Służba > Forum ochotników

Wyjazdy do akcji

<< < (20/20)

oliwier:
Problem jest też w tradycji istnienia OSP i wielu nie potrafi znieść myśli że mogło by wiele jednostek zniknąć z krajobrazu Polskiej wsi.
Kiedyś znajomy lekarz zapytał mnie dlaczego nie ma ochotniczego pogotowia ratunkowego działającego podobnie do OSP?
I w sumie nie wiedziałem co mu odpowiedzieć.
Na logikę byłby to świetny pomysł nawet jeśli miałby zostać zrealizowany na bazie OSP.
KPP na poczatek, Zestaw R3, zwykła osobówka i podpisane porozumienie o wspodzialaniu z PRM. Tam gdzie mieszkają ratownicy medyczni lub osoby po studium medycznym było by to ogromne wsparcie a nadal chętni do niesienia pomocy mogli by się spełniać.

Radhezz:

--- Cytat: oliwier w Sierpień 27, 2019, 15:21:46 ---Kiedyś znajomy lekarz zapytał mnie dlaczego nie ma ochotniczego pogotowia ratunkowego działającego podobnie do OSP?
I w sumie nie wiedziałem co mu odpowiedzieć.
Na logikę byłby to świetny pomysł nawet jeśli miałby zostać zrealizowany na bazie OSP.
KPP na poczatek, Zestaw R3, zwykła osobówka i podpisane porozumienie o wspodzialaniu z PRM. Tam gdzie mieszkają ratownicy medyczni lub osoby po studium medycznym było by to ogromne wsparcie a nadal chętni do niesienia pomocy mogli by się spełniać.
--- Koniec cytatu ---
Dobre pytanie. Aczkolwiek wydaje mi się że stan prawny raczej nie daje odpowiedniego "klimatu" do stworzenia czegoś takiego... A po drugie - medycy przeważnie już się nie wyrabiają z robotą u siebie, więc poza KPP mogłoby być ciężko. Zresztą czy to by nie zrodziło kolejnych patologii celem oszczędności na transportach i ZRM to też nie wiem... Ale byłoby to bardzo prawdopodobne.

Teoretycznie co za problem wziąć karetę do OSP i tak śmigać? No a praktyka jednak pokazuje co innego...

osp998Forum strazaka:
Z przykrością mogę stwierdzić że w wielu jednostkach są braki w Dowódcach czy kierowcach :) Sam doświadczam tego przykładu ;]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej