Służba > Gorące dyskusje strażaków

5000+ dla strażaków OSP!

<< < (2/5) > >>

jgk:
Nawet 50 000 tys wielu OSP nie pomoże aby osiągnąć minimalny normatyw,natomiast  wiele zmarnuje tą kasę na duperele.
Całe to 5000+ jak dla mnie to kiełbasa przedwyborcza.

Feniks:
O ile wiem z linków powyżej, to to ma właśnie być na te jak to określiłeś "duperele". I dobrze - może wreszcie będziemy mogli kupić mundury galowe za to, bo to aż wstyd, że tylko kilka osób w jednostce ma i poważnie utrudnia nam to pozyskiwanie funduszy na sprzęt. UG się uparło i od kilkunastu lat nie daje na mundury, z żadnego źródła nie możemy na to pozyskać. A już parę razy podczas rozmów o pieniądzach wyszło, że nie widać nas na świętach czy imprezach, a przecież w UPS'ach nie pójdziemy...

Emil:

--- Cytat: jgk w Lipiec 10, 2019, 20:09:24 ---Nawet 50 000 tys wielu OSP nie pomoże aby osiągnąć minimalny normatyw,natomiast  wiele zmarnuje tą kasę na duperele.
Całe to 5000+ jak dla mnie to kiełbasa przedwyborcza.

--- Koniec cytatu ---

Wybory powinny być co roku  :rofl: Z drugiej strony wcześniej pieniądze na "duperele" można było dostać kasę z ZOSP
i jeszcze zakupić - koniecznie - te "duperele" tylko u nich po cenach delikatnie pisząc - nie najniższych. Wtedy jakoś to nie przeszkadzało, że "swój" swojego naciąga  :fiuu: A z tego co pamiętam to średnio kwota wynosiła właśnie ok 5000 zł (plus wymagany wkład własny).

bodzio206:
Mnie zastanawia jedna kwestia, czy czasem z racji, iż będą to zadania ustawowe jednostki osp nie zostaną wykluczone z innych grantów. Bo to na co się dzisiaj dało pozyskać środki były działalnością statutową, nie ujętą w ustawie....

insomnia:
https://www.infosecurity24.pl/przypadkowa-poprawka-czyli-samorzady-podziela-dodatkowe-82-mln-zlotych-dla-osp

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej