Służba > Forum ochotników

Usuwanie padłych zwierząt ASF

<< < (2/3) > >>

stluk:
SK nie może was dysponowac was do noszenia świń w ramach walki z ASF.  Wszystko jest zapisane w krajowym planie zarządzania kryzysowego w jego drugiej czesci. KG kiedyś pisała żeby plany wojewodzkie/powiatowe do niego dostosowac.  Podmioty ksrg mogę być dysponowanie do walki z ASF ale min. jako zabezpieczenie np. wypalania paszy itp.  wójt czy burmist może was poprosić o pomoc, ale wówczas SK zaznacza taki wyjazd jako gospodarczy.

sorbent:
Popatrz jeszcze raz na proponowane zmiany w Ustawach - zrozumiesz o co chodzi.
Dojdą nowe zadania, co ciekawe wojewoda będzie mógł nawet grupy zadaniowe powoływać.

Feniks:
Przypomnę, że jesteśmy OSP - zgłoszę, że nie mam kierowcy i mogą mi skoczyć.

Nie będę odwalał roboty za firmę bo ktoś nie ma ochoty jej zapłacić. Moja zwykła stawka godzinowa to x4 to co mamy jako ekwiwalent - ale to praca ekstra i poza godzinami - więc poproszę ekwiwalent x8. Do tego środki ochrony osobistej zapewnione przez wzywającego, bo nie stać mnie na dezynfekcję UPS'a po takiej robocie - i to środki które ja uznam za wystarczające, a nie to co oni uznają. Niech sobie wołają ten kochany WOT jak mają ochotę, a nie nas.

oliwier:
Panowie spokojnie.
Pomoc służb w zakresie ustawowych kompetencji. Nie ma mowy o ganianiu po lesie czy zabezpieczaniu lasu.
Jedyne zadanie to dekontaminacja jako element bioasekuracji ewentualnie zabezpieczenie podczas spalania. A jeśli jakiś nadgorliwy Komendant wymyśli nagonki złożone że strażaków to śmiało możecie mu powiedzieć aby się pocałował w dupę.
Chociaż jak znam życie znajdą się nadgorliwi w OSP, którzy aż będą się palić aby wyjechać na takie działania.

strażakochotnik:
Trzeba zapytać naszych zwierzchników? Najlepiej Komendanta Głównego PSP albo Ministra w MSWiA. Ja tak zrobiłem i niestety nie mam odpowiedzi? Nabrali wody w usta. Z mojego doświadczenia z udziału w takich tematach nie wiele wynika, uważajcie bo za to gmina-miasto może odmówić wypłaty ekwiwalentu. Lekarz inspekcji obieca a też potem zapomni?
Już nie mówię o wykonanej pracy za darmo, nie tylko szukanie naiwnych ludzi, ale tak ja u nas splunięcie w twarz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej