Autor Wątek: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.  (Przeczytany 28675 razy)

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2019, 17:13:03 »
Witam,
Mam takie pytanie, niechce popełnić błędu i nie wiem czy dobrze interpretuje ustawę , a mianowicie czy jeżeli kończę staż w lipcu, chcę zakupić działkę i budować się jak tylko pogoda pozwoli w przyszłym roku od początku ( oczywiście na kredyt) to czy schodząc ze stażu dostanę dofinansowanie ? Będę wtedy myślę, że  na etapie,
 jak dobrze firma się uwinie to stan deweloperski . Zamierzam się wprowadzić pod koniec października .  To kiedy (data) i jakie dokumenty dostarczam żeby otrzymać dofinansowanie ?? Po ostatecznym odbiorze ?? Czy jednak czas liczy się od podpisania umowy z firmą budowlaną czyli w moim przypadku ok grudnia tego roku ? Proszę o odpowiedź prostymi słowami, nie ustawami, bo one różnie są potem interpretowane przez przełożonych, a nie zamierzam się potem z nikim szarpać .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2019, 19:46:09 »
Witam,
Mam takie pytanie, niechce popełnić błędu i nie wiem czy dobrze interpretuje ustawę , a mianowicie czy jeżeli kończę staż w lipcu, chcę zakupić działkę i budować się jak tylko pogoda pozwoli w przyszłym roku od początku ( oczywiście na kredyt) to czy schodząc ze stażu dostanę dofinansowanie ? Będę wtedy myślę, że  na etapie,
 jak dobrze firma się uwinie to stan deweloperski . Zamierzam się wprowadzić pod koniec października .  To kiedy (data) i jakie dokumenty dostarczam żeby otrzymać dofinansowanie ?? Po ostatecznym odbiorze ?? Czy jednak czas liczy się od podpisania umowy z firmą budowlaną czyli w moim przypadku ok grudnia tego roku ? Proszę o odpowiedź prostymi słowami, nie ustawami, bo one różnie są potem interpretowane przez przełożonych, a nie zamierzam się potem z nikim szarpać .
Prostymi słowami  powinieneś dostać ale co kraj to obyczaj. Wiec nie rozumiem pospiechu... 7 miesięcy to naprawdę krótki czas. Działkę kup kiedy chcesz bo to na nic nie wpływa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2019, 20:13:45 »
Krótki i długi patrząc na ceny budowy jak podpisze umowę do końca roku i będę miał działkę to firma mi wejdzie na nią po nowym roku,natomiast jak poczekam to koszty pójdą mi ok 30 tys w górę . Więc nawet ta pomoc mi się nie zwróci

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2019, 20:20:35 »
Witam,
Mam takie pytanie, niechce popełnić błędu i nie wiem czy dobrze interpretuje ustawę , a mianowicie czy jeżeli kończę staż w lipcu, chcę zakupić działkę i budować się jak tylko pogoda pozwoli w przyszłym roku od początku ( oczywiście na kredyt) to czy schodząc ze stażu dostanę dofinansowanie ? Będę wtedy myślę, że  na etapie,
 jak dobrze firma się uwinie to stan deweloperski . Zamierzam się wprowadzić pod koniec października .  To kiedy (data) i jakie dokumenty dostarczam żeby otrzymać dofinansowanie ?? Po ostatecznym odbiorze ?? Czy jednak czas liczy się od podpisania umowy z firmą budowlaną czyli w moim przypadku ok grudnia tego roku ? Proszę o odpowiedź prostymi słowami, nie ustawami, bo one różnie są potem interpretowane przez przełożonych, a nie zamierzam się potem z nikim szarpać .

Odbiór budynku po stażu i powinno być dobrze :)

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2019, 22:07:20 »
Witam.
Chciałbym opisać mój przypadek, otóż kilka miesięcy temu przedstawiłem w mojej komendzie umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego dotyczącą zakupu mieszkania oraz złożyłem wniosek o wypłatę pomocy finansowej.
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, po dosyć szybkim czasie wypłacono mi pieniądze mimo tego iż jeszcze nie stałem się właścicielem mieszkania, deweloper ma czas do końca roku na przeniesienie własności. Od momentu otrzymania pomocy mieszkaniowej przestano mi wypłacać dodatek za brak lokalu.
Moje pytanie brzmi czy w dalszym ciągu powinienem dostawać dodatek za brak lokalu do momentu przeniesienia własności czy po wypłacie pomocy nie ma już takiej możliwości?


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 01, 2019, 22:11:18 »
Witam.
Chciałbym opisać mój przypadek, otóż kilka miesięcy temu przedstawiłem w mojej komendzie umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego dotyczącą zakupu mieszkania oraz złożyłem wniosek o wypłatę pomocy finansowej.
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, po dosyć szybkim czasie wypłacono mi pieniądze mimo tego iż jeszcze nie stałem się właścicielem mieszkania, deweloper ma czas do końca roku na przeniesienie własności. Od momentu otrzymania pomocy mieszkaniowej przestano mi wypłacać dodatek za brak lokalu.
Moje pytanie brzmi czy w dalszym ciągu powinienem dostawać dodatek za brak lokalu do momentu przeniesienia własności czy po wypłacie pomocy nie ma już takiej możliwości?
NIE.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 02, 2019, 11:18:10 »
Chciałbyś zjeść ciastko i mieć ciastko :krzyk: Jak dostałeś pomoc to nie mam mowy o dodatku (znając życie zaraz ktoś rzuci przykład, że był taki przypadek... :gwiazdki:).

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 02, 2019, 12:18:32 »
Po prostu dziwnym wydawało mi się że tak szybko otrzymałem pieniądze, sądziłem że dostanę je po ustanowieniu własności, trudno niepotrzebnie się pospieszylem, mogłem złożyć wniosek tuż przed podpisaniem właściwego aktu notarialnego, byłbym kilkaset złotych do przodu   :-\

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2019, 19:25:06 »
Po prostu dziwnym wydawało mi się że tak szybko otrzymałem pieniądze, sądziłem że dostanę je po ustanowieniu własności, trudno niepotrzebnie się pospieszylem, mogłem złożyć wniosek tuż przed podpisaniem właściwego aktu notarialnego, byłbym kilkaset złotych do przodu   :-\


Trudno, mądry Polak po szkodzie. Z chwilą wypłacenia dofinansowania tracisz dodatek za mieszkaniówkę.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2019, 21:12:44 »
No dobra a ja mam mieszkanie spółdzielcze nie mam aktu notarialnego i nie mam ani mieszkaniówki ani zapomogi na zakup mieszkania

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 02, 2019, 21:29:06 »
Jeśli ktoś posiada mieszkanie oddalone nawet kilkaset kilometrów od komendy też sie nie należy mieszkaniówka ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 02, 2019, 21:47:13 »
Jeśli ktoś posiada mieszkanie oddalone nawet kilkaset kilometrów od komendy też sie nie należy mieszkaniówka ?
należy się
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 02, 2019, 22:00:15 »
Jeśli ktoś posiada mieszkanie oddalone nawet kilkaset kilometrów od komendy też sie nie należy mieszkaniówka ?
należy się

Nawiązując do innych Twoich wypowiedzi związanymi z lokacją aspirantów po szkole - nie jest to takie oczywiste (ironicznie piszę). Osobiście mieszkam u rodziców parę kilometrów od jednostki i otrzymuję ekwiwalent, a dwóch kumpli, którzy "ku chwale ojczyzny" zostali przydzieleni 500 km od domu rodzinnego wynajmują mieszkanie, no i ekwiwalentu nie dostają, bo przecież mają umowę najmu. Absurd.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2019, 22:03:41 »
Jeśli ktoś posiada mieszkanie oddalone nawet kilkaset kilometrów od komendy też sie nie należy mieszkaniówka ?
należy się

To od czego to właściwie zależy w takim wypadku ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2019, 22:11:35 wysłana przez b3tomek »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2019, 22:10:07 »
Jeśli ktoś posiada mieszkanie oddalone nawet kilkaset kilometrów od komendy też sie nie należy mieszkaniówka ?
należy się

To od czego to właściwie zależy w takim wypdku ?
Od ustawy o PSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 02, 2019, 22:15:26 »
Odeślę Cię również do tematu, który rozpocząłem http://www.strazak.pl/index.php/topic,29820.msg357300.html#msg357300
Tzn ja to tak na "chłopski" rozum zrozumiałem, że przede wszystkim:
- nie możemy mieć żadnego mieszkania / domu przepisanego na siebie (być właścicielem),
- nie możemy wynajmować mieszkania (choć to zależy od interpetacji Komendy u Ciebie. Niektóre uznają umowę najmu jako tytuł prawny, niektóre nie i wtedy dostaniemy równoważnik).
- możemy mieć na własność mieszkanie, z którego dojeżdżamy (jeśli się mylę, proszę poprawić), ale czas dojazdu przekracza 120 min w obie strony według komunikacji publicznej.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 03, 2019, 09:42:55 »
Odnośnie pracy w JRG oddalonej o 500 km od domu rodzinnego. Dlaczego młodziaki nie wpisują, że dojeżdżają? Myślą, że jak będą w porządku wobec kwatermistrza i 01 to ich ktoś doceni? Naprawdę polecam  :wall:.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 03, 2019, 10:02:30 »
Odnośnie pracy w JRG oddalonej o 500 km od domu rodzinnego. Dlaczego młodziaki nie wpisują, że dojeżdżają? Myślą, że jak będą w porządku wobec kwatermistrza i 01 to ich ktoś doceni? Naprawdę polecam  :wall:.
Nie dość że mają już przejebane to jeszcze taki manewr im proponujesz? Myślę że żaden 01 nie zabrał im RZBL.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 03, 2019, 18:44:35 »
Mam poprostu mieszkanie w towarzystwo budownictwa społecznego do strażnicy na pieszo mam 3 minuty

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 04, 2019, 20:45:00 »
Ja nie mam mieszkania i zameldowany jestem 200 km od pracy , ale gdy się ożeniłem to mi zabrali dodatek bo żona ma własne M czy to zgodnie z prawem ?

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2019, 11:13:03 »
Pewnie, że zgodne z prawem. Skoro żona ma mieszkanie to masz gdzie mieszkać. Zameldowanie nie ma tu żadnego znaczenia.

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 06, 2019, 21:28:31 »
Tylko że jak Ja z nią nie mieszkam już ;////

Online mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 07, 2019, 07:54:44 »
Komendę interesuje stan prawny, a nie Twoje relacje z żoną - żona ma mieszkanie spełniające warunki - dodatek Ci się już nie należy.

Offline wasyl561

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 07, 2019, 12:04:10 »
Jeżeli żona posiadała mieszkanie przed małżeństwem, to nie jest ono objęte małżeńską wspólnością majątkową

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania. Proszę o opinie.
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 07, 2019, 12:33:42 »
Jeżeli żona posiadała mieszkanie przed małżeństwem, to nie jest ono objęte małżeńską wspólnością majątkową

Nie jest, ale w kwestii RZBL liczy się, że masz gdzie mieszkać.