Autor Wątek: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym  (Przeczytany 3477 razy)

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
A wiec...
Mam takowe zaświadczenie jak w temacie tyle że zostało napisane przez dyrektora szkoły bardziej pod profil wojskowy.
Mam prośbę, abyście pomogli dopisać/zmienić kilka linijek tak aby komisja mi to zaliczyła.
Obecnie brzmi tak:
Cytuj
zaświadcza się że Pan.... urodzony...nr pesel....
Ukończył Lo o profilu służb mundurowych i zrealizował program nauczania w zakresie treści i wymiaru godzin określonych w "minimum programowym realizowanym w ramach innowacyjnech programów przysposobienia obronnego lub edukacij dla bezpieczeństwa oraz z komendami centrów szkolenia i szkół wojskowych". Odbył szkoelnia odpowiadające w określonym zakresie programowi kształcenia, realizowanemu w ramach służby przygotowawczej

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2019, 18:59:51 »
A po co ci to potrzebne ? W naborze do PSP takim zaświadczeniem możesz się co najwyżej podetrzeć

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2019, 19:08:27 »
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Na nic Ci się to nie przyda
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2019, 19:16:07 »
W każdym jednym ogłoszeniu o naborze, które przeczytałem jest punkt:
"ukończone lo lub technikum w klasie, w której były nauczane przedmioty dot. funkcjonowania ochropy pp. dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolenego zestawu programów nauczania" i jest za to 5 pkt.
I nie mówcie mi że się moge podetrzeć bo się nie znacie w takim razie.
Facet przy rekrutacij powiedział że nie może mi dać za to tych 5 pkt bo zaświadczenie jest skierowane bardziej pod WOJSKO i tylko z tego powodu.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2019, 23:12:24 »
No ale momencik... Służba przygotowawcza to istotnie jest zakres materiału ze szkolenia wojskowego, więc nie bardzo rozumiem - chcesz żeby szkoła wystawiła zaświadczenie takiego typu jak potrzebujesz, gdy faktycznie powinien być to profil pożarniczy/strażacki, a nie ogólnomundurowy/wojskowy?

BTW
Te profile całe to jest śmiech na sali, najlepszy przykład tego że cały ten system edukacji należałoby zaorać - po co komu dupę zawracać kilka lat, żeby na koniec dostał 5 punktów ekstra przy naborze, bez żadnych gwarancji że przejdzie choćby komisję lekarską? Śmiech na sali - tyle to daje co zwykły ogólniak, a może nawet i mniej... Dla kontrastu jak człowiek idzie do szkoły zawodowej to musi mieć badania medycyny pracy dopuszczające do wykonywania zawodu w którym zamierza się delikwent uczyć. A przynajmniej ja takowe miałem w młodości.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2019, 10:31:26 »
BTW
Te profile całe to jest śmiech na sali, najlepszy przykład tego że cały ten system edukacji należałoby zaorać - po co komu dupę zawracać kilka lat, żeby na koniec dostał 5 punktów ekstra przy naborze, bez żadnych gwarancji że przejdzie choćby komisję lekarską? Śmiech na sali - tyle to daje co zwykły ogólniak, a może nawet i mniej... Dla kontrastu jak człowiek idzie do szkoły zawodowej to musi mieć badania medycyny pracy dopuszczające do wykonywania zawodu w którym zamierza się delikwent uczyć. A przynajmniej ja takowe miałem w młodości.
Nie do końca mogę się z tobą zgodzić bo wojsko i SG się przyłożyły do tematu... Niestety PSP jak zawsze dała ciała np. dzieciaczki kończą kurs podstawowy OSP i co? A no psikus nikt nie uregulował jak mają zrobić komorę...  A wystarczyło by 5 zł ubezpieczyć dzieciaczki i pokazać im jednego dnia komorę dymową i rozgorzeniową. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2019, 17:47:35 »
No ale momencik... Służba przygotowawcza to istotnie jest zakres materiału ze szkolenia wojskowego, więc nie bardzo rozumiem - chcesz żeby szkoła wystawiła zaświadczenie takiego typu jak potrzebujesz, gdy faktycznie powinien być to profil pożarniczy/strażacki, a nie ogólnomundurowy/wojskowy?
Tak naprawde to był profil wojsowko/strażacki i były w nim realizowane materiały z obu służb. Być może materiału było za mało żeby podzielić to na wojsko i straż osobno.
Warto nie warto, 5 punktów potrafi zrobić różnice niekiedy.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2019, 20:11:30 »
Nie do końca mogę się z tobą zgodzić bo wojsko i SG się przyłożyły do tematu... Niestety PSP jak zawsze dała ciała np. dzieciaczki kończą kurs podstawowy OSP i co? A no psikus nikt nie uregulował jak mają zrobić komorę...  A wystarczyło by 5 zł ubezpieczyć dzieciaczki i pokazać im jednego dnia komorę dymową i rozgorzeniową. 
No ok, jeśli ktoś idzie do takiej szkoły żeby zostać strażakiem w OSP to spoko, ale raczej miałem na myśli to że ludzie wybierają taką a nie inną szkołę licząc na uzyskanie zawodu, takiego prawdziwego, z wynagrodzeniem. Innymi słowy: ten system jest wadliwy od podstaw, bo powinien być bardziej zintegrowany ze służbami na potrzeby których ma szkolić. A obecnie jeśli ktoś myśli poważnie o służbie w PSP to lepiej dla niego jest kończyć ogólniak na profilu fizyczno-chemicznym i startować do SA lub SGSP.

Co do wojska... nie znam planu szkolenia, ale raczej nie dam się przekonać, że nawet 3-4 lata w takim liceum w jakimkolwiek stopniu da się porównać do typowego szkolenia wojskowego w trybie skoszarowanym. Zaprawy, biegi, poligony, strzelania, musztra i dyscyplina, wszystko rozplanowane i na pozwolenie - proza życia w zielonym mundurze. I to nie na godziny, tylko tygodnie, miesiące, z daleka od domu, znajomych. To zmienia ludzi, hartuje i buduje więzi w pododdziale.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: treść zaświadczenia o uczęszczaniu do Lo o profilu mundurowym
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2020, 18:54:36 »
Odświeżam temat bo znów będą nabory i wkrótce mi się przyda. Ktoś ma jakiś pomyśł, a najlepiej takie zaświadczenie?