Autor Wątek: Resuscytacja w karetce w drodze do szpitala  (Przeczytany 7872 razy)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Resuscytacja w karetce w drodze do szpitala
« dnia: Lipiec 04, 2019, 14:52:56 »
Cześć, szybkie pytanie. Czy strażak (ratownik medyczny) może wykonywać MCRy w karetce? Czy trzeba zakładać kartę udzielonych mcrów czy podpina się to pod kartę ZRMu? Czy trzeba to gdzieś odnotować? Pytam bo ostatnio była sytuacja gdzie dowódca oddelegował jednego ze strażaków do dwuosobowego ZRMu do pomocy przy zatrzymaniu krążenia.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Resuscytacja w karetce w drodze do szpitala
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2019, 18:34:27 »
Zdarza się pomoc na miejscu zdarzenia w karetce, ale o takiej sytuacji pierwszy raz słyszę 😉
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Resuscytacja w karetce w drodze do szpitala
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2019, 21:11:14 »
U nas też przerabiali podobna sytuacja, RM dosiadł się do ZRM (2 osobowy) i w drodze do sor (około 4 km) prowadzili RKO nie posiadają urządzenia do mechanicznej kompresji kl. piersiowej, nikt dodatkowej dokumentacji nie wypełniał bo to PRM  prowadziło swoje działania tylko KDR  opisał to w IzZ, a ostatnio na jakimś szkoleniu ktoś wspominał że w jednym mieście disiadl się strażnik miejski

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Resuscytacja w karetce w drodze do szpitala
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2019, 23:54:46 »
Dwa razy jako RM zabrałem ze sobą kogoś do karetki, raz chłopaka z mojej zmiany który jest ogarnięty i drugi raz policjanta którego jak później okazało się też szkoliłem z PP. Nie wypełnialiśmy dodatkowych kwitów czyt. Karty KPP (w pierwszym przypadku oczywiście) więc pewnie i indywidualnej też nie wypełnilibyśmy ale oczywiście to moja interpretacja. Jedno tylko chodzi mi po głowie, co by było gdybym zabrał takiego pomagiera i coś by się stało

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Resuscytacja w karetce w drodze do szpitala
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2019, 08:17:05 »
...... Jedno tylko chodzi mi po głowie, co by było gdybym zabrał takiego pomagiera i coś by się stało
Mieć nadzieję że podeszło by to pod stan wyższej konieczności...  Oczywiście mieć znajome media  które nadały by temu heroiczny wizerunek mimo poszkodowanych rat aby przełożeni nie wpadli na pomysł ukarania kogoś...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2019, 08:22:54 wysłana przez mulat81 »