Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2020?  (Przeczytany 61548 razy)

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 28, 2019, 00:02:22 »
Dokladnie a u nas np. absolwent SAPSP w powiatowce 250-600 a w miejskiej  50-150. Wiec tym dodatkiem tez roznica wychodzi e wynagrodzeniu. Ale poza dodatkiem to naprawde roznice marne :(
Bo dodatek moze Ci Komendant przyznac albo nie. A zalozmy wariant bardziej optymistyczny ze Ci oczywiscie nie przyzna to z rozporzadzenia patrzac, piastujac wyzsze stanowisko, zalozmy masz wieksza odpowiedzialnosc a i tak zarabiasz np 200 zl wiecej. KPINA jednym slowem
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 01:13:12 wysłana przez fireldz »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 28, 2019, 06:02:08 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 28, 2019, 06:59:02 »
Wszystko zależy od komendy i dodatku, bo u mnie absolwent po sgsp dostaje 600 zł dodatku, a sekcyjny na 3 grupie dostaje 250. Idąc dalej dowódca zmiany ma w granicach 900-1000 zł, więc w takim przypadku ta różnica w stanowiskach jest już bardziej odczuwalna.
Zgoda czyli dowódca zastępu ma u Ciebie prawie tyle co dowódca zmiany... Chore.
A co do szczegółów to dowódcy zmian potrafią mieć mniej ale i więcej niż napisałeś tylko jest jeden mały szczegół tych etatów w całej PSP jest lekko ponad 1500 a szkoły wypuszczają po 1000 osób rocznie (dziennych i zaocznych).
Dokladnie a u nas np. absolwent SAPSP w powiatowce 250-600 a w miejskiej  50-150. Wiec tym dodatkiem tez roznica wychodzi e wynagrodzeniu. Ale poza dodatkiem to naprawde roznice marne :(
Bo dodatek moze Ci Komendant przyznac albo nie. A zalozmy wariant bardziej optymistyczny ze Ci oczywiscie nie przyzna to z rozporzadzenia patrzac, piastujac wyzsze stanowisko, zalozmy masz wieksza odpowiedzialnosc a i tak zarabiasz np 200 zl wiecej. KPINA jednym slowem

Jest to jeszcze bardziej skomplikowane bo komendant musi pilnować mitycznej "Średniej" której przekroczenie jest surowo karane a na kim się najłatwiej oszczędza?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 28, 2019, 09:44:33 »
Hmmm wiadomo ze na tych na samym dole...
My tu mowimy narazie o podstawowej wyplacie. A co sie dzieje z nadgodzinami? Istny cyrk.
Mialo byc lepiej w tej formacji (nie mowie ze jest tak zle, bo jak zle to lepiej isc na kase do biedronki :rofl:)
Ale im bardziej sie zaglebic w temat to nie dziwie sie spadku chetnych np do szkol
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 09:49:32 wysłana przez fireldz »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 28, 2019, 11:18:49 »
Tak jak mówicie 99% aspirantów od razu po skończeniu szkoły idzie służyć w Polskę daleko od domu. Nie wiem jak jest u was , ale w mojej komendzie jak tak, że jeśli taki aspirant chce się po 2-3 latach przenieść bliżej domu to mój komendant chętnie go przyjmie ale tylko do biura lub ewentualnie SK i koło się zamyka. Na PB stanowiska dowódcy zastępu, sekcji ma zapełnione na długie lata. Jakby mój dzieciak chciał niedługo zdawać do SA to tak jak kolega Equinox mówił , szczerze bym mu odradzał. W tych czasach jak ktoś ma zajawkę na straż i chce mieć w miarę normalne życie to polecam tylko i wyłącznie nabory z ulicy do danej komendy. I mówię to z kilkunastoletniego doświadczenia w PSP

Offline Madex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 28, 2019, 14:39:30 »
Tak jak mówicie 99% aspirantów od razu po skończeniu szkoły idzie służyć w Polskę daleko od domu. Nie wiem jak jest u was , ale w mojej komendzie jak tak, że jeśli taki aspirant chce się po 2-3 latach przenieść bliżej domu to mój komendant chętnie go przyjmie ale tylko do biura lub ewentualnie SK i koło się zamyka. Na PB stanowiska dowódcy zastępu, sekcji ma zapełnione na długie lata. Jakby mój dzieciak chciał niedługo zdawać do SA to tak jak kolega Equinox mówił , szczerze bym mu odradzał. W tych czasach jak ktoś ma zajawkę na straż i chce mieć w miarę normalne życie to polecam tylko i wyłącznie nabory z ulicy do danej komendy. I mówię to z kilkunastoletniego doświadczenia w PSP
A co Pan myśli o studiowaniu w SGSP dzisiaj? Czy to ma sens czy lepiej z ulicy + Ratownictwo Medyczne?

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 28, 2019, 14:51:12 »
Tak jak mówicie 99% aspirantów od razu po skończeniu szkoły idzie służyć w Polskę daleko od domu. Nie wiem jak jest u was , ale w mojej komendzie jak tak, że jeśli taki aspirant chce się po 2-3 latach przenieść bliżej domu to mój komendant chętnie go przyjmie ale tylko do biura lub ewentualnie SK i koło się zamyka. Na PB stanowiska dowódcy zastępu, sekcji ma zapełnione na długie lata. Jakby mój dzieciak chciał niedługo zdawać do SA to tak jak kolega Equinox mówił , szczerze bym mu odradzał. W tych czasach jak ktoś ma zajawkę na straż i chce mieć w miarę normalne życie to polecam tylko i wyłącznie nabory z ulicy do danej komendy. I mówię to z kilkunastoletniego doświadczenia w PSP
A co Pan myśli o studiowaniu w SGSP dzisiaj? Czy to ma sens czy lepiej z ulicy + Ratownictwo Medyczne?
I po co taki ferment siać, że wszyscy niemal są wysyłani w Polskę, nie jest tak i nigdy nie było.. Jakiś sposób na eliminowanie tej już znikomej konkurencji czy co... :stop: Większość trafia tam gdzie chce, gdzie sobie załatwi.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 28, 2019, 15:20:53 »
Głupoty opowiadasz kolego. Pod warunkiem że jesteś z nad morza lub Mazur to tam zostaniesz. Nie licz że mieszkasz na śląsku czy w mazowieckim i tam będziesz pracował. Przerabiałem to 2 lata temu z chłopakami po SA. Pozałatwiali sobie z komendantami jednostek na śląsku że ich wezmą i pyk zarządzenie KG i 6 trafiło najbliżej bo na dolny śląsk i okolice niemieckiej granicy, 3 Mazury.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 28, 2019, 15:31:20 »
Kolego Madex odpowiem Ci tak. U mnie jak przychodzi na jednostkę absolwent Sgsp na jednostkę to dalej traktowany jest jak młody. Jest pierwszy do garów, rejonów i mopa. Musi wyrobić sobie markę. Czyli na jednostce zaczyna od zera. Po bodajże 2 obowiązkowych latach na PB komendant taki łakomy kąsek jakim jest oficer po dziennej bierze do biura i tyle jego kariery na PB.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 28, 2019, 17:29:20 »
I po co taki ferment siać, że wszyscy niemal są wysyłani w Polskę, nie jest tak i nigdy nie było.. Jakiś sposób na eliminowanie tej już znikomej konkurencji czy co... :stop: Większość trafia tam gdzie chce, gdzie sobie załatwi.
To, że @szampan z tymi 99% przesadził to fakt ale w przypadku mojego województwa prawie 50% ludzi poszło w Polskę a rekordzista z SA PSP Kraków zamiast do domu trafił ponad 800 km od domu  :wacko: I wiesz, że miał dogadane ale w ostatniej chwili ktoś to zmienił. 
Kolego Madex odpowiem Ci tak. U mnie jak przychodzi na jednostkę absolwent Sgsp na jednostkę to dalej traktowany jest jak młody. Jest pierwszy do garów, rejonów i mopa. Musi wyrobić sobie markę. Czyli na jednostce zaczyna od zera. Po bodajże 2 obowiązkowych latach na PB komendant taki łakomy kąsek jakim jest oficer po dziennej bierze do biura i tyle jego kariery na PB.
To, że młody po dziennej na JRG to młody to nie tylko charakteryzuje twoją JRG w mojej jest identycznie.
Co do absolwentów dziennej SGSP to jak utniecie mi kilka palców w dłoni to i tak ich policzę u siebie na PB aby jeden został  :rofl: Natomiast rządzą w operacyjnej, prewencji i logistyce  :wacko: Panowie naczelnicy i kierownicy. Tak to już od bardzo dawna wygląda, że te etaty są przypisane do absolwentów dziennej szkoły.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 28, 2019, 18:35:55 »
To ze w tym roku tak nie rozrzucali po Polsce nie znaczy ze przyszly rok nie bedzie jak poprzednie (przed 2019) ;) chora ta relokacja, a pozniej sie dziwia ze nie ma chetnych do szkol...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 01, 2019, 09:05:01 »
@fireldz dodam ci kolejną cegiełkę do twoich przemyśleń na temat SA PSP otóż już dwóch co najmniej dwóch chłopaków (mł. asp)  w ciągu ostatnich dwóch lat się zwolniło ze służby w PSP aby przyjąć się do niej ponownie w roli stażystów  :wacko:  :milcz: Teraz sobie pomyśl chłopaki odwalili dwa lata w SA PSP i zamiast normalnie zarabiać kasę w PSP dostawali 400 zł żołdu a teraz jeszcze oddali kilkanaście tysięcy (swoją drogą nie spodziewałem się, że tak mało) i są gdzię? Tam gdzie każdy strażak zaczynający karierę z ulicy  czyli w roli stażysty różnią się tylko dodatkiem za stopień  :szalony: To teraz ile są w plecy? Myślę, że około 100 000 zł i 2 lata życia normalnie bomba ale i tak lepiej zrobili niż ci co mają 800 km do domu. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 01, 2019, 12:34:32 »
Moje przemyslenia skonczyly sie 3 wrzesnia gdy wszedlem w progi SAPSP. I co? Jezeli przyszloby mi sie zmierzyc przydzialem powyzej 100-150 km od domu tez rzucilbym kwitem i przyszedlbhm jako stazysta ;)
A wcale mnie nie dziwi ze chlopaki tak robia.

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 01, 2019, 15:36:45 »
A to na jakiej zasadzie sie to odbywa? Chodzi mi o rezygnacje z przydzialu po szkole. Nie dostaniemy za to kary ze nie pojdziemy 600 km tam gdzie nas KG przydzielił?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 01, 2019, 16:58:34 »
A to na jakiej zasadzie sie to odbywa? Chodzi mi o rezygnacje z przydzialu po szkole. Nie dostaniemy za to kary ze nie pojdziemy 600 km tam gdzie nas KG przydzielił?
Chłopie umiesz czytać ze zrozumieniem?!
@fireldz dodam ci kolejną cegiełkę do twoich przemyśleń na temat SA PSP otóż już dwóch co najmniej dwóch chłopaków (mł. asp)  w ciągu ostatnich dwóch lat się zwolniło ze służby w PSP aby przyjąć się do niej ponownie w roli stażystów  :wacko:  :milcz: Teraz sobie pomyśl chłopaki odwalili dwa lata w SA PSP i zamiast normalnie zarabiać kasę w PSP dostawali 400 zł żołdu a teraz jeszcze oddali kilkanaście tysięcy (swoją drogą nie spodziewałem się, że tak mało) i są gdzię? Tam gdzie każdy strażak zaczynający karierę z ulicy  czyli w roli stażysty różnią się tylko dodatkiem za stopień  :szalony: To teraz ile są w plecy? Myślę, że około 100 000 zł i 2 lata życia normalnie bomba ale i tak lepiej zrobili niż ci co mają 800 km do domu. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thunder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 01, 2019, 21:06:22 »
Dodał bym jeszcze do tego wszystkiego że szkoła nieźle może zryć banie, przy zimniej CS nw jak z resztą. Może warto zachować trochę zdrowia psychicznego na resztę służby. Kiedy psycholog robiła nam mała ankietę większości kadetów pewnego plutonu wyszło że są wypaleni zawodowo po roku na szkole...

Offline strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 01, 2019, 21:22:05 »
@fireldz dodam ci kolejną cegiełkę do twoich przemyśleń na temat SA PSP otóż już dwóch co najmniej dwóch chłopaków (mł. asp)  w ciągu ostatnich dwóch lat się zwolniło ze służby w PSP aby przyjąć się do niej ponownie w roli stażystów  :wacko:  :milcz: Teraz sobie pomyśl chłopaki odwalili dwa lata w SA PSP i zamiast normalnie zarabiać kasę w PSP dostawali 400 zł żołdu a teraz jeszcze oddali kilkanaście tysięcy (swoją drogą nie spodziewałem się, że tak mało) i są gdzię? Tam gdzie każdy strażak zaczynający karierę z ulicy  czyli w roli stażysty różnią się tylko dodatkiem za stopień  :szalony: To teraz ile są w plecy? Myślę, że około 100 000 zł i 2 lata życia normalnie bomba ale i tak lepiej zrobili niż ci co mają 800 km do domu.

Można wiedzieć jaka to była kwota do zwrócenia za dwa lata nauki w szkole? Jeżeli nie tutaj to w wiadomości prywatnej bym prosił jeżeli jest taka możliwość.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 01, 2019, 21:39:01 »
@strazak321 poszedł PM.
Dodał bym jeszcze do tego wszystkiego że szkoła nieźle może zryć banie, przy zimniej CS nw jak z resztą. Może warto zachować trochę zdrowia psychicznego na resztę służby. Kiedy psycholog robiła nam mała ankietę większości kadetów pewnego plutonu wyszło że są wypaleni zawodowo po roku na szkole...
Powiem wam, że szczerze współczuje bo mieliśmy szkolenie jako PSP ze zdrowia psychicznego i było o wypaleniu zawodowym i walce ze stresem. Cytat z jednej ze stron:
"Pamiętaj również, że wypalenie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Z badań wynika, że zwiększa m.in. ryzyko niedokrwienia mięśnia sercowego (tzw. choroba wieńcowa)"
PS. trochę szybko to wypalenie....   :milcz:
Ciekawe jak by takie badania wyszły w szkołach PSP:
https://www.youtube.com/watch?v=MKfaLQPEtoc
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2019, 21:43:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 25, 2019, 12:20:54 »
To może inne pytanie na boku. Czy liczba punktów 101.4 z matury jest wystarczająca czy lepiej poprawiać coś? (jeżeli ktoś wie to proszę powiedzieć odnosząc się do rekrutacji na sa i sgsp)
Ps: obecnie studiuję na pierwszym roku ratownictwo medyczne na warszawskim uniwersytecie medycznym ale za rok chciałbym znaleźć się na Pożarnictwie

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 25, 2019, 14:34:26 »
starczy bez problemu, będziesz mniej więcej w połlwe listy

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 19, 2019, 12:30:45 »
Jak ida przygotowania z sprawnosciowki

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 19, 2019, 15:08:14 »
Stały progress tylko wciąż szukam dobrego treningu pod, beep test (poza zwykłym bieganie na Maxa) Masz coś może?

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 19, 2019, 15:44:38 »
Ja czasami stosuje przetreningowki i oczywiscie bieznia 3x w tygodniu po 40 min interwaly po 1.5 miesiaca treningu 10.8 beep

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:22:00 »
Stały progress tylko wciąż szukam dobrego treningu pod, beep test (poza zwykłym bieganie na Maxa) Masz coś może?
Nie chce się madrowac ale stałe bieganie za dużo nie da ponieważ beep test to cały czas zawrotki dlatego ciągły bieg jest wskazany bo trzeba wyrobić kondycję ale raczej interwaly lepiej pomagają.

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 20, 2019, 01:18:04 »
No już od paru osób to słyszałem że interwały lepsze. Ponad to bieganie powyżej 10km wydało mi się  już trochę stratą czasu. Przez parę miesięcy tak robiłem  (był postęp) ale jak w końcu pobiegłem te 20km no to łącznie z siłownią wyszło chyba 5 godzin żeby wszystko zrobić  :wall: więc chyba przejdę na szybki bieg pod kątem +-15 stopni oraz interwały (na tym drugim nie znam się) no i jakoś beep parę razy w tygodniu tak jak to pisał, jeden z chłopaków w temacie,, beep test,,
Pozdrawiam i powodzenia w treningach!