, 2023, 18:02:24 ---
--- Cytat: Eqinox w Lipiec 20, 2023, 16:46:21 ---https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=CTWBBL

--- Koniec cytatu ---
Super. fajnie, że coś się dzieje. Świadomość strażaków, szczególnie tych młodych jest coraz większa, keidyś to na pewno będzie owocować. Ale niestety w wielu komendach to fikcja. Wystarczy wpisać pierwsze lepsze hasło "wizyta dzieci u strażaków" i jest full zdjęć z przymierzania ubrań, sadzania do samochodów. strefy żółte, zielone, czerwone... Rozumiem małymi kroczkami, ale to jest jeszcze fikcja.

--- Koniec cytatu ---
Rozmawiałem z jedną z wnioskodawczyń czyli Poseł Dąbrowską Banaszek zresztą to ja jej przysłałem syntetyczny raport o nowotworach w ramach działań prezydium S, raport ten też otrzymali szefowie MSWIA (po rozmowach na WZD w Sierpcu). Z tego co usłyszałem to jest szansa na zmiany rozporządzenia w sprawie badań profilaktycznych (jeszcze w tej kadencji) gdyż posłowie rozmawiali z ministrem Wąsikiem natomiast jeśli chodzi o grubsze tematy opisane w raporcie na temat nowotworów wymaga to zmian ustawowych ale obiecano zajęcie się tym tematem w ramach prac rządu ale to dłuższy temat na styku MSWiA, MZ i MRPiPS (to był by pierwszy przypadek w całym kraju (PL) takiego sposobu uznawania chorób w związku ze służbą).

youngfireman:
Czekamy na rezultaty podobnie jak na badania naszych US pod kątem obecności PFAS...Warto w ramach działalności KSP pochylić się również nad funkcjonowania stref brudnych i czystych. Niestety w większości Komend temat zakończył się na przesłaniu informacji do KW o realizacji zapisów Rozporządzenia. Bez rzetelnej weryfikacji ich rzeczywistego działania nie ma szans na długofalowa poprawę :(

Eqinox:

--- Cytat: youngfireman w Lipiec 21, 2023, 20:44:44 ---Czekamy na rezultaty podobnie jak na badania naszych US pod kątem obecności PFAS...Warto w ramach działalności KSP pochylić się również nad funkcjonowania stref brudnych i czystych. Niestety w większości Komend temat zakończył się na przesłaniu informacji do KW o realizacji zapisów Rozporządzenia. Bez rzetelnej weryfikacji ich rzeczywistego działania nie ma szans na długofalowa poprawę :(

--- Koniec cytatu ---
Funkcjonowanie stref brudnych i czystych to weryfikacja na etapie niższym lub najniższym... No ale skoro zgłaszasz problem to oczywiste, że się nad tym pochylimy tylko prośba każde województwo ma swoich reprezentantów w radzie KSP jeśli chcesz to możesz za ich pośrednictwem temat zgłosić a jak masz obawy to pisze PM do mnie a ja zgłoszę, że w danym województwie jest potrzeba weryfikacji ale będę potrzebował "twardych" argumentów  :wacko:
Powiem ci, że miałem w tym roku kontrole BHP z KW na JRG i temat stref u mnie był trzepany i pytania o prysznice umywalki miejsca prania (oczywiście oględziny) także u mnie weryfikacja postępuje z poziomu KW.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej