Autor Wątek: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę  (Przeczytany 4261 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Koledzy nie mogę znaleźć kwitów jak kwotowo rozlicza się uszczerbek na zdrowiu po zakończeniu służby. Nie wiem jak to sensownie napisać więc może podam przykład:
Strażak Janek odchodzi na emeryturę po 15 latach służby na starych zasadach. Ma zaliczone wszystkie lata wyjazdowe i procentowo emerytura wynosi 47,5% ostatniej pensji. W czasie służby leczy się i po przejściu na emeryturę staje na komisji lekarskiej która przyznaje mu maksymalny wymiar 15% uszczerbku na zdrowiu doliczany do emerytury. Więc ma 62,5% emerytury. I teraz przykładowo : dostał ostatniej pensji z wszystkimi dodatkami na odejście np. 5 tyś zł. Czyli emerytura bez tej komisji lekarskiej z 47.5 % wynosi ok. 2400 zł. I tutaj moje pytanie: jak oblicza się te 15 % z komisji? Od sumy ostatniej wypłaty 5 tyś czyli dodatkowo ok. 750 zł czy 15% od tej przyznanej emerytury ? Byłbym wdzięczny za podanie przepisów bo ja tego nie moge ogarnąć

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2019, 18:25:20 »
Nie napalaj się zbytnio na te 15%...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2019, 18:49:42 »
Equinox temat sprawdzony...nowotwór...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2019, 17:23:23 »
Myślę że raczej chodziło Mu o nadchodzące wielkimi krokami zamiany w przepisach.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2019, 18:26:39 »
Możesz przybliżyć temat? Z tego co wiem to zlikwidowali trzeci próg renty 40% i zostawili jak u cywili 70 i 80%

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2019, 19:22:05 »
Brak 3 grupy= brak 15 %. Pewne 15 będą mieli Ci co mają na stałe a Ci co maja czasowe patrząc na to co w ostatnim czasie dzieje się na komisjach raczej mogą zapomnieć.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Obliczanie kwoty uszczerbku na zdrowiu po przejściu na emeryturę
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2021, 18:19:18 »
Ile czasu jest ważne skierowanie na komisję po zwolnieniu ze służby?