Służba > Forum ochotników

Badania na zawody

<< < (2/2)

kwas:
W regulaminie zawodów nie ma żadnej wzmianki co do badań lekarskich zawodników biorących udział w zawodach, chyba że czegoś nie doczytałem. Osoby będące w JOT mają takie badania. Osoby spoza JOT nie muszą mieć, gdyż z niczego to nie wynika.
A gdy coś się stanie? Proste. Odpowiedzialność spada na organizatora. I bardzo często organizator o tym nie pamięta.
A kto jest organizatorem? Zgodnie z pkt. 2.2 regulaminu zawodów przy zwodach gminnych – organizowanych co roku – organizatorem jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP i Komenda Powiatowa
(Miejska) PSP przy współudziale samorządu gminnego. Problemem jest to kto się poczuwa do bycia organizatorem. Spotkałem się z tym, że KP PSP twierdzi, że oni nie są organizatorem a tylko dają komisję sędziowską. Regulamin podpisał prezes Związku i komendant Główny PSP więc tu sprawa wydaje się jasna. Ale czy w regulaminie można było wpisać samorząd gminny bez jego akceptacji? Dla mnie to naciągane.
Więc co pozostaje? Ubezpieczenie imprezy od odpowiedzialności cywilnej. Co i tak nie zwalnia z odpowiedzialności organizatora.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej