Autor Wątek: Prezydenckie odznaczenia dla uczestników „strajku podchorążych” w WOSP w 1981  (Przeczytany 2589 razy)

Offline deriglasoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Prezydenckie-odznaczenia-dla-uczestnikow-strajku-podchorazych/idn:37262

Tak trochę z przekory - ciekaw jestem czy wśród obecnych na tej uroczystości był podchorąży z tamtych czasów pan Leszek Suski? Z tego co można było wyczytać kilka lat temu w licznych artykułach, był on jednym z kilku studentów, którzy nie uznali za stosowne uczestniczyć w strajku...

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
"nie kopie się leżącego." ale jak go spotkam .....

Offline młody13

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 387
Dajcie chłopu odpocząć na emeryturze , krzywdy nie ma . Zajmijmy się przyszłością (tyle spraw nie rozwiązanych  :wall: ) a nie cały czas grzebiemy w przeszłości .  :straz:

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
A Leśniakiewicz dostał, tak na marginesie?

Offline Spartan998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Płeć: Mężczyzna
...tak na marginesie, sprawdź ilu było strajkujących i ilu z nich dostało odznaczenie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.809
  • Płeć: Mężczyzna
    • JRG SGSP
Cytuj
Odznaczeni zostali:
za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Leopold ALBERSKI
Andrzej BIERNAT
Wojciech BOIŃSKI
Zenon CZAPIEWSKI
Arkadiusz DANIŁ
Krzysztof DĄBROWA
Tadeusz DRZAZGOWSKI
Marek GALANEK
Dariusz GALIŃSKI
Marcin GARBOWSKI
Artur GÓRECKI
Ryszard GRABOWSKI
Zbigniew HUPA
Jerzy JAKIMIUK
Ireneusz JAROSZ
Zbigniew KABZIŃSKI
Bogdan KACZORKIEWICZ
Romuald KAISER
Jarosław KARAŚ
Henryk KOPERA
Grzegorz KUJAWSKI
Paweł ŁASZCZ
Mirosław ŁONIEWSKI
Włodzimierz ŁUKOWSKI
Andrzej MATUSZKIEWICZ
Witold MIŁASZEWICZ
Waldemar MIZURA
Tomasz NOWAKOWSKI
Andrzej OKOŃ
Bolesław PADŁO
Krzysztof PASIAK
Franciszek PINDERSKI
Leszek PRUSAKOW
Mirosław PSUJEK
Krzysztof RUDZKI
Lech SAPUŁA
Henryk SAWICKI
Edmund SOKÓŁ
Zbigniew STASIEŁUK
Krzysztof SZABELSKI
Marek SZWED
Andrzej SZYMKIEWICZ
Tadeusz ŚMIGAJ
Dariusz TOMCZAK
Grzegorz TRĘBACZ
Aleksander TUREK
Zenon TYLUS
Krzysztof WAWRZYNIAK
Cezary WĄDOŁKOWSKI
Andrzej WOJNARSKI
Sławomir WOŹNIAK
Eugeniusz WÓJCIK
Mirosław WYPIÓR
Mieczysław ZABORNIAK
Zbigniew ZANIEWICZ

za zasługi dla Niepodległej
MEDALEM STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI
Jerzy GREGOREK
Dariusz JASIŃSKI
Seweryn JAWORSKI
Krystyna KOLASIŃSKA
Stanisław KRYDA
Roman MALINOWSKI
Marek SURAŁA
Sławomir WIECZOREK
Andrzej WITKOWSKI
Bogdan ZAWADZKI
Aleksander ZBLEWSKI