Służba > Forum zawodowców

Kalkulator emerytury i uposażenia.

<< < (2/6) > >>

vade:
Czarne wizje  :gwiazdki:. Powyżej napisano,że 15a dotyczy między 1999 a 2013 to sporo ludzi, ale z tego co czytałem to 15a dotyczy 1999 a 2003 październik,a to już sporo mniej np. w naszej kom. to cztery osoby  w skali służb ogólnie nie jest tak dużo . Zobaczymy czas pokaże

GordonShumway:
art 15a dotyczy wszystkich przyjętych do końca 98r, a że "u góry" są zamysły podzielenia ludzi na lepszych i gorszych to nic na to nie poradzę. Vade u ciebie są to może 4 osoby a u mnie jakieś 25 osób miedzy 99-03 i każdy z nich ma średnio 10 lat cywilnych.

lord vader:
taki pewny jakby od ciebie zależało jego wprowadzenie - mówił ci ktoś kiedyś że rutyna gubi

GordonShumway:
Osobiście uważam, że art.15a jeżeli miał by być z powrotem wprowadzony to ZUS powinien przelać składki danego podatnika do ZER. Jak wiadomo ZUS nie ma co przelewać, więc sprawa prosta. Osoby mające wypracowane w cywilu lata, po osiągnięciu wieku 65/67 czy ile tam w sejmie uchwalą, powinien otrzymać emeryturę z ZUS-u z tytułu wypracowanych lat. ZER natomiast jak wiadomo wypłaci emeryturę za lata mundurowe. Myślę, że to by był sprawiedliwy system. Osobiście mam 3 lata cywilne przed wstąpieniem do służby, które mam wliczane do służby i to po 2.6% za każdy rok gdyż jestem przyjęty przed 99r, ale nic mi to nie daje gdyż mam już 75% ze służby. Jestem za tym aby każdy pełnił służbę do uzyskania 75%. I teraz czekam na ból dupy 3..2..1 start.

Harmful:

--- Cytat: GordonShumway w Czerwiec 20, 2019, 12:07:49 ---Osobiście uważam, że art.15a jeżeli miał by być z powrotem wprowadzony to ZUS powinien przelać składki danego podatnika do ZER. Jak wiadomo ZUS nie ma co przelewać, więc sprawa prosta. Osoby mające wypracowane w cywilu lata, po osiągnięciu wieku 65/67 czy ile tam w sejmie uchwalą, powinien otrzymać emeryturę z ZUS-u z tytułu wypracowanych lat. ZER natomiast jak wiadomo wypłaci emeryturę za lata mundurowe. Myślę, że to by był sprawiedliwy system. Osobiście mam 3 lata cywilne przed wstąpieniem do służby, które mam wliczane do służby i to po 2.6% za każdy rok gdyż jestem przyjęty przed 99r, ale nic mi to nie daje gdyż mam już 75% ze służby. Jestem za tym aby każdy pełnił służbę do uzyskania 75%. I teraz czekam na ból dupy 3..2..1 start.

--- Koniec cytatu ---

Często ludzie narzekają jak to jest źle i że uciekają ze straży jak najszybciej aby tylko 15 lat złapać. Prawda jest taka, że gadają głupoty. Gdyby im przyszło pracować w cywilu do 65 roku to mogliby narzekać, ale nie tutaj.
Gadki typu "Młodzi to głupi, że teraz przychodzą i będą robić do 55 roku życia" to skrajna przesada. Naprawdę lepiej przepracować te 30, 35 lat w straży niż gdzieś w cywilu, gdzie naprawdę jest ciężko.
Oczywiście wszyscy Ci, którzy pokończyli dobre studia lub po prostu mają fach w ręku nie spojrzą nawet w kierunku straży, ale cała reszta, którym "straż życie uratował" lepiej niech nie narzekają, bo to absurdalne i denerwuje cywili.
Ogólnie to nie jest najlepsze miejsce na tego typu rozmowy. Chciałem tylko kolego potwierdzić, że też uważam że do tych 75% należy dobić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej