Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2020?  (Przeczytany 34264 razy)

Offline Maestro1993

• Stary Wyga
  • *
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 27, 2019, 21:21:11 »
Pytanie nie na miejscu ale w takim razie ile zarabia strażak na stażu i zaraz po? Wiem że nie ten temat ale jak czytam co się dzieje po sa czy sg to aż się boję 😜

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 27, 2019, 21:35:42 »
Wynagrodzenie strażaka składa się tak naprawdę z 4 rzeczy są to uposażanie zasadnicze tzw. grupa, dodatek za stopień, wysługa lat i najbardziej uznaniowy element czyli dodatek służbowy.
Stażysta ma 1 grupę czyli 2170 do tego za stopień 1072 do tego wysługa liczona z grupy i dodatek służbowy po stażu strażak ma zwykle 2 lub 3 grupę a wariant optymistyczny czyli 3 grupa i stopień sekcyjnego 2550+1122 +wysługa i dodatek… mł. asp. 2650+1257 +wysługa i dodatek. mł. kpt. 2730+1372+wysługa i dodatek.
Ja widzisz różnice są marginalne.

Offline Misiek1

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 27, 2019, 21:48:21 »
Czyli tak na prawdę najbardziej waszym zdaniem opłaca się iść na nabor, studiować inny kierunek albo jak w przykładzie ratownictwo albo coś innego albo/i pracować w czymś innym? 😅

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 27, 2019, 21:50:26 »
Czyli tak na prawdę najbardziej waszym zdaniem opłaca się iść na nabor, studiować inny kierunek albo jak w przykładzie ratownictwo albo coś innego albo/i pracować w czymś innym? 😅
Nie wiem jaki pogląd mają inni ja patrząc na to co się dzieje w formacji nie widzę zalet szkół dziennych.

Offline Misiek1

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 27, 2019, 21:54:49 »
Dzięki za informacje że tak małe różnice zarobkowe są między naborem a szkołą. Zawsze fajnie poczytać

Offline Maestro1993

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 27, 2019, 21:59:21 »
Czyli stażysta 3200 plus minus brutto więc na rękę 2200-2300.
Jak na tą "pracę" to mizernie

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 27, 2019, 22:02:21 »
troche inaczej wygląda brutto u mundurowych. Poza tym jest kilka stałych "dodatkow" niezależnych od stopnia i wykształcenia.

Offline Man10

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 27, 2019, 22:13:47 »
Już się nie dziwie czemu niektóre osoby które zdały dobrze mature wolą iść do aspirantki niż na główną.

To znaczy wolały, bo w tym roku jak widziałem matura nie była potrzebna do aspirantek.

Offline Maestro1993

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 27, 2019, 22:53:00 »
troche inaczej wygląda brutto u mundurowych. Poza tym jest kilka stałych "dodatkow" niezależnych od stopnia i wykształcenia.
Chyba dopóki się człowiek nie przekona to się nie dowie 🙂

Offline baranero

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 27, 2019, 23:46:41 »
Wszystko zależy od komendy i dodatku, bo u mnie absolwent po sgsp dostaje 600 zł dodatku, a sekcyjny na 3 grupie dostaje 250. Idąc dalej dowódca zmiany ma w granicach 900-1000 zł, więc w takim przypadku ta różnica w stanowiskach jest już bardziej odczuwalna.

Offline fireldz

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 28, 2019, 00:02:22 »
Dokladnie a u nas np. absolwent SAPSP w powiatowce 250-600 a w miejskiej  50-150. Wiec tym dodatkiem tez roznica wychodzi e wynagrodzeniu. Ale poza dodatkiem to naprawde roznice marne :(
Bo dodatek moze Ci Komendant przyznac albo nie. A zalozmy wariant bardziej optymistyczny ze Ci oczywiscie nie przyzna to z rozporzadzenia patrzac, piastujac wyzsze stanowisko, zalozmy masz wieksza odpowiedzialnosc a i tak zarabiasz np 200 zl wiecej. KPINA jednym slowem
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 01:13:12 wysłana przez fireldz »

Offline mulat81

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 28, 2019, 06:02:08 »

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 28, 2019, 06:59:02 »
Wszystko zależy od komendy i dodatku, bo u mnie absolwent po sgsp dostaje 600 zł dodatku, a sekcyjny na 3 grupie dostaje 250. Idąc dalej dowódca zmiany ma w granicach 900-1000 zł, więc w takim przypadku ta różnica w stanowiskach jest już bardziej odczuwalna.
Zgoda czyli dowódca zastępu ma u Ciebie prawie tyle co dowódca zmiany... Chore.
A co do szczegółów to dowódcy zmian potrafią mieć mniej ale i więcej niż napisałeś tylko jest jeden mały szczegół tych etatów w całej PSP jest lekko ponad 1500 a szkoły wypuszczają po 1000 osób rocznie (dziennych i zaocznych).
Dokladnie a u nas np. absolwent SAPSP w powiatowce 250-600 a w miejskiej  50-150. Wiec tym dodatkiem tez roznica wychodzi e wynagrodzeniu. Ale poza dodatkiem to naprawde roznice marne :(
Bo dodatek moze Ci Komendant przyznac albo nie. A zalozmy wariant bardziej optymistyczny ze Ci oczywiscie nie przyzna to z rozporzadzenia patrzac, piastujac wyzsze stanowisko, zalozmy masz wieksza odpowiedzialnosc a i tak zarabiasz np 200 zl wiecej. KPINA jednym slowem

Jest to jeszcze bardziej skomplikowane bo komendant musi pilnować mitycznej "Średniej" której przekroczenie jest surowo karane a na kim się najłatwiej oszczędza?

Offline fireldz

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 28, 2019, 09:44:33 »
Hmmm wiadomo ze na tych na samym dole...
My tu mowimy narazie o podstawowej wyplacie. A co sie dzieje z nadgodzinami? Istny cyrk.
Mialo byc lepiej w tej formacji (nie mowie ze jest tak zle, bo jak zle to lepiej isc na kase do biedronki :rofl:)
Ale im bardziej sie zaglebic w temat to nie dziwie sie spadku chetnych np do szkol
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 09:49:32 wysłana przez fireldz »

Offline szampan

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 28, 2019, 11:18:49 »
Tak jak mówicie 99% aspirantów od razu po skończeniu szkoły idzie służyć w Polskę daleko od domu. Nie wiem jak jest u was , ale w mojej komendzie jak tak, że jeśli taki aspirant chce się po 2-3 latach przenieść bliżej domu to mój komendant chętnie go przyjmie ale tylko do biura lub ewentualnie SK i koło się zamyka. Na PB stanowiska dowódcy zastępu, sekcji ma zapełnione na długie lata. Jakby mój dzieciak chciał niedługo zdawać do SA to tak jak kolega Equinox mówił , szczerze bym mu odradzał. W tych czasach jak ktoś ma zajawkę na straż i chce mieć w miarę normalne życie to polecam tylko i wyłącznie nabory z ulicy do danej komendy. I mówię to z kilkunastoletniego doświadczenia w PSP

Offline Madex

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 28, 2019, 14:39:30 »
Tak jak mówicie 99% aspirantów od razu po skończeniu szkoły idzie służyć w Polskę daleko od domu. Nie wiem jak jest u was , ale w mojej komendzie jak tak, że jeśli taki aspirant chce się po 2-3 latach przenieść bliżej domu to mój komendant chętnie go przyjmie ale tylko do biura lub ewentualnie SK i koło się zamyka. Na PB stanowiska dowódcy zastępu, sekcji ma zapełnione na długie lata. Jakby mój dzieciak chciał niedługo zdawać do SA to tak jak kolega Equinox mówił , szczerze bym mu odradzał. W tych czasach jak ktoś ma zajawkę na straż i chce mieć w miarę normalne życie to polecam tylko i wyłącznie nabory z ulicy do danej komendy. I mówię to z kilkunastoletniego doświadczenia w PSP
A co Pan myśli o studiowaniu w SGSP dzisiaj? Czy to ma sens czy lepiej z ulicy + Ratownictwo Medyczne?

Offline eryko95

• Strażak Sam
  • *
  • SA Poznań
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 28, 2019, 14:51:12 »
A co Pan myśli o studiowaniu w SGSP dzisiaj? Czy to ma sens czy lepiej z ulicy + Ratownictwo Medyczne?
I po co taki ferment siać, że wszyscy niemal są wysyłani w Polskę, nie jest tak i nigdy nie było.. Jakiś sposób na eliminowanie tej już znikomej konkurencji czy co... :stop: Większość trafia tam gdzie chce, gdzie sobie załatwi.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline szampan

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 28, 2019, 15:20:53 »
Głupoty opowiadasz kolego. Pod warunkiem że jesteś z nad morza lub Mazur to tam zostaniesz. Nie licz że mieszkasz na śląsku czy w mazowieckim i tam będziesz pracował. Przerabiałem to 2 lata temu z chłopakami po SA. Pozałatwiali sobie z komendantami jednostek na śląsku że ich wezmą i pyk zarządzenie KG i 6 trafiło najbliżej bo na dolny śląsk i okolice niemieckiej granicy, 3 Mazury.

Offline szampan

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 28, 2019, 15:31:20 »
Kolego Madex odpowiem Ci tak. U mnie jak przychodzi na jednostkę absolwent Sgsp na jednostkę to dalej traktowany jest jak młody. Jest pierwszy do garów, rejonów i mopa. Musi wyrobić sobie markę. Czyli na jednostce zaczyna od zera. Po bodajże 2 obowiązkowych latach na PB komendant taki łakomy kąsek jakim jest oficer po dziennej bierze do biura i tyle jego kariery na PB.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 28, 2019, 17:29:20 »
I po co taki ferment siać, że wszyscy niemal są wysyłani w Polskę, nie jest tak i nigdy nie było.. Jakiś sposób na eliminowanie tej już znikomej konkurencji czy co... :stop: Większość trafia tam gdzie chce, gdzie sobie załatwi.
To, że @szampan z tymi 99% przesadził to fakt ale w przypadku mojego województwa prawie 50% ludzi poszło w Polskę a rekordzista z SA PSP Kraków zamiast do domu trafił ponad 800 km od domu  :wacko: I wiesz, że miał dogadane ale w ostatniej chwili ktoś to zmienił. 
Kolego Madex odpowiem Ci tak. U mnie jak przychodzi na jednostkę absolwent Sgsp na jednostkę to dalej traktowany jest jak młody. Jest pierwszy do garów, rejonów i mopa. Musi wyrobić sobie markę. Czyli na jednostce zaczyna od zera. Po bodajże 2 obowiązkowych latach na PB komendant taki łakomy kąsek jakim jest oficer po dziennej bierze do biura i tyle jego kariery na PB.
To, że młody po dziennej na JRG to młody to nie tylko charakteryzuje twoją JRG w mojej jest identycznie.
Co do absolwentów dziennej SGSP to jak utniecie mi kilka palców w dłoni to i tak ich policzę u siebie na PB aby jeden został  :rofl: Natomiast rządzą w operacyjnej, prewencji i logistyce  :wacko: Panowie naczelnicy i kierownicy. Tak to już od bardzo dawna wygląda, że te etaty są przypisane do absolwentów dziennej szkoły.