Autor Wątek: Naliczanie emerytury  (Przeczytany 10213 razy)

Offline j.o.blush

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 176
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2019, 15:48:17 »
mnie nieustannie dziwi jedno - niby jedna firma, niby jedne przepisy a każdy ch.... na swój........  :straz:
jest zarządzenie KG w sprawie sposobu prowadzenia przez przełożonych dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem służbowym strażaków PSP;
załącznikiem jest roczna karta ewidencji bezpośredniego udziału strażaka w działaniach ratowniczych - przy każdej pozycji jest podpis strażaka biorącego udział w zdarzeniu; podpis sprawdzającego (naczelnik operacyjnej lub dowódcy JRG) oraz podpis komendanta;
za prowadzenie dokumentacji odpowiada komendant - komu to powierzy to jego brocha (od tego ma aparat pomocniczy od PB po kadry) - ale strażak ma się podpisać przy każdej pozycji, dowódca JRG (naczelnik MR/PR) ma sprawdzić a komendant zatwierdzić;
na koniec ląduje to w aktach osobowych bodajże w części a (za to akurat odpowiada komórka właściwa ds kadrowych);
odtwarzanie papierów przed emeryturą podchodzi mi pod "fałszowanie dokumentacji" (bo to już pewnie dowódca nie ten, i komendant może inny) ;

Offline KLAWY

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 233
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2019, 15:51:43 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
heheh kadry naliczają:p
U mnie sam przedstawiasz rok w którym osiągnąłeś 30 wyjazdów - przyznaję, od kilku dobrych lat, EWID sam to zlicza, więc jest to chwila roboty, nawet dla niewtajemniczonego.
Kiedyś u nas,  nad tym czuwał człowiek 01 i miał swoje "wizjonerstwo"  uznawania wyjazdów, więc plama oleju, czy gniazda owadów - nie były zaliczane.
Interesuje mnie, czy jak masz 26 lat służby w tym 8 lat "wyjazdowych", przechodzisz jakbyś miał 30 lat? No i ciekawiło mnie, jak u innych to rozpatrują.
pozdr
     Czytając Twoje posty mam wrażenie, że żyjemy w dwóch równoległych światach, z czego Twój jest tzw: "z trzeciego świata".
Uznawanie wyjazdów bo plama czy owady ? No to przecież jest jakaś paranoja że nie zaliczane. Jakieś wizjonerstwo w uznaniowości zakrawa na kpiny. Przepisy są jedne i obowiązują w całym kraju. A wy (to o strażakach na PB) jak jesteście za przeproszeniem stadem baranów to nie dziwcie się, że jesteście tak traktowani jak barany na każdym kroku. Swojej kadrowej powiedz aby zapoznała się z zasadami tworzenia akt osobowych oraz co mają one zawierać. A ponieważ każdy strażak ma do nich wgląd na swoje żądanie to znaczy dla mnie, że co roku ma dany strażak wiedzę o tym czy ma 0,5 % z tytułu wyjazdów.
pozdrawiam

Mam wielką ochotę, wziąć u Ciebie parę służb, zobaczyć ten miód płynący.
Generalnie, tak było (niezaliczanie wielu wyjazdów), stąd ludzie przestali się tym zajmować a i nikt z tego nie korzystał.
Był to stary "komunista", interpretował przepis -po swojemu- nie zaliczając wyjazdu, podawał różne uzasadnienia, od braku szkodliwego oddziaływania na strażaka ( tak było w przypadku otwarcia drzwi na prośbę Policji) itd. Wiem,że w innych jednostkach, też różnie z tym bywało.
Podobnie jest z naliczaniem  szkodliwego, jednym liczą od wezwania,innym od wyjazdu a jeszcze innym  od czasu przybycia i odliczają czas powrotu.
Pozdrawiam


Offline peterek

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.233
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2019, 20:17:05 »
kolego @fireman_f
     Odpowiedzialny za sporządzenie dokumentacji dla nas (czyli PB) jest d-ca jogurtu. Wpisów z wyjazdów do indywidualnych kart strażaków dokonują wyłącznie dowódcy zmian pełniący służbę w danym dniu i generalnie robią to po każdej służbie na podstawie IZZ. Strażak nie pełniący obowiązków d-cy zmiany nie ma prawa sam dokonać żadnego wpisu z wyjazdu do swojej karty, a jak ma np. wyjazd na inny powiat lub był na innej zmianie to na wszelki wypadek mówi o tym "swojemu" d-cy zmiany. I może to kogoś zdziwić ale od wielu lat karty wypełniane są odręcznie - czyli w odróżnieniu od wersji elektronicznej nie ma możliwości "korekty czegoś tam".
     Następnie indywidualne karty do czasu przekazania ich do d-cy jogurtu raz w roku kalendarzowym na przełomie styczeń-marzec już z podpisami strażaków na swoich kartach są w biurze d-cy zmiany. Tam strażak może oczywiście za wiedzą swojego d-cy zmiany w każdej chwili swoją kartę zobaczyć aby sprawdzić ile ma dni wyjazdowych (od wielu już lat zdecydowana większość z chłopaków "łapie" po minimum 50-70 dni wyjazdowych bez żadnej spiny). Po sprawdzeniu i podbiciu kart przez naszego 11 lądują one u 01 lub 02 do zatwierdzenia, a d-ca jogurtu wywiesza info-zbiorówkę wszystkich z jrg na naszej świetlicy z podaniem ile dni wyjazdowych mieliśmy. Kopię takiej listy daje też od razu do kadr. Czyli generalnie mamy możliwość sprawdzenia ilości swoich lat wyjazdowych od zarania powstania psp w dwóch-trzech miejscach, a do kadr po szczegółowe info idą przeważnie tylko ci co wybierają się na emkę.

kolego @Klawy
    Zapraszam na zdolny slonsk ale miodu nie obiecuję -_-.
    Natomiast nasz każdy 11-ty i d-cy zmian od zawsze podchodzili b. poważnie do spraw związanych z przyszłą emką strażaków na pb i nie pozwalali na robienie tego na "odp..dol". Może dlatego, że wiele lat temu za czasów 02 który dał ciała bo trochę lajtowo podchodził do tych spraw i miał zaległości jeden od nas z pb przenosił się do innej komendy. I kadrowa nowa powiedziała mu o brakujących kartach wyjazdowych w jego aktach osobowych. A że nie mógł się on doprosić starej betonowej kadrowej to w końcu sprawa poszła torem oficjalnym czyli komendant miejski - komendant wojewódzki - nasz 01 i wtedy ówczesny 02 i kadrowa fruwali, bo nasz 01 się wkur..ił. Szybko odtworzyli we dwójkę wszystkie zaległości w aktach tam gdzie brakowało.

    Generalnie to co napisał kolega @j.o.blush to jest to co trzeba w temacie. 

pozdrawiam

Offline chudy67

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 61
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2019, 21:15:32 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
Bo wyjazd liczony do 0,5% musi przekroczyć 30 min.
Koledze się pomyliło
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Puap

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 48
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2019, 09:42:00 »
Masz zupełną rację. Przepraszam, jasne że 30 minut to tylko do szkodliwego.