Służba > Forum ochotników

OSP dwóch prędkości

<< < (17/17)

lukifire:
Powiedz mi gdzie kupisz średnie auto za 800 tys. z wyposażeniem? Chyba że chodzi z napędem 4x2  i jakiś mały zbiornik.

jgk:
U producenta.W tym tygodniu oglądałem z kolegami nowe średnie auto z napędami 2,5 wody z OSP z sąsiedniej gminy.Twierdzą że zapłacili 800 tyś za auto gotowe do akcji. Kluczem do sukcesu jak się okazało było dopasowanie auta do potrzeb w jakim będzie użytkowane a nie na pokaz ,oraz wyeliminowanie nowinek zachwalanych przez producenta na rzecz niezawodnych tanich manualnych rozwiązań dotyczących obsługi.Wyeliminowali do granic możliwości elektronikę co musiało zostać to wiadomo,osprzęt którego używa się sporadycznie,zrezygnowali nawet z typowych opon terenowych na rzecz pośrednich dzięki czemu zaoszczędzili kasę,zachowując i tak właściwości pokonywania nierównego terenu, bo to że terenowy nie znaczy że wjedziesz wszędzie a ważniejsze w wielu przypadkach są prześwity i nawisy zabudowy niż koła na jakich się jedzie.
Gdyby nie wyposażenie które chcieli odnowić , ponoć zmieścili by się dużo poniżej poniżej 700tyś.I tak faktycznie jest, dotarłem ostatnio do kalkulacji PSP gdzie wyliczono że średnie auto na podział JRG będzie ich kosztować w granicach 760 tyś z wyposażeniem.
Prawda jest taka że firmy produkujące owe auta mają monopol i robią z OSP co chcą a że panowie są napaleni to wywalą kasę aby tylko mieć.Akurat teraz w dobie przedwyborczej gdzie realizowanych jest wiele projektów i zamówień na auta firmy mają tyle roboty że nie narzekają na brak zamówień dlatego mogą pozwolić sobie na ceny z kosmosu dla pojedynczego klienta za dostarczenie pojazdu a jak znajdą naiwnych to są do przodu przy tym samym nakładzie roboczym.Poczekajmy do wyborów i spadek zapotrzebowania na auta po nich bo tak zapewne się stanie a wtedy  zobaczymy do jakich kwot jeszcze zejdą aby mieć zbyt.

RaZoX:
@jgk możesz podać, która jednostka kupiła samochód? Też jestem przeciwnikiem zastępowania wszystkiego co się da elektroniką, szczególnie w pojazdach wykorzystywanych w OSP i PSP. Chętnie zobaczę sobie SIWZ z samej ciekawości.

jgk:
Nie obraź się ale celowo nie napisałem ani marki pojazdu zabudowy a tym bardziej nie podam jednostki.Jeśli miałbym to zrobić to potrzebuje ich zgody na takie działanie.Rozmowa z nimi była nieoficjalna a trzeba zrozumieć że pewne szlaki dojścia trzeba sobie wychodzić co z kolei powoduje że dzięki nim można skutecznie negocjować ceny anie iść na żywioł. Natomiast jeśli kiedyś ich spotkam w czasie działań szkoleń zapytam jak się na to zapatrują.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej