Autor Wątek: Kto do SGSP w 2020?  (Przeczytany 55364 razy)

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 06, 2020, 20:52:41 »
Chyba powoli ida po rozum do glowy z tymi przydzialami, ale czas pokaze ;) powiem tak, jak nic nie zrobia z ksztalceniem dziennym zeby zachecic mlodych wlasnie na taka sciezke w strazy... Od zoldu powinni zaczac

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 06, 2020, 22:07:14 »
Chyba powoli ida po rozum do glowy z tymi przydzialami, ale czas pokaze ;) powiem tak, jak nic nie zrobia z ksztalceniem dziennym zeby zachecic mlodych wlasnie na taka sciezke w strazy... Od zoldu powinni zaczac
Moim zdaniem żołd jest sprawą wtórną... Podstawa to podejście do ludzi... Gwarancja lepszego startu w strukturach w PSP itp...
A co obecnie daje ta szkoła? Ryzyko, że zamiast strażaka zrobią z ciebie gryzipiórka? (Aby nie było 1/2 gryzipiórek pozdrawia) 
Kasa musi się zgadzać (w takich czasach obecnie żyjemy) a szkoła obecnie powoduje, że kasa się mocno nie zgadza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2020, 22:14:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal1502

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 07, 2020, 06:54:38 »
Dlatego właśnie w ciągu kilku ostatnich lat tak spadła liczba chętnych na szkoły czy na nabór z ulicy. Ja osobiście jeszcze pół roku temu chciałem ponownie startować na główną i aspirantkę, a na dzień dzisiejszy złożyłem papiery na WAT i jeżeli bym dostał to jak dla mnie tematu ze strażą nie było.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 07, 2020, 07:13:27 »
Dla Ciebie moze i tematu by nie bylo, lecz sa takie osoby co mimo wszystko pojda do tej strazy bo nie widza sie nigdzie indziej. Jesli masz wybor miedzy SGSP a WAT to wybor jest chyba prosty...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 07, 2020, 09:19:42 »
Dlatego właśnie w ciągu kilku ostatnich lat tak spadła liczba chętnych na szkoły czy na nabór z ulicy. Ja osobiście jeszcze pół roku temu chciałem ponownie startować na główną i aspirantkę, a na dzień dzisiejszy złożyłem papiery na WAT i jeżeli bym dostał to jak dla mnie tematu ze strażą nie było.
Na pewno nie jest to jedyna przyczyna bo jest ich kilka min. niż demograficzny, relokacja, spłaszczenie siatki płac w PSP (miedzy 7 grupą najniższa aspirancką a 8 najniższą oficerską jest dosłownie 30 zł brutto różnicy), dodatkowo była kiedyś w PSP taka tendencja aby wszystkie stanowiska które się da robić oficerskimi szczególnie w biurze i stąd oficerowie w pierwszej kolejności lądują na 8 godzin i jeszcze sporo różnych rzeczy można by wymieniać np. sytuację na szkole i ilość wolnego... System szkół dziennych nie wiem czemu kojarzy mi się z systemem niewolniczym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline guzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 11, 2020, 20:20:24 »
Zastanawia mnie jedna rzecz skąd jest informacja o tym, że ostatni z listy mają po 60pkt rekrutacyjnych? Z tego co wcześniej przeglądałem listę osób które się zakwalifikowały to ostatnia osoba miała chyba 107pkt +/-, a skoro sprawność i matura się nie sumują to 107, a 60 PR to jest różnica.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 11, 2020, 20:40:56 »
A widziałeś listę przyjętych? Tam było 86 osób i ostatnia miała trochę ponad 60 punktów. Lista zniknęła że strony SGSP bo zapewne było im wstyd.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 11, 2020, 22:57:33 »
Dokladnie, wstepna lista wygladala tak ze osoba 95 miala kolo 107 pkt, a ostatnia kolo 60 pkt :D fakt ze przebadali i przyjeli ostatnia osobe z rezerwy... Czyli ta co miala te 60 pkt okolo

Offline guzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 12, 2020, 11:04:00 »
Właśnie też chciałem teraz zerknąć na tą listę ale faktycznie jej nie ma, a ja widziałem ta z tym ostatnim kandydatem z 107pkt. Dobra to dzięki trochę się rozjaśniło pod tym względem

Offline guzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 17, 2020, 17:38:37 »
Zastanawiam się jak obecna sytuacja w kraju i na świecie wpłynie na rekrutację? Macie jakieś pomysły albo informacje?

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 17, 2020, 17:45:35 »
Odpowiedz jest prosta... Aktualnie sa wstrzymane jakiekolwirk zgromadzenia powyzej 50 osob bodajze. Na naborze pojawi sie w ciagu kilku dni zalozmy 500 osob. W ciezkich barwach widac nabor do szkol na obecna chwile ;)

Offline rafal1502

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 17, 2020, 17:48:22 »
A przygotowania też są utrudnione, zamknięte baseny, siłownie, hale sportowe a do naboru czas ucieka...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 17, 2020, 18:16:58 »
A przygotowania też są utrudnione, zamknięte baseny, siłownie, hale sportowe a do naboru czas ucieka...
Bez przesady, Rocky trenował na Syberii w mrozie i śniegu  :mellow:

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 17, 2020, 18:33:04 »
Noi moza przyklad podac Mac Gywera (czy jakos tak sie pisze) on tez robil cuda 😅

Offline MartaSz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 03, 2020, 21:18:32 »
Jak dokładnie wyglądają testy sprawnościowe do SGSP? Jest tam tor przeszkód?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 03, 2020, 21:22:29 »
Jak dokładnie wyglądają testy sprawnościowe do SGSP? Jest tam tor przeszkód?
Polecam stronę internetową szkoły
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal1502

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 04, 2020, 07:05:02 »
Toru już nie ma. Drążek,koperta,beep-test,basen.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:47:30 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-szkola-glowna-sluzby-pozarniczej-w-warszawie-podchorazowie-zarazeni/rkg5trn
Gdzieś tutaj pisane było o atmosferze  :rofl: To teraz opisują to dziennikarze może nie do końca obiektywni ale nie związani z PSP  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mateusz4859

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 08, 2020, 23:04:36 »
Nawet jak znajdą jakiś sposób na rekrutacje to przyszli absolwenci szkoły średniej nie napiszą matury .

Offline rafal1502

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 09, 2020, 06:55:30 »
Moim zdaniem wszystko po prostu przesunie się w czasie.

Offline Nukill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 20, 2020, 16:21:53 »
Ma ktoś może jakiś przeciek, informacje, cokolwiek czy aktualne terminy sie utrzymaja? Sprawnosciowka, papiery itd. Nie wiem jak wyobrazaja sobie egzaminy w aktualnej sytuacji + prawdopodobnie brak jakichkolwiek możliwości startu w rekrutacji dla osób piszących w tym roku maturę. Dzięki za odp.

Offline Siudi97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 20, 2020, 17:22:02 »
Wiem tylko tyle że tydzień temu była na stronie SGSP informacja o terminie testów sprawnościowych 15 czerwca. Teraz już tą informacje zdjęli także to chyba mówi samo za siebie. Trzeba obserwować rozwój sytuacji.

Offline rafal1502

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 21, 2020, 10:18:25 »
Jest informacja tylko przenieśli to, wejdź w rekrutacje a później w podstawy prawne i wszystko znajdziesz  ^_^

Offline guzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 25, 2020, 13:01:23 »
Dzwoniłem w piątek do SGSP zapytać o sprawę związaną z obecnymi maturzystami Pani odpowiedziała, że terminy w podstawach prawnych były planowane przed wybuchem epidemii i na pytanie czy tegoroczni maturzyści będą brani pod uwagę odpowiedziała, że "Tak, tak jak co roku". Wczoraj pojawiła się decyzja o terminie egzaminów maturalnych oraz o ogłoszeniu wyników i te mają być ogłoszone do 30 września(dzwoniłem przed zobaczeniem tej informacji więc nie pytałem o to). Na dzień dzisiejszy w podstawa prawnych termin dostarczenia świadectwa dojrzałości jest na 06.07.2020r. Czyli wszystko się na pewno przesunie tylko co z unitarką w takim razie, bo początek roku akademickiego można pewnie przesunąć natomiast wcisnąć gdzieś tam dwa miechy unitarki to chyba trudne. Trzeba poczekać na reakcje SGSP.

Offline Nukill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 25, 2020, 13:38:51 »
Dzwoniłem w piątek do SGSP zapytać o sprawę związaną z obecnymi maturzystami Pani odpowiedziała, że terminy w podstawach prawnych były planowane przed wybuchem epidemii i na pytanie czy tegoroczni maturzyści będą brani pod uwagę odpowiedziała, że "Tak, tak jak co roku". Wczoraj pojawiła się decyzja o terminie egzaminów maturalnych oraz o ogłoszeniu wyników i te mają być ogłoszone do 30 września(dzwoniłem przed zobaczeniem tej informacji więc nie pytałem o to). Na dzień dzisiejszy w podstawa prawnych termin dostarczenia świadectwa dojrzałości jest na 06.07.2020r. Czyli wszystko się na pewno przesunie tylko co z unitarką w takim razie, bo początek roku akademickiego można pewnie przesunąć natomiast wcisnąć gdzieś tam dwa miechy unitarki to chyba trudne. Trzeba poczekać na reakcje SGSP.

+ trzeba dodać, że egzaminy sprawnościowe zaplanowane na 15-19 czerwca zbiegną się z terminami matur, bo w tych dniach odbędą się testy z R matmy, biologii, chemii, czy j. niemieckiego, więc raczej przeprowadzenie testów w SGSP w czerwcu nie będzie możliwe. Tak jak pisałeś, pewnie na początku tygodnia będzie jakaś reakcja SGSP. Oby.