Autor Wątek: Orzeczenie RKL.  (Przeczytany 4043 razy)

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Orzeczenie RKL.
« dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:14:07 »
Witam.
Właśnie jestem po komisji RKL (wybieram się na emeryturę). W rozpoznaniu:
1. Przewlekły zespół bólowy szyjny i lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa. (leczę się u specjalisty od 01.2018 r.)
2.Dyskopatia Th 11-Th12 i Th12-L1. (leczę się u specjalisty od 01.2018 r.)
3. Zaburzenia przemiany lipidów.

Werdykt komisji to 0 %. Komisja nie stwierdziła ani uszczerbku na zdrowiu ani związku tych schorzeń ze służbą...
Byłem 20 lat ratownikiem na PB.
Co wy na to?
Warto się odwoływać do CKL?


Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:55:04 »
Witam.
Właśnie jestem po komisji RKL (wybieram się na emeryturę). W rozpoznaniu:

3. Zaburzenia przemiany lipidów.

Werdykt komisji to 0 %. Komisja nie stwierdziła ani uszczerbku na zdrowiu ani związku tych schorzeń ze służbą...
Byłem 20 lat ratownikiem na PB.
Co wy na to?
Warto się odwoływać do CKL?

Jaki związek ze służbą ma zaburzenie przemiany lipidów ?

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2019, 21:41:40 »
Długotrwały stres podnosi poziom cholesterolu. Nie słyszałeś?


Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2019, 22:43:46 »
Sprawdź sobie kolego wykaz chorób mających związek ze szczególnymi warunkami służby ( poszukaj w gogle bo ja kiedyś sprawdzałem i znalazłem), z tego co wiem " kręgosłup" i kilka innych schorzeń zostały usunięte z tego wykazu zanim zacząłeś się leczyć, także nie bądź zdziwiony że tak cię potraktowano. Po dwudziestu latach w PB na pewno masz nerwicę lękową i stąd ten cholesterol. Nerwice lękowe leczy się u psychiatry i do 1,5 roku po przejściu na emeryturę możesz starać się o dodatek rentowy. Pozdrawiam.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2019, 00:58:03 »
Sprawdź sobie kolego wykaz chorób mających związek ze szczególnymi warunkami służby ( poszukaj w gogle bo ja kiedyś sprawdzałem i znalazłem), z tego co wiem " kręgosłup" i kilka innych schorzeń zostały usunięte z tego wykazu zanim zacząłeś się leczyć, także nie bądź zdziwiony że tak cię potraktowano.
Co ma związek aktualny wykaz chorób z czasem rozpoczęcia leczenia ? Chyba coś pomyliłeś.
pozdrawiam

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2019, 22:46:06 »
Panie PETEREK ja wiem co piszę  bo w tym temacie jestem na bieżąco i wskazałem koledze Hydrantowi w jakim kierunku trzeba się....., na forum dokładniej nie można pisać  ale myślę że powinien zrozumieć sugestię a pan jak nie pomagasz to nie pisz byle czego. Lepiej jedna  konkretna odpowiedź niż 100 byle jakich,by być jakimś tam vipem. Komisje lekarskie msw orzekają % według określonych przepisów i udokumentowanego przebiegu leczenia na konkretne schorzenia związane ze szczególnymi  warunkami służby lub wypadku w służbie.

 

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2019, 10:38:07 »
Panie PETEREK ja wiem co piszę  bo w tym temacie jestem na bieżąco i wskazałem koledze Hydrantowi w jakim kierunku trzeba się....., na forum dokładniej nie można pisać  ale myślę że powinien zrozumieć sugestię a pan jak nie pomagasz to nie pisz byle czego. Lepiej jedna  konkretna odpowiedź niż 100 byle jakich,by być jakimś tam vipem. Komisje lekarskie msw orzekają % według określonych przepisów i udokumentowanego przebiegu leczenia na konkretne schorzenia związane ze szczególnymi  warunkami służby lub wypadku w służbie.
Kolego hacap
    może na przykładzie:
   Zostałem strażakiem w styczniu 1990 roku, w lutym tego samego 1990 roku rozpocząłem leczenie które cały czas trwa do dnia dzisiejszego na np. staw biodrowy. To Twoim zdaniem RKL w orzekaniu w 2019 roku będzie opierała się na przepisach z 1990 roku czy na przepisach obowiązujących dzisiaj przy przejściu na emkę aby podwyższyć mi ją o procenty związane z przyznaną grupą inwalidzką (uściślając bardziej - na przepisach obowiązujących na dzień rozpoczęcia procedury przed RKL przez danego strażaka) ?
pozdrawiam
ps.
    W przypadku kolegi Hydrant myślę że oboje wiemy odnośnie drugiej części Twojego postu o co chodzi. Lecz pamiętaj proszę, że skoro kolega Hydrant ma orzeczenie RKL czyli "przebył" całą obiegówkę wszystkich lekarzy w tym tego o którym pisałeś. I jak nie przedstawił żadnych "papierów" to ten akurat lekarz nie wpisze nic w rozpoznaniu "bo mu się powie, że ma lęki i budzi z krzykiem po jednej akcji z 4 trupami, itp". Skoro jesteś w temacie to zapewne wiesz dlaczego ze wszystkich służb mundurowych procentowo to strażacy nie dostają dodatków "za zdrowie" do emki a przodują w tym policaje.
ps.
Jeżeli tak imponuje Ci bycie tzw. vipem to poproś moderatora o zliczenie na Twoją korzyść ilości moich postów. Wyrażam na to zgodę. Nie po udzielam się na tym forum aby mi licznik bił do jakiegoś "vipa czy supernadvipa".
     

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Orzeczenie RKL.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2019, 23:06:55 »
Widzę że ruszyło kolegę Peterka ale wcale aż tak mi nie zależało na tym by cię zdenerwować (no może trochę ale się nie obrażaj) ale o to by pomóc zrozumieć kol. Hydrantowi na czym stoi, dlatego nie będziemy tu polemizować. Zwróć uwagę co napisał Hydrant na co się leczył bo ja wiem że na takie schorzenia nawet policjanci też nic nie dostają a poza tym 1,5 roku leczenia to takie minimum i na tym kończę dyskusję w tym temacie. Widzę że masz jakieś pojęcie o Komisjach i tu muszę przyznać Ci rację ale komisja komisji nie równa i w poszczególnych województwach mają lepsze lub gorsze podejście. A z tego co słychać to lepiej już nie będzie. Pozdrawiam.