Autor Wątek: Wnioski do PZU  (Przeczytany 14337 razy)

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 25, 2019, 09:48:27 »
To może jednak jest coś na rzeczy że miały dostać te gminny gdzie OSP ubezpieczone jest w PZU. Była taka teoria na FB

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 25, 2019, 16:50:32 »
Klepi, ale u mnie cały powiat nie dostał, a bardzo bardzo liczny w OSP.
Swoją drogą budynek mamy ubezpieczony w PZU.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2019, 12:08:33 wysłana przez andoria »

Offline lukifire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 25, 2019, 17:07:24 »
Info od PZU jest taka że dotację dostały jednostki według kolejności zgłoszeń wniosków.

Offline lukifire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2019, 17:08:43 »
Wniosek złożony w sobotę 6 października ok. 21 i to już był 380 a dotację dostało 306.

Offline qwerty12364

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2019, 20:21:27 »
I to właściwie potwierdza, że chodziło tylko o marketing. PZU szczyci się tym, że wspiera OSP a prawda jest taka, że rzeczywiście wsparło 306 ale niepotrzebnie zwiodło 2500. Niestety jednostki, które chciały złożyć przemyślane wnioski,  odpowiadające realnym potrzebom,  traciły czas na kalkulacje i formułowanie sensownego uzasadnienia co, jak się okazuje nie było wogóle brane pod uwagę. Zapewne większości obdarowanych jednostek to wsparcie jest potrzebne i odpowiednio je wykorzstają ale najbardziej irytuje mnie to, że w tej grupie są też jednostki, które korzystając z prostoty formularza wniosku polasiły się na pełną kwotę a teraz mają problem na co to wydać. Osobiście slyszałem taki komentarz z jednostki, która otrzymala pozytywną odpowiedź: "Tyle pieniedzy. Na co to wydać". PZU gdyby chciało być fair to powinna odrazu jasno określić, że kto pierwszy ten lepszy i po wyczerpaniu puli wstrzymać nabór wniosków, albo określić sztywne ramy czasowe a chcąc iść po łatwości, bez uwagi na sformułowane we wnioskach potrzeby, zarobić losowanie z pośród wszystkich złożonych w tym czasie wniosków. Niemniej mam nadzieję, że PZU będzie wznawiało w przyszłości tego typu akcje, nawet w takiej formule jak ostatnio, a my już będziemy wiedzieli jak do tego podejść.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 26, 2019, 09:42:24 »
To może jednak jest coś na rzeczy że miały dostać te gminny gdzie OSP ubezpieczone jest w PZU. Była taka teoria na FB

No to u mnie tak nie zadziałało, a pojazdy jak i strażaków od kilku lat mamy ubezpieczone w PZU.

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 26, 2019, 17:25:33 »
Wniosek złożony w sobotę 6 października ok. 21 i to już był 380 a dotację dostało 306.
Ja wniosek wysłałem w sobotę  5.10 około 19:50 i też nic, trochę to dziwna weryfikacja!

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2019, 14:15:01 »
Jednostki wytypowane do dotacji PZU
https://pomoctomoc.pzu.pl/osp

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2019, 15:56:26 »
Nie mogli dać "pierwszym" bo regulamin był jasno określony za co punkty przyznawali..... Skoro były punkty, to nie rozumiem dlaczego nie opublikowali listy jednostek z punktami.....kto ile dostał..... Rodzą się niepotrzebne teorie, domysły. Zapewne prawda jest taka, że dali dupy i nie wiedzieli jak wyjść z sytuacji z twarzą.....  to dali wedle kolejności....i tu rodzi się pytanie, skoro tak dali to znaczy, że niezgodnie z regulaminem.....
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2019, 17:33:48 »
Nie mogli dać "pierwszym" bo regulamin był jasno określony za co punkty przyznawali..... Skoro były punkty, to nie rozumiem dlaczego nie opublikowali listy jednostek z punktami.....kto ile dostał..... Rodzą się niepotrzebne teorie, domysły. Zapewne prawda jest taka, że dali dupy i nie wiedzieli jak wyjść z sytuacji z twarzą.....  to dali wedle kolejności....i tu rodzi się pytanie, skoro tak dali to znaczy, że niezgodnie z regulaminem.....
Nie dali zgodnie z kolejnością bo ja złożyłem 1 dnia a nie otrzymaliśmy wsparcia. Ale też zastanawiające jest ze wsparcie otrzymały jednostki które wnioskowaly o coś spoza listy.  Niby można było ale jednak skoro było tyle jednostek to powinni się trzymać listy sprzętu

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 06, 2019, 16:18:04 »
Czy ktoś wskaże miejsce gdzie można zobaczyć co i jak punktowali? Nie znalazłem takich zapisów?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 06, 2019, 19:44:41 »
Czy ktoś wskaże miejsce gdzie można zobaczyć co i jak punktowali? Nie znalazłem takich zapisów?
Dajcie spokój już z tym ocenianiem . PZU dawało kasę i oni decydowali komu przekażą środki  . Pisałem po kilka razy do każdego z dostępnych w kraju darczyńców, raz się udaje a 4 razy nie. Trzeba próbować do skutku  . Powodzenia przy następnym rozdaniu  :straz:

Offline Roni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2019, 10:48:50 »
Oby było lepiej zorganizowane niż obecne ;)

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2019, 15:25:15 »
Czy ktoś wskaże miejsce gdzie można zobaczyć co i jak punktowali? Nie znalazłem takich zapisów?

W regulaminie konkursu masz za co punkty można dostać. Natomiast jak punktowano....to już musisz sam poprosić o udostępnienie karty oceny.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wnioski do PZU
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2019, 23:04:44 »
To moim zdaniem trzeba rozdzielić program pomoc to moc od wsparcia osp, to dwie różne rzeczy! Kryteria oceny tych dwóch wniosków są różne tak jak zapis w regulaminie mówi.