Autor Wątek: Kto do SGSP w 2020?  (Przeczytany 55358 razy)

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2019, 21:59:06 »
... i dojdzie do tego że każdy podoficer będzie z przymusu wysyłany na zaoczną SA a później SGSP bez patrzenia na matury punkty... najwyżej dadzą stopień oficera bez inżyniera...
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 05, 2019, 22:04:57 »
... i dojdzie do tego że każdy podoficer będzie z przymusu wysyłany na zaoczną SA a później SGSP bez patrzenia na matury punkty... najwyżej dadzą stopień oficera bez inżyniera...
A wiesz że w PSP już tak było?  Aby utrzymać pasożytniczy układ szkół...oficerów z lat 90 którzy skończyli podyplomowki w SGSP pozbawiono wszystkich kwalifikacji... Brygadierzy szli na kursy podoficerskie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2019, 22:13:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 05, 2019, 23:23:23 »
O AWL mówisz pod kątem reportażu TVN?
Jak zaczynałeś to siatka wynagrodzeń była zupełnie inna.

Na myśli miałem samobójstwa 2 pchorow AWL...

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 06, 2019, 09:27:06 »
... i dojdzie do tego że każdy podoficer będzie z przymusu wysyłany na zaoczną SA a później SGSP bez patrzenia na matury punkty... najwyżej dadzą stopień oficera bez inżyniera...
A wiesz że w PSP już tak było?  Aby utrzymać pasożytniczy układ szkół...oficerów z lat 90 którzy skończyli podyplomowki w SGSP pozbawiono wszystkich kwalifikacji... Brygadierzy szli na kursy podoficerskie

A to chyba dlatego na kursie podstawowym na wcześniejszym kursie był brygadier
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 06, 2019, 09:40:36 »
A to chyba dlatego na kursie podstawowym na wcześniejszym kursie był brygadier
Prymusem na zaocznej aspirantce też był brygadier...  :rofl:
System szkolenia i szkoły to jedna wilka patologia... mł. kpt. po SGSP pracujący w prewencji jeśli nie ma wywalonego dodatku w granicach maksa to zarabia gorzej niż st. ogn (porównując PIT z PSP)… A już ogólny dochód to w ogóle inna bajka...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 06, 2019, 10:47:15 »
Exinox było tak bo ludzie dostawali gwiazdki za samo posiadanie wykształcenia wyższego, a potem się okazywało, że ten co ma gwiazdy to on tak nie bardzo wie cokolwiek o pożarnictwie.. To była masakryczna patologia. Jakby to teraz zrobić to na podziale 80% ludzi chodziłoby z dwukropkiem.  :rofl:

Alee.. miałem się już nie odzywać.. no ale nich będzie, że wytoczę pewien wywód aby Eqinox mógł wejść w polemikę.. bo jestem bardzo ciekawy Twojego zdania w tym temacie.. czy to tylko system jest winny czy też ludzie?
Jakieś 10 lat temu nikt z podchorążych nie narzekał głośno na studia z prostych względów. Mimo, że w żargonie funkcjonowały takie stwierdzenia jak "syf" i "chlew". Czemu tak się działo? Bo nikt nie srał do własnego gniazda, każdy miał jakiś jednak chociaż minimalny szacunek do przełożonych, a nawet gdy go nie miał to udawał że go ma. To nie jest kwestia ludzi zarządzających szkołą, to jest kwestia postępu jaki jest w społeczeństwie. Kiedyś ta masa młodych ludzi zdolna do pochłania wiedzy trzymała się razem. Nie było takiego wypychu wszystkich wiadomości z SGSP na instagramy czy facebooki.
Teraz każdy umie czytać ustawy i rozporządzenia.. Przez ponad 10 lat nikt z pchorów nie potrafił(może nie widział sensu) napisać oficjalnego pisma, że należy nam się jeszcze to i to i to i to. O ile się nie mylę kilka lat temu takie pismo powstało. Porównam to do sytuacji przy naborze gdzie przychodził człowiek do służby i dostawał stare sorty, on też je brał i w nich zapier****. A teraz w szkołach toczy się roszczeniowa wojna o wszystko.. a gdy przychodzi ktoś z naboru i dostanie coś używanego to "jak tak może być?!" Należy mi się nowe.. I ten okres w obu przypadkach bycia jak by to grzecznie nazwać "dymanym" wpływał pozytywnie na charakter tego człowieka. On wiedział, że przez ten czas ma po prostu zapieprzać.
Ja uważam, że to wszystko to jest jedna wielka zmiana mentalności ludzi to jest punkt wyjściowy do całej PSP. Czekamy na czasy gdy na koszarach pojawią się sprzątaczki.. Bo stażysta i pchorek jest do tego żeby się uczyć, a nie jeździć na szmacie.
A co do SGSP to bardzo miło wspominam okres tam spędzony i te zimy gdzie całe boisko asfaltowe było odśnieżane, śnieg topiony albo wywożony, 4 godziny dziennie grabienia liści, jakoś mi to nie przeszkadzało, wyjazdy na Zamczysko i grabienie liści w środku Puszczy Kampinoskiej też przeżyłem, mycie tamtejszego basenu itd.. A znajdowałem czas i na wszystko, również poza murami szkoły.
Kasiula pisze o sekcjach.. Też pamiętam czasy gdzie różne sekcje czy koła działały bezkosztowo.. Bo ktoś chciał w nich działać a nie udawać, że działa. Byłem w pewnej sekcji, która przez mój okres udziału w spotkaniach czyli przez dwa lata nie dostała ani złotówki. A było fajnie i warto :rofl: Potem podobno pojawiła się kasa na różne wyjazdy ale mnie już w murach tej uczelni nie było.
Drogi użytkowniku Eqinox chyba w końcu muszę się z Tobą zgodzić. Alee.. nie dlatego, że poprzedni system był zły. Bo on na swoje czasy sprawdzał się. Moim zdaniem oczywiście. Ale czas na wielką reformę szkolnictwa w PSP. Jednak chciałbym.. aby przebiegła ona w sposób spokojny i rozważny, bez głupich ruchów i maksymalnej liberalizacji wszystkiego. Bo jak przestaniemy wymagać to zaliczymy upadek.
PS. Kładka to skandal.. a o patologicznej sytuacji z nowym poligonem nie słyszałem. Mógłby ktoś przytoczyć?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 06, 2019, 12:18:19 »
Drogi użytkowniku Eqinox chyba w końcu muszę się z Tobą zgodzić. Alee.. nie dlatego, że poprzedni system był zły. Bo on na swoje czasy sprawdzał się. Moim zdaniem oczywiście. Ale czas na wielką reformę szkolnictwa w PSP. Jednak chciałbym.. aby przebiegła ona w sposób spokojny i rozważny, bez głupich ruchów i maksymalnej liberalizacji wszystkiego. Bo jak przestaniemy wymagać to zaliczymy upadek.
PS. Kładka to skandal.. a o patologicznej sytuacji z nowym poligonem nie słyszałem. Mógłby ktoś przytoczyć?
System się kręcił dla tego, że żerował na KM/KP oraz na zwykłych strażakach co czesne płacili... Żerował na tragicznej sytuacji na rynku pracy oraz na wyżu demograficznym a teraz co? Bezrobocie spada poniżej linii która oznacza że nie pracuje ten który nie chce pracować... Wyż demograficzny to już tylko wspomnienie.
A ja już teraz uważam, że żadna reforma nie jest konieczna bo to pieprzenie zostanie zaorane i będziemy mieli ten problem z głowy. Po co się zastanawiać jaką liberalizację zastosować? Zostawmy SGSP w spokoju na kilka lat a sami znikną... A jak zacznie się kryzys to znajdzie się "chętny" na obiekty na Żoliborzu i zakończy sprawę ciosem w plecy.
Pomysł na reformę szkolnictwa? Myślę, że jest ich kilka... Ja sam słyszałem ze dwie rozsądne propozycje...
Kładka to nie skandal ale pokaz jak wygląda zarządzanie przez absolwentów jedynej słusznej szkoły... Jak czegoś za darmo nie dostaną to sobie z naprawą tak prostej konstrukcji nie poradzą. Znam komendantów miejskich i powiatowych co rocznie wydają więcej 3 nawet 4 razy niż mają przyznane na remonty na cały rok... Nie zaczepiając innych paragrafów.  Znam ludzi którzy na inwestycje nie mają w budżecie nawet 1 zł a kupują kilka samochodów w tym gaśnicze. Tylko kiedy Bóg rozdawał talenty to oni nie stanęli w kolejce do teorii tylko wybrali praktyczne zacięcie. Jak jedni robili doktoraty i habilitacje to oni rozwijali własne kariery równolegle do działalności w straży. Przykład najświeższy 01 KM budżet na inwestycje 0 zł... Wydane w 2019 r na zakupy inwestycyjne 900 000 zł....   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 12:23:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:08:10 »
Napisz proszę jak zreformować kształcenie w PSP skoro słyszałeś jakieś rozsądne propozycje.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 06, 2019, 14:55:26 »
Napisz proszę jak zreformować kształcenie w PSP skoro słyszałeś jakieś rozsądne propozycje.
Z całym szacunkiem dla kolegi forumowicza ale moje zdanie jest w tym momencie takie:
A ja już teraz uważam, że żadna reforma nie jest konieczna bo to pieprzenie zostanie zaorane i będziemy mieli ten problem z głowy. Po co się zastanawiać jaką liberalizację zastosować? Zostawmy SGSP w spokoju na kilka lat a sami znikną... A jak zacznie się kryzys to znajdzie się "chętny" na obiekty na Żoliborzu i zakończy sprawę ciosem w plecy.
Wiedz jedno PSP jest za mała aby utrzymywać 5 szkół i 17 ośrodków które cały czas pochłaniają pieniądze... Najpierw upadnie kształcenie dzienne z ekonomicznego puntu widzenia dla kadetów i podchorążych to kompletna strata czasu i pieniędzy za które można kupić w małym mieście mieszkanie a w Warszawie dać wkład własny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:02:49 »
Pomysł na reformę szkolnictwa? Myślę, że jest ich kilka... Ja sam słyszałem ze dwie rozsądne propozycje...

Napisałeś, rozwiń temat.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:16:05 »
A gdzie podzieją się wtedy te wszystkie teoretyczne brygadiery ze szkół? Będą się bronić rękami i nogami...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:22:00 »
A gdzie podzieją się wtedy te wszystkie teoretyczne brygadiery ze szkół? Będą się bronić rękami i nogami...
Jak to pieprznie to kogoś będzie musiało zadusić... Zobaczysz sam  :rofl: Powiedziałem,że to rąbnie kilka lat temu na tym forum....
Na razie się chwieje  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:25:38 »
Czy możesz merytorycznie odpowiedzieć na zadane pytanie - jaką widzisz alternatywę dla kształcenia pożarniczego?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:29:01 »
Czy możesz merytorycznie odpowiedzieć na zadane pytanie - jaką widzisz alternatywę dla kształcenia pożarniczego?
Dla kształcenia wysokiej klasy specjalistów oficerów? Inżynierów? Wydział kształcenia pożarniczego na państwowej uczelni technicznej i tylko zaocznie kończy się promocją na **.
Pytanie mam kto ma większy budżet województwo lubuskie czy SGSP??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:33:29 »
Wiedz jedno PSP jest za mała aby utrzymywać 5 szkół i 17 ośrodków które cały czas pochłaniają pieniądze.
A czym zastąpisz SA i WOSz?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2019, 16:05:46 »
A czym zastąpisz SA i WOSz?
Ile Szkół Aspirantów ma 3,5 razy liczniejsza Policja? ZERO! Egzamin eksternistyczny po 10 latach na PB... Zdajesz jesteś technikiem pożarnictwa i aspirantem...
Po co zastępować WOSz? Przecież ja nie widzę żadnego pozytywnego aspektu ich działalności który wymagał by istnienia aż 17 z tak dużą obsadą etatową... 4-5 szt. może...
No i jeden centralny ośrodek szkolenia pożarniczego i chwatit  :wacko:
I tak to się skończy wspomnisz moje słowa bo zaniechano reformy kiedy był na nią czas. Szkoły się nie dadzą zreformować i czas je zreformuje. A na pierwszy ogień pójdzie SGSp  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 16:23:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 06, 2019, 20:58:49 »
A co jest w Słupsku, Katowicach i Legionowie? Co jest w Szczytnie?
Kto realizuje SP na potrzeby PSP?
Jak wygląda doskonalenie zawodowe w PSP?
Jaki poziom wiedzy reprezentują osoby przychodzące na zaoczna aspirantkę (osoby po SP lub SP/SUS z doświadczeniem na PB).
Czy posiadasz doświadczenie zawodowe z pracy w WOSz/SA/SGSP czy jesteś tylko teoretykiem?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2019, 22:03:10 »
A co jest w Słupsku, Katowicach i Legionowie? Co jest w Szczytnie?
Kto realizuje SP na potrzeby PSP?
Jak wygląda doskonalenie zawodowe w PSP?
Jaki poziom wiedzy reprezentują osoby przychodzące na zaoczna aspirantkę (osoby po SP lub SP/SUS z doświadczeniem na PB).
Czy posiadasz doświadczenie zawodowe z pracy w WOSz/SA/SGSP czy jesteś tylko teoretykiem?
4 ośrodki na 105 000 ? A ile w PSP wymienisz? 23 na 31 000 to wylicz procent...
czy posiadam? Tak bo oczekuje się ode mnie że ja ich wytypuję... Mają większą wiedzę w momencie skierowania na zaoczne SA niż dzienny absolwent SA PSP... (Ale ja do tego typowania podchodzę bardzo porządnie)… Chcesz filmy jak dzienny absolwent nie potrafią połączyć poduszek nie rozumie o co chodzi z ciśnieniem...?
Pracy nie... życia tak... w SA spędziłem 2 lata w SGSP 4 lata  A z WOSz męczę się regularnie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 22:12:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 06, 2019, 22:41:28 »
Kto realizuje SP na potrzeby PSP? Jak wygląda doskonalenie zawodowe?
Na pewno mają większa wiedze? Ja widziałem zdjęcia jak zaoczny ubiera kominiarkę na hełm. O czym to świadczy, o niczym.
Chcesz zamykaj szkoły, ośrodki. Ale zanim to zrobisz to popracuj tam chwile. Bo teoretyków w PSP to mamy pod dostatkiem.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:14:32 »
Kto realizuje SP na potrzeby PSP? Jak wygląda doskonalenie zawodowe?
Na pewno mają większa wiedze? Ja widziałem zdjęcia jak zaoczny ubiera kominiarkę na hełm. O czym to świadczy, o niczym.
Chcesz zamykaj szkoły, ośrodki. Ale zanim to zrobisz to popracuj tam chwile. Bo teoretyków w PSP to mamy pod dostatkiem.
Ja nic zamykał nie będę to się samo zamknie... Zobaczysz  :fiuu: SGSP padnie jako pierwsza... Z braku kasy od zaocznych i cywilnych... Dzienni są teraz z łapanki  :rofl: 60 pkt rekrutacyjnych tyle mniej więcej mają niektórzy ludzie na pierwszym roku SGSP... Chłopy ledwo zdały maturę ale będą oficerami  :milcz: Być może strażacy z nich będą świetni ale renoma kierunku top of the top leci na łeb na szyje  :rofl: A właśnie renoma była czymś co przyciągało młodych adeptów sztuki pożarniczej.
Chcesz się licytować nad wyższością świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą .
Jakie są moce przerobowe jednej SA PSP? jeśli chcieć szkolić podstawowo dawnym 3 miesięcznym trybem? 1500-2000 strażaków? Stąd centralny ośrodek szkolenia pożarniczego.
PS. zobacz wątki z lat poprzednich kto do SA 2013... 14 kto do SGSP? Zobaczysz subtelną różnicę w porównaniu do teraz...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2019, 09:24:19 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 07, 2019, 20:15:00 »
Nie mam zamiaru się z nikim licytować.
Piszesz, że WOSz/SA/SGSP są zbędne to napisz jaką masz koncepcję. Rzeczowo, merytorycznie.
Piszesz, że pasożytują na PSP. Skąd wiesz jak tam jest. Byłeś 2 lata w SA, 4 w SGSP. Ja chodzę do Kościoła a księdzem nie jestem.
Niski poziom absolwentów. Każdego bez wyjątku? Jeśli masz tak wysokie kwalifikacje jak zdanie o sobie to w Szkołach są wakaty - marnujesz się tam u siebie. Pokarz innym jak się to robi.
Jak centralny ośrodek to od razu jeden centralny nabór i praca z przydziału - tam gdzie są potrzeby. Zobaczymy ile będzie wtedy chętnych do służby w PSP.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 08, 2019, 17:13:22 »
Nie mam zamiaru się z nikim licytować.
Piszesz, że WOSz/SA/SGSP są zbędne to napisz jaką masz koncepcję. Rzeczowo, merytorycznie.
Piszesz, że pasożytują na PSP. Skąd wiesz jak tam jest. Byłeś 2 lata w SA, 4 w SGSP. Ja chodzę do Kościoła a księdzem nie jestem.
Niski poziom absolwentów. Każdego bez wyjątku? Jeśli masz tak wysokie kwalifikacje jak zdanie o sobie to w Szkołach są wakaty - marnujesz się tam u siebie. Pokarz innym jak się to robi.
Jak centralny ośrodek to od razu jeden centralny nabór i praca z przydziału - tam gdzie są potrzeby. Zobaczymy ile będzie wtedy chętnych do służby w PSP.
Chłopie 6 lat życia porównałeś do cotygodniowych wizyt w kościele?
Nie gniewaj się ale napisze ci szczerze W DUPIE MAM POSZUKIWANIE SŁUSZNEJ KONCEPCJI reformy szkolnictwa w PSP. TO musi zostać zaorane a z racji tego że liderem tego bałaganu jest SGSP to wiem że dokona samozaorania…
Jak na 4 lata szkolenia to poziom absolwentów fatalnie niski! Tak wszystkich bez wyjątku to, że są diamenty to po prostu błędy w sztuce w równaniu do najsłabszego... Tak jest w SGSP... Weź ściśnij się za jaja i zobacz ile ludzi odwala na pierwszych rocznikach polibuda, WAT i AON... A ilu SGSP na kierunku dziennym mundurowym...
Co do pracy w szkole to niech komendant rektor zamiast wysyłać w kraj ochłapy zaoferuje dobrą grupę zaszeregowania… To chętni się znajdą  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 08, 2019, 17:46:57 »
Super plan. Zaorać i co potem. Masz to w dupie. Bo co? Bo masz stołek? Widać po Tobie jak niski jest poziom tych absolwentów. Drzeć mordę ale zero konkretów.
Pisałeś, że sam słyszałeś o słusznych koncepcjach. Zatem kolejny raz pytam - jakie. Prosto, rzeczowo, merytorycznie.
Bez farmazonów, bez zbędnego mydlenia oczu. Mało mnie obchodzi ile lat spędziłeś w Szkołach skoro nie pracowałeś tam.
Wiem ile odpada na wspomnianych przez Ciebie uczelniach. A ilu mamy oficerów w PSP po tych uczelniach, a ilu po tzw. wikliniarstwie Ile osób rezygnuje z zaocznej SGSP bo jest za trudno. Ilu zaocznych SA/SGSP ma to w dupie treści nauczania bo przyszli po stołek lub im ta wiedza jest niepotrzebna. Problem jest w całej PSP, kształcenie to tylko wierzchołek góry lodowej.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline guzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 07, 2020, 19:55:16 »
Witam, proszę o rozwianie wątpliwości. Sprawnościówkę trzeba zaliczyć na minimum i liczą się wtedy punkty z matury czy matury i sprawność się sumują jak w SA/CS? Z listy rankingowej z zeszłej rekrutacji tak by to wyglądało, że trzeba tylko zaliczyć + gdzieś na forum z "Kto do SGSP 2019" przeczytałem, że chyba tak jest ale nie wiem do końca. Pozdrawiam

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 07, 2020, 22:18:29 »
sprawnościówka na 55pkt a punkty rankingowe to tylko punkty z matur