Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Analiza zdarzeń

<< < (3/3)

rafal.bula:

--- Cytuj ---Ale wnioski z analizy np. Czy ratownik byl zapiety w koszu sa jak najbardziej do wdrozenia nawet na najnizszym poziomie organizacyjnym czyli w swojej osp rozkazem i ewentualnie cwiczeniami zorganizowanymi przez naczelnika.
--- Koniec cytatu ---
A w ilu analizach widziałeś rzeczowe wnioski?
Większość wygląda klasycznie:
"walory taktyczno-techniczne sprzętu wykorzystane zostały w sposób optymalny"
"Istotnym jest zadysponowanie w pierwszym rzucie sił i środków zlokalizowanych w najbliższej odległości od miejsca zdarzenia, tak by czas dojazdu był jak najkrótszy."
"Po ocenie sytuacji, dokładnym rozpoznaniu należy przyjąć założenie taktyczne, które będzie czytelne i jasne dla wszystkich zastępów i ratowników".
Gdzieś mam całą bazę takich złotych myśli :) Przyznam się nawet do ich powielania, bo ilekroć chciałem zawrzeć rzeczowe wnioski to na kolejnych etapach zatwierdzania, ktoś je wykreślał.

Fistach:

--- Cytat: rafal.bula w Styczeń 07, 2020, 18:37:08 ---
--- Cytuj ---Ale wnioski z analizy np. Czy ratownik byl zapiety w koszu sa jak najbardziej do wdrozenia nawet na najnizszym poziomie organizacyjnym czyli w swojej osp rozkazem i ewentualnie cwiczeniami zorganizowanymi przez naczelnika.
--- Koniec cytatu ---
A w ilu analizach widziałeś rzeczowe wnioski?
Większość wygląda klasycznie:
"walory taktyczno-techniczne sprzętu wykorzystane zostały w sposób optymalny"
"Istotnym jest zadysponowanie w pierwszym rzucie sił i środków zlokalizowanych w najbliższej odległości od miejsca zdarzenia, tak by czas dojazdu był jak najkrótszy."
"Po ocenie sytuacji, dokładnym rozpoznaniu należy przyjąć założenie taktyczne, które będzie czytelne i jasne dla wszystkich zastępów i ratowników".
Gdzieś mam całą bazę takich złotych myśli :) Przyznam się nawet do ich powielania, bo ilekroć chciałem zawrzeć rzeczowe wnioski to na kolejnych etapach zatwierdzania, ktoś je wykreślał.

--- Koniec cytatu ---
Rafał wiesz jak jest ;) dlatego korzystać możemy z analiz z innych krajów, w którym wszystkim na profesjonalizmie ratownictwa i życiu ratowników zależy dużo bardziej :) - przytoczyłem tylko 660 dostępnych - a jest tego dużo, dużo więcej ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej