Autor Wątek: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane  (Przeczytany 3129 razy)

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
[PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« dnia: Maj 23, 2019, 08:52:12 »
Witam, temat tutaj żeby nie zaśmiecać forum tam wyżej, jestem w trakcie badań do wkładki na pojazdy uprzywilejowane, w internetach wyczytałem że aby otrzymać wkładkę trzeba przejść kurs, ale tego kursu nie muszą robić funkcjonariusze różnych służb w tym PSP i teraz pytanie czy jako funkcjonariusz PSP muszę przechodzić kurs jeśli wkładki nie wyrabia mi PSP tylko wyrabiam sam do celów prywatnych ? Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi .

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2019, 10:24:24 »
Rzecz w tym, że funkcjonariuszom wkładki wystawia komendant z tego co się orientuję, więc taka sytuacja w wydziale komunikacji może w pewnym zakresie wprowadzić tam urzędniczy chaos. Natomiast literalnie w ustawie jest napisane że od funkcjonariuszy zaświadczenia o ukończeniu kursu się nie wymaga. Nie ma mowy o tym czy jest to na potrzeby służby, czy nie. Czyli wkładkę powinni wydać bez kursu, po przedstawieniu dokumentu świadczącego o tym że jest się f-szem.

Z innej mańki zapytam:
Nie masz wkładki z PSP w ogóle?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2019, 10:36:29 »
Nie, w PSP nie jestem kierowcą, a wkładkę potrzebuję do dodatkowej pracy na kat. B :wall:
Podzwoniłem trochę i okazuje się, że niby muszę zrobić kurs, ale się zastanawiam. Do wniosku muszę mieć badania i zaświadczenie, że pracuje w PSP i składam to do urzędu, czyli jakby komendant nic do tego nie ma, a na wkładce chyba nie ma informacji że mogę jeździć tylko autami PSP tylko ogólnie uprzywilejowanymi?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2019, 10:40:22 wysłana przez c1astek »
CZOSNKI <3

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2019, 11:22:55 »

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2019, 11:32:36 »
jeśli dobrze rozumiem to nie mogę iść prywatnie z oświadczeniem że pracuje w PSP i wyrobić wkładkę, tylko jeśli bez kursu to musi przejść przez PSP?
CZOSNKI <3

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2019, 13:23:45 »
jeśli dobrze rozumiem to nie mogę iść prywatnie z oświadczeniem że pracuje w PSP i wyrobić wkładkę, tylko jeśli bez kursu to musi przejść przez PSP?
Można nad tym rozmyślać i analizować w nieskończoność. Prawda jest taka że funkcjonariusz zgodnie z ustawą z kursu jest zwolniony, a zapis z art. 109 ust. 5 UoKP w zasadzie nikogo nie powinien interesować, bo tam jest w sumie mowa o tym że te organy (PSP) wydają zaświadczenie nieodpłatnie. Innymi słowy idziesz do wydziału komunikacji, mówisz że chcesz wkładkę i jesteś funkcjonariuszem - jeśli zarządają zaświadczenia z kursu to się ładnie odbija piłeczkę "proszę o podanie podstawy prawnej". No i nie mogą takowej znaleźć, bo jesteś funkcjonariuszem - to jest jedyne zastrzeżenie w ustawie, nie ma nic o uzasadnieniu, potrzebie służby, czy nakazie wyrobienia wkładki w PSP.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2019, 13:48:44 »
dzięki wielkie ;)
CZOSNKI <3

Offline StaryStazysta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2019, 18:08:36 »
Co  to za problem wyrobić "służbowo" wkładkę i nie wydawać kasy ze swoich to raz ,a dwa nie trzeba kombinować?

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2019, 19:32:08 »
Bo nie wyrobią służbowo bo nijak mi się to w straży nie przyda?
czyt. nie kalkuluje im się to
CZOSNKI <3

Offline StaryStazysta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2019, 21:46:21 »
A jeszcze jedno pytanie. Jesteś w jakiejkolwiek OSP?

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: [PYTANIE] wkładka pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2019, 22:39:02 »
Nope, wiem że członkowie osp też są zwolnieni z kursu .