Autor Wątek: Organizacja łączności  (Przeczytany 9602 razy)

Online oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Organizacja łączności
« dnia: Listopad 30, 2019, 17:49:53 »
Poszukuję materiałów z organizacji łączności zwłaszcza dla SDŁ oraz używania BF171. Ktoś pomoże?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Organizacja łączności
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2019, 19:39:14 »
Rozkaz ws łączności, instrukcja ws łączności, metodyka organizacji łączności plus aneksy no i zasady organizacji łączności na potrzeby organizacji działań ratowniczych (czy podobnie to brzmi) . Jak nie znajdziesz w necie choć jest na stronie kg - wyślij mi adres e-mail wyślę Ci pdf

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Organizacja łączności
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2019, 21:05:49 »
zasady organizacji łączności na potrzeby organizacji działań ratowniczych (czy podobnie to brzmi)
Chyba chodzi o "Zasady organizacji łączności alarmowania, powiadamiania, dysponowania oraz współdziałania na potrzeby działań ratowniczych" ;)

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale była seria artykułów szkoleniowych w PP nr 1/2013, 5/2013, 9/2013 i 4/2014, może cykl był kontynuowany, w każdym razie gdzieś tam było (miało być) omówienie zastosowania radiowej sieci retransmisyjnej RSR.

Ciekawy temat dla radiowca :D
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Organizacja łączności
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2020, 22:20:48 »
Podpinam się do tematu.
W 2015 roku zrobiłem własną prezentację do szkolenia z zakresu łączności UKF - dla zainteresowanych mogę się podzielić (do użytku własnego).

Może ktoś posiada prezentację, która zawiera materiały z nowej instrukcji ws. organizacji łączności radiowej i wyraża chęć podzielenia się tą własnością intelektualną? Zakładam, że większość PSP musiała stawić czoła szkoleniom wg nowych zasad.