Autor Wątek: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału  (Przeczytany 12454 razy)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2007, 14:46:33 »
pompi... do jedynego słusznego ... zapewne... to taka moje szydera..

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2007, 15:19:46 »
DO Firepl
Cytuj
Hm chyba zwiazek mł.kapitanów politologów, nauczycieli przedszkolnych, teologów i jeszce niewiadomo jakich kółek rózancowych.Bez obrazy czytam te posty i widzę ze flustracja strazaków jest ogromna , MOJA TEŻ, Kazdy chyba zna w swoim otoczeniu nowa elitę oficerów licencjatów, chwała im za podniesienie "wyksztalcenia" ale niech mnie ktos przekona że licencjat wychowania przedszkolnego czy politolog jest równy OFICEROWI po SG.

Nie wierzę, że jesteś aspirantem, może młodym stażystą albo Adeptem SG (nie obrażając młodych kolegów). Szanujący siebie i innych strażak tak nie uogólnia i nie wywyższa. Znam za to kilku adeptów SG (niekoniecznie młodych) którzy tak myślą i sie wypowiadają. Wciskając kit jaką to tajemna wiedzę i umiejętności posiedli w owej szkole, ale nic więcej nie potrafią.
 Osobiście najbardziej szanuje aspirantów po SG, wg mnie to najlepsza mieszanka.
 
   Ps. Jestem stary asp. licencjat, mgr, chciałbym dostać oficera, mój komendant wysyła tylko plecaków do SG, ma w d...  podział i uważa ich za roboli. A jest po dziennej SG, nawet coś kiedys podobno pracował na podziale, ale w tych zamierzchłych dobrych czasach.
 nooo już przestaję się użalać nad sobą i innymi

U mnie ZZPP jest za podziałem i właśnie przygotowujemy się do wojny. Komendant i pracownicy biurowi nie mogą zrozumieć, że można uczciwie dzielić nagrody.
 Przewodniczący z Floriana ( dyżurny SK) jest za to pro biurowy, (tracę orientację Sk to podział czy biuro),

Offline Strażak1979

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 29, 2007, 17:48:28 »
Witam.
Podobnie jak większość twierdzę, że powyższy ZZ faktycznie jest tylko za biurami, a nie za podziałem. Po pierwsze mam przykład u siebie, gdzie przewodniczącym tego związku jest z-ca d-cy JRG i walczy tylko dla pracowników biurowych, nie zważając na PB. A w skłąd tego związku należy raptem kilka osób czynnie pracujących. Nawet twierdzi, że "...pracownicy PB nic nie robią, nie mają żadnej odpowiedzialności oraz podczas zdarzeń nie ponoszą ryzyka...". Takie stwierdzenie osoby kierujacej ponad 30 osobami chyba jest nie na miejscu?! Po drugie, to tylko oni otrzymują np I st. oficerskie i do tego po licencjacie. Po trzecie w przypadku naszej komendy, 01 liczy sie tylko z propozycjami powyższego związku, natomiast drugi ZZ mimo, ze liczy 25 osób nie jest brany pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 10:56:12 wysłana przez Strażak1979 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 29, 2007, 19:15:47 »
Cytuj
Po trzecie w przypadku naszej komendy, 01 liczy sie tylko z propozycjami powyższego związku, natomiast drugi ZZ mimo, ze liczy 25 osób nie jest brany pod uwagę.
To co napisałeś jest co najmniej dziwne. Może taki stan rzeczy spowodowany jest zbytnią spolegliwością przewodniczącego tego związku? W mojej komendzie mamy cały przegląd ZZ funkcjonujący w PSP, ale nie wyobrażam sobie, żeby komendant bardziej liczył się z którymkolwiek, a z innym nie. Przy uzgadnianiu wszelkiego typu spraw wymagających uzgodnień z ZZ zawsze można w protokole zgłosić zdanie odrębne, oczywiście w tym przypadku przechodzi wersja szefa, ale kilka takich numerów daje możliwość złożenia skargi do przełożonego twojego pana i władcy o brak elementarnej współpracy. Wierz mi, wbrew pozorom przy wyższej instancji nie koniecznie musi on być aż takim nieomylnym.

A i powiedz temu swojemu śmiesznemu z-cy, że jeżeli chodzi o odpowiedzialność, to błąd kwatermistrza skutkuje gaciami w innym kolorze, błąd dowódcy, czy strażaka z PB może skutkować śmiercią lub kalectwem strażaka lub osoby cywilnej.

Offline Strażak1979

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 29, 2007, 23:20:48 »
Witam sam_go.
Faktycznie, jest to dziwne, ale takie są realia u nas. Przewodniczący naszego zz w przeciagu dwóch miesięcy nie podpisał nagród i dodatków służbowych. Tym bardziej, że nasz KP oficjalnie przekazał nam (ratownikom z PB), że będzie promował pracowników biurowych. I pewnie dlatego jest taki efekt.
A co do zastępcy, to nie ma co mu mówić. Wydaje mu się, że jedynie, to oni mają odpowiedzialność za biurkiem.
Nie twierdzę, że nie mają odpowiedzialności, i że nic nie robią. Ale bądźmy obiektywni i pamiętajmy, ze to PB pracuje na wizytówkę PSP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 11:00:04 wysłana przez Strażak1979 »

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 30, 2007, 14:52:39 »
nie wiem czy jest jakakolwiek różnica zwłaszcza jak to przeczytałem...
  http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=27420
jak mogli się na to zgodzić !!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 30, 2007, 19:05:22 »
Może zanim zaczniesz powielać bzdury poczytasz do końca ten wątek. Tam też podnoszono larum nie mając pojęcia o czym piszą.:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3431.0.html


Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2007, 13:43:42 »
Bzdury maja to do siebie że są często powielane......

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2007, 14:42:58 »
Z powyższych wypowiedzi wynika, że odpowiedź na pytanie  postawione w temacie zależna jest od komendy. W jednej jest za, w innej niekoniecznie. Nie chciałbym być posądzony o przesadną miłość do NSZZPP, ale poniższe linki mogą wzbudzić sympatię każdego związkowca:

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2007rok/zjazd-uchwaly.htm#korpusy

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2007rok/zjazd-uchwaly.htm#ochrony%20osobiste

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2007rok/zjazd-uchwaly.htm#mianowanie%20stanowiska

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2007rok/zjazd-uchwaly.htm#stanowiska%20kierowania

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2007, 15:19:57 »
Pewnie, że mogą... I wzbudzają. :)
Tylko dlaczego tak późno?
A nie przed ustalaniem tabel z grupami zaszeregowania dla poszczególnych stanowisk i pisaniem rozporządzenia.