Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Kto do SA PSP w 2020?

<< < (2/45) > >>

Kajoj:
Dzięki za informacje z pierwszej ręki.

fireldz:
A mi szkola dzienna w dluzszej perpektywie wydaje sie lepsza (jestem w trakcie aspirantki dziennej z marzeniami pracy tylko na podziale). Nie wiadomo jaka bedzie sytuacja w PSP np za 10 lat. Moze i faktycznie antyperspirant wejdzie na stanowisko dowodcy zmiany (oczywiscie gdy zal 15a wejdzie w zycie, a to jak to zwykle w strazy bywa - NIE WIADOMO)

Eqinox:
@fireldz masz prawo mieć swoje zdanie jeśli poparte jest to wiedzą i doświadczeniem a niestety z twojej wypowiedzi wynika, że wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz w jakim kościele.
--- Cytat: fireldz w Październik 26, 2019, 15:01:14 ---(oczywiscie gdy zal 15a wejdzie w zycie, a to jak to zwykle w strazy bywa - NIE WIADOMO)

--- Koniec cytatu ---
Załącznik i 15a to dwie różne sprawy. 15a to sprawy emerytalne.

Man10:
Wiadomość z innetego tematu tutaj wklejam, moze dowiem sie wiecej.

Czym wiecej czytam to forum, tym bardziej się zniechecam.
Pasja pasją, robota robotą, wynagrodzenie wynagrodzeniem.
Chciałbym dostać się do którejś aspirantki w przyszłym naborze, jednak trochę myślę przyszłosciowo i to co piszecie mnie lekko przeraża. Wiele osób pcha sie drzwiami i oknami do strazy(nie tak jak 10lat temu, ale nadal pcha) a ja nadal jednej rzeczy nie rozumiem.
Dlaczego? Jedni sobie chwalą, drudzy nie.
Jedni spełniają marzenia, drudzy wolą iść na jakies studia by mieć w miare dobrze płatną prace.
Lepiej żyć z zadowlonej pracy, i mniej zarabiać, czy spedzic wiecej czasu na denerwowaniu sie i uczeniu na jakieś uczelni i patrzec jak zycie przelatuje ci przed oczami??

Jeśli ktoś ma chwilę, niech opisze w paru zdaniach jak NAPRAWDE wygląda sytuacja w PSP.
+ Jestem zdania, że zawody państwowe takie jak PSP, Policja, Lekarze byli, są i będą potrzebni. W końcu bedą musieli coś zmienić na lepsze (wynagrodzenie) bo te formy zawodowe muszą istnieć, a raczej nie bedą za np. 5 lat chodzic od domu do domu i sie pytać czy chce pan być policjantem.

Proszę o wyrozumiałość, po prostu chcę wiedzieć jak naprawde to wygląda.

*Może ktoś napisać, że lepiej abym sie wział do roboty, dostał do PSP i zobaczył jak to jest, jednak wole dowiedzieć się przed (jeśli jest szans), niż mam  sobie później pluć w brode.

fireldz:

--- Cytat: Eqinox w Październik 26, 2019, 15:22:47 ---@fireldz masz prawo mieć swoje zdanie jeśli poparte jest to wiedzą i doświadczeniem a niestety z twojej wypowiedzi wynika, że wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz w jakim kościele.
--- Cytat: fireldz w Październik 26, 2019, 15:01:14 ---(oczywiscie gdy zal 15a wejdzie w zycie, a to jak to zwykle w strazy bywa - NIE WIADOMO)

--- Koniec cytatu ---
Załącznik i 15a to dwie różne sprawy. 15a to sprawy emerytalne.

--- Koniec cytatu ---
Tak masz racje, nie mam wystarczajaco wiedzy ani doswiadczenia. Ale tylko powiedz czy w kazdym przypadku (skonczenie dziennej SA) bedzie sie rownowazyc biurem? Raczej to beda wyjatki. Dla sprostowania ten zalacznik ma jakis symbol czy cos takiego? Umowzliwiajacy aspirantom piastowac wyzsze stanowiska na PB.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej