Autor Wątek: 5000+  (Przeczytany 40647 razy)

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: 5000+
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2019, 22:57:15 »
Dziękuję za odpowiedź.

Kolego Peter, wiem że nie ładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie ale czy pytałeś o to w swojej KP PSP? Przecież tam masz złożyć wniosek.
Nie, nie pytałem jeszcze w KP PSP - wolę najpierw zapytać na forum (chyba od tego jest między innymi?). Wiem, że „lokalne uwarunkowania" są zawsze decydujące, ale wiedza, jak jest to zorganizowane w innych rejonach kraju raczej nie zaszkodzi. Wiadomo, że i tak ostatecznie wszystko musi być uzgodnione z KP PSP.

Jakby potrzebowali jakieś dodatkowe dokumenty toby Ci dali taką informację.
Z tego co wiem to potrzebny jest odpis z KRS-u, z tym że u nas KP sama sobie ściąga KRS z internetu i drukuje.
Właśnie trochę zaskoczyła mnie taka informacja z pisma z KP, dlatego chciałem wiedzieć, czy to jest to tylko taki miejscowy wymysł - w dokumencie opisującym tryb i zasady przyznawania dotacji nie znalazłem wzmianki o potrzebnych dodatkowych załącznikach. Ciekawiło mnie również, czy są może jeszcze inne tego typu niespodzianki - na przykład zaświadczenie z banku lub tym podobne.

Co do pytania nr 3 - jaką Ci robi różnicę, w której kolumnie wpiszesz kwotę? Skoro w przykładowym wniosku jest rezerwa celowa to pisz jak w przykładzie i nie zachodź w głowie. Nie ma potrzeby rozkładać wniosku na atomy, trzeba go tylko wypełnić i złożyć zgodnie z wymaganiami.
Kiedyś słyszałem taki tekst że "Strażak jest jak prąd - zawsze idzie po najmniejszej linii oporu" - z jednej strony to może wskazywać na słabość i pójście na łatwiznę ale z drugiej, to najprostsze i najszybsze osiągnięcie celu.
Nie robi mi żadnej różnicy w którą kolumnę wpiszę kwotę, ale po prostu zastanawiam się dlaczego w przykładzie wnioskowane pieniądze zaliczają się do rubryki rezerwa celowa - nie rozumiem tego, ta wiedza „nie jest mi do szczęścia potrzebna", pytanie również bardziej z ciekawości.

Co do pytania nr 2 to moim zdanie chyba bezpiecznie pójść w III kategorie przedsięwzięć Upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami - jak się okaże że trzeba to idziesz na pogadankę do szkoły w tym mundurze wyjściowym i jest ok.
I kategoria przedsięwzięć jak sama nazwa wskazuje to Organizowanie przedsięwzięć oświatowi-kulturalnych, czy pójście na pogadankę to zorganizowanie przedsięwzięcia? Z drugiej strony jak to zorganizujesz w Remizie OSP to może i tak.
Chodziło mi o hipotetyczną sytuację, gdy we wniosku wpisuję zorganizowanie pogadanki, a potem kupuję jedynie mundury za pieniądze wyszczególnione w tej kategorii. Czy w ogóle we wniosku wpisuje się zakupy rzeczowe - w przykładzie są wpisane tylko przedsięwzięcia, pod które można tak naprawdę podciągnąć całą rzeszę zakupów (zarówno z list „inne", jak również „zakupy rzeczowe")? Wolałbym wpisać, że chcę kupić np. te mundury - wtedy nikt nie powinien się przyczepić, że wydatkowałem dotację niezgodnie z przeznaczeniem.

Co do wpisywania "n sztuk kompletnych mundurów wyjściowych" to zwróć uwagę co wchodzi w kompletny mundur? Sprawdź najpierw w regulaminie czy tam przypadkiem nie pisze co jest w komplecie i czy Ty masz na myśli to samo? Dla jednych kompletny mundur to rogatywka, koszula letnia i zimowa, sznur do munduru i koszuli oraz krawat a dla innych to jeszcze kurtka, buty, rękawice - przyznaję się że ja nie patrzyłem czy regulamin to reguluje. Czy Ty masz na myśli kompletny mundur, czy komplet, którego skład ustalasz sam - oczywiście zgodnie z regulaminem ale to co potrzebujecie najbardziej, np. może bez butów i bez kurtek.
W regulaminie nie ma słowa kompletny - wyszczególnione jest jedynie, co wchodzi w skład umundurowania wyjściowego czy galowego. Miałem właśnie na myśli komplet, którego sam ustalam skład.

Jak widzisz Kolego w temacie ogólnie jest cisza, a to wskazuje na to że temat cały czas "dojrzewa" do 10 września to jeszcze całe 10 dni, myślę że trzeba być czujnym i czekać na to co się jeszcze ukarze.
Pozdrawiam
Zgadzam się, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Offline pupek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 5000+
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 01, 2019, 17:11:19 »
Może ktoś wie czy w tabeli wpisujemy łączny koszt zakupu (jaki będzie widniał na fakturze) czy musimy dokładnie wymienić zakupiony sprzęt?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 17:17:01 wysłana przez pupek »

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: 5000+
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2019, 14:54:04 »
Najlepiej rozpisać każdy asortyment ilościowo i wartościowo a w opisie przedsięwzięcia napisać co kryje się pod tymi liczbami.
Przykład
I. Organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych
Ilość 3
cena jednostkowa : 300,00
koszt całkowity : 900,00
itd.
i w krótkim opisie przedsięwzięcia zakup trzech "rzeczy" w celu organizacji ćwiczeń itd.
Ja bym to tak widział. Każdą rzecz tak rozpisać, żeby miało ręce i nogi potem przy rozliczaniu :)

Offline Dzientki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 5000+
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2019, 20:54:06 »
Witam, wniosek złożyliśmy dzisiaj. Składaliśmy na zakup sprzętu na zawody sportowe i tak:
- w rubryce drugiej (krótki opis przedsięwzięcia) oprócz opisu należało wymienić szczegółowo co chcemy kupić i ile sztuk (np.: węże tłoczne W52 szt. 5, prądownica sportowa szt. 2 itd.).
- natomiast w tabeli z kalkulacją kosztów trzeba było rozpisać koszty jednostkowe na każdy planowany zakup (np.: węży W52 było 5 szt. to w rubryce ilość wpisujemy 5 dalej cenę jednostkową  oraz kosz całkowity = 5 x cena jednostkowa itd.)

Offline ogienwoda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: 5000+
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 03, 2019, 22:21:35 »
Witajcie.
Panowie, doradzicie może jak najlepiej uzasadnić zakup nomexów? Pod co to podpiąć? Czy zabezpieczanie imprez masowych czy coś w tym stylu przejdzie?

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: 5000+
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:29:40 »
Witajcie.
Panowie, doradzicie może jak najlepiej uzasadnić zakup nomexów? Pod co to podpiąć? Czy zabezpieczanie imprez masowych czy coś w tym stylu przejdzie?
Ubrania specjalne nie wchodzą w zakres dotacji, taką mam odpowiedź z mojej KM, po konsultacjach KW z KG.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: 5000+
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 04, 2019, 18:48:56 »
Nie kupicie ubran specjalnych z 5 tys+ niestety. Jedynie helmy i obuwie wykorzystywane w zawodach (czyli takie samo).

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 05, 2019, 07:07:20 »
Czy koszule, czapkę rogatywkę i sznur galowy da się zakupić z dofinansowania? I czy wypisywać je oddzielnie czy podliczyć wartość zestawu i wpisać jako " mundur wyjściowy"

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: 5000+
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 05, 2019, 09:06:10 »
U nas napisali : Mundur wyjściowy - 3 kpl w skład którego wchodzi mundur wyjściowy, czapka rogatywka, koszul b. kr. r., sznur galowy, oraz uzasadnienie jak bardzo jest nam to potrzebne. A w tabeli 3kpl cena jednostkowa 750 pln itd. plus pisali o sprzęt szkoleniowy rzutnik i manekina. Wniosek złożony bez uwag KM
PS jeden z wysoko postawionych przedstawicieli ZOSP RP  powiedział "Panowie kupujcie coś co nigdy więcej kasy wam na to nikt nie da : wyjściowe, sztandary, renowacje, ekspresy do kawy na szkolenia, namioty, krzesła i inne elementy jakie wam są potrzebne do funkcjonowania OSP.... "   no i parę słów o tym gdzie postawić krzyżyk na liście.. 😉😎
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2019, 09:17:52 wysłana przez mulat81 »

Offline rv.rad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: 5000+
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 05, 2019, 15:41:22 »
Przed wypisaniem wniosku otrzymaliśmy informację, że należy wypisać dokładnie co i i ile będzie kosztowało. W przypadku munduru również wyszczególnienie z jakich elementów komplet będzie się składał i ile każdy z tych elementów kosztuje.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 05, 2019, 19:03:42 »
Czy wniosek musi być wypisany komputerowo czy może być odręcznie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2019, 19:18:17 wysłana przez klepi »

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: 5000+
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 06, 2019, 14:13:47 »
Witajcie.
Panowie, doradzicie może jak najlepiej uzasadnić zakup nomexów? Pod co to podpiąć? Czy zabezpieczanie imprez masowych czy coś w tym stylu przejdzie?
Ubrania specjalne nie wchodzą w zakres dotacji, taką mam odpowiedź z mojej KM, po konsultacjach KW z KG.

Możliwe , jednak mój ,, przedstawiciel handlowy ,, powiedział, że mogę wybrać co chcę a on zrobi tak, że dostanę to. Także jeden wielki wał .

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: 5000+
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 06, 2019, 20:24:18 »
Ubranie specjalne jako wyposażenie strażaka do udziału w szkoleniach i ćwiczeniach np z zakresu pożarów wewnętrznych itp 😉😎, jak ekspres do kawy przechodzi..... 
Państwo te pieniądze muszą być wydane, jedynie zastanawia mnie czy nie lepiej kupić coś na co nikt kasy nie da a na środki ochrony indywidualnej musi się kasa znaleźć

@Klepi - Możesz nawet wkleić litery wycięte z gazety, co to za znaczenie, byle był złożony i poprawnie wypełniony,

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: 5000+
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2019, 01:05:38 »
Moja jednostka planuje doposażyć się w sprzęt przydatny w działaniach prewencji społecznej, który ponadto nie mieści się w zakresie innych dotacji (KSRG i mswia) a w przypadku takiej potrzeby mógłby zgodnie ze swoją naturą być wykorzystywany w działaniach ratowniczo gaśniczych.

Panowie, na jakiej podstawie Komenda Wojewódzka podważa moje potrzeby zakupowe potrzebne do wykonania prewencji społecznej? A dlaczego 15 km dalej w sąsiednim województwie nikt nie ma do tego uwag?

Czy faktycznie mój zarząd jest zbyt ambitny i zamiast dobrze spożytkować powinien przejeść te 5000 zł byleby tylko kw zgadzały się tabelki?
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: 5000+
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2019, 08:42:26 »
To dziwne że KW blokuje, to raczej ściema (tam tych wniosków jeszcze nikt nie oglądał) , wnioski  opiniuje KM/P i obstawiam że dalej u was zalegają bo jeszcze nie zostały wprowadzone do systemu SOD  a, pieniądze maja być wydane, ja mam wrażenie że im głupiej tym lepiej...

Online sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 07, 2019, 09:02:11 »
O tym, na co można wydać pieniądze decyduje ten, który daje dotację, tym razem mają to być sprawy nie związane z udziałem w zdarzeniach (co do zasady) a wykorzystywane bardziej do działalności kulturalno-owiatowo-spolecznej. Oczywiście, część sprzętu wykorzystywanego do pokazów może być później wykorzystywana inaczej. KP maja obowiązek sprawdzania, czy wybrane przez OSP zadanie jest zgodne z jednym z czterech zakresów wynikających z ustawy oraz z zakresem, który wczoraj był wysłany - jeśli twój sprzęt tam jest to ok, jak nie ma to ryzykuje KP i KW że wniosek nie przejdzie w KG - a parcie jest aby to gładko poszło. Dlatego żaden kp nie zaryzykuje głową i nie poprze wniosku z dużą dozą interpretacji np. kurtyna wodna będzie wykorzystywana na festynach do schladzania osób.
Jednym słowem - to co kupujesz wynika wprost (nie interpr.) z jednej z czterech grup i wymienionych w nich zakresach - zgadza się ok, nie to wniosek nie przejdzie. Wczoraj weszły jeszcze kamery termowizyjne, detektory wielog, agregaty (jako logistyka do namiotów) itp. ubrania itd.
A o SOD3 nie piszcie, że komendanci nie chcą wprowadzać, bo nie jest uruchomiony, dlatego póki co papierowy wniosek jest bardzo ważny, aby na nim pieczątka wpływu była - nikt nie wie jakim dalej to torem pójdzie. Idea dotacji (nie ważne czy nam się podoba czy nie) jest inna niż KSRG i MSW.

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: 5000+
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2019, 10:35:23 »
A jest gdzieś dostępna zaktualizowana lista propozycji działań ? Taka, która obejmuje wszystko co po drodze jeszcze do niej dopisano?

Offline osp998Forum strazaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • http://osp998.xaa.pl
Odp: 5000+
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 07, 2019, 23:45:23 »
Laptop, zrzutnik, głośniki :)
forum od strażaka dla strażaka http://osp998.xaa.pl :)

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 09, 2019, 10:47:09 »
Złożyłem wniosek w piątek. Po krótkim sprawdzeniu został przyjęty. Na moje pytanie czy jest w porządku otrzymałem informację " nie wiem, nie ma to znaczenia bo wnioski będą wypełnianie jeszcze raz" podobno te zostają w Komendzie Powiatowej która ma tylko wysłać pismo zbiorcze na jaka kwotę jest zapotrzebowanie i na jaki asortyment. Według KP wnioski będą wypełnianie jeszcze raz tak aby wszyscy mieli dobrze i w drugiej połowie września dostaniemy je jeszcze raz do podpisu. Pewnie chodzi o to że jest to robione chaotycznie i nawet w Komendzie nie wiedzą jak prawidłowo wypełnić i opisać wniosek a idą wybory i wszyscy mają być zadowoleni.

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: 5000+
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2019, 11:14:37 »
Wybory wyborami ale termin realizacji to dopiero styczeń-luty. Pierwsze słyszę że trzeba będzie jeszcze raz pisać wszystko. KP/KM miały do 15 września wpisać wnioski do systemu chyba że coś się zmieniło w tej kwestii.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 09, 2019, 11:45:36 »
Ja nie twierdzę że wszędzie będzie trzeba pisać tylko u mnie. Stwierdzili że oni jeszcze dokładnie tego nie wiedzą i wnioski wrazie potrzeby będą poprawianie. Tak że wszyscy chętni maja dostać. A. O do terminu realizacji u mnie podano termin do końca roku. Z tym że pieniądze maja być dopiero w listopadzie

Online sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 09, 2019, 13:07:19 »
WOSP jesteście Od wczoraj czy jak. Skladacie na papierze, zostanie wprowadzono do SOD 3, po akceptacji przez kw i kg będzie wydruk i umowy z systemu i ponowne zebranie podpisów - wysyłka. Papier jest po to, aby już wiedzieć ile będzie na dogrywke - SOD nie działa więc papier się liczy.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: 5000+
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 09, 2019, 13:25:07 »
Termin realizacji 31 grudnia 2019 r., nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: 5000+
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 09, 2019, 22:52:59 »
Podobno komedianci powiatowi już po praniu mózgów przez 01 kg (wideokonferencje, itp.) dostali wytyczne jakie są priotytety tej kielbasy wyborczej...Ręce opadają...

Online sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 09, 2019, 23:17:32 »
Podobno komedianci powiatowi już po praniu mózgów przez 01 kg (wideokonferencje, itp.) dostali wytyczne jakie są priotytety tej kielbasy wyborczej...Ręce opadają...
Rozumiem kolego, że gdybyś ty był komendantem to byś pozwolił osp napisać wniosek na sprzęt nieakceptowany przez KG, czyli taki, który nie przejdzie! To byś pomógł i na złość mamie odmrozil sobie uszy. Inni te pieniądze wezmą nie martw się. Chcesz protestu - niech żadne osp nie złoży wniosku, popieranie przez kp nie akceptowanych opcji jest zwykła durnota.