Służba > Prawo w służbie

Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę

(1/2) > >>

szampan:
Koledzy nie mogę znaleźć kwitów jak kwotowo rozlicza się uszczerbek na zdrowiu po zakończeniu służby. Nie wiem jak to sensownie napisać więc może podam przykład:
Strażak Janek odchodzi na emeryturę po 15 latach służby na starych zasadach. Ma zaliczone wszystkie lata wyjazdowe i procentowo emerytura wynosi 47,5% ostatniej pensji. W czasie służby leczy się i po przejściu na emeryturę staje na komisji lekarskiej która przyznaje mu maksymalny wymiar 15% uszczerbku na zdrowiu doliczany do emerytury. Więc ma 62,5% emerytury. I teraz przykładowo : dostał ostatniej pensji z wszystkimi dodatkami na odejście np. 5 tyś zł. Czyli emerytura bez tej komisji lekarskiej z 47.5 % wynosi ok. 2400 zł. I tutaj moje pytanie: jak oblicza się te 15 % z komisji? Od sumy ostatniej wypłaty 5 tyś czyli dodatkowo ok. 750 zł czy 15% od tej przyznanej emerytury ? Byłbym wdzięczny za podanie przepisów bo ja tego nie moge ogarnąć

Eqinox:
Nie napalaj się zbytnio na te 15%...

szampan:
Equinox temat sprawdzony...nowotwór...

pb11:
Myślę że raczej chodziło Mu o nadchodzące wielkimi krokami zamiany w przepisach.

szampan:
Możesz przybliżyć temat? Z tego co wiem to zlikwidowali trzeci próg renty 40% i zostawili jak u cywili 70 i 80%

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej