Autor Wątek: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP  (Przeczytany 7464 razy)

Offline rafalre7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« dnia: Maj 22, 2019, 12:14:44 »
Witam.
Skąd mogę pobrać zaświadczenie potwierdzjące mój udział w działaniach bądź ćwiczeniach aby uzyskać punkty za szkolenie strazaków OSP podczas naboru?
A może dostanę takowe już u samego komendanta JRG której podlegam ?
Pozdrawiam

Offline bond07

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2019, 14:13:48 »
Czy zawody osp też się do tego zaliczają?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2019, 14:47:39 »
Potwierdzenie udziału w działaniach lub ćwiczeniach powinien Ci wystawić  Prezes twojej OSP na podstawie dokumentacji prowadzonej przez naczelnika.
Natomiast skoro kończyłeś szkolenia to musisz posiadać odpowiednie dokumenty (świadectwa itp.) i to na ich podstawie są dodatkowe punkty przy rekrutacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2019, 14:52:30 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline jedrus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2019, 15:22:28 »
/del
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2019, 23:14:18 wysłana przez jedrus998 »

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2019, 18:30:10 »
Zalezy od komendy. W moim przypadku bylo tak, że zaswiadczenie wystawil mi prezes oraz naczelnik OSP do ktorej należe ale pojechalem z tym zaswiadczenie do komendy PSP i komendant przybił pieczątkę. I w dwoch naborach to przeszło a w jednym niestety nie.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2019, 18:57:13 »
Idziesz do twojej KP PSP prosisz o takie zaświadczenie i (jeśli masz te wyjazdy) to u mnie przynajmniej od ręki. My mamy w SWD nazwiska ochotników którzy jeżdżą więc nie ma problemu tabele wygenerować gdzie był. A jak nie ma w swd to napodstawie potwierdzeń podpisanych przez KDR.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2019, 08:19:06 »
Jeśli Komenda odrzuciła zaświadczenie wystawione przez Prezesa to od razu należało się odwołać na jakiej podstawie.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2019, 13:52:42 »
KM badz Stanowusko kierowania które wysyla twoje OSP na dzialania maja wszystko w bazie.
Powinienes złożyć zapytanie lub wniosek o wydanie zaświadczenia ze jesteś strazakoem OSP i bierzesz lub brales czynny udzial w akcjal lub szkoleniach.
Wtedy ci wydadzą potrzebne zaświadczenie.

Zaswuadczenie od swojego komendanta OSP jest nieprzydatne

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2019, 14:48:00 »
W zasadach rekrutacji określone jest jedynie przedstawienie zaświadczenia natomiast nie ma określone kto takie zaświadczenie wystawia. Więc na logikę jeśli biorę udział w działaniach ratowniczych jako członek jednostki OSP XXX to zgodnie ze statutem takie zaświadczenie wystawia Prezes jako osoba upoważniona do składania oświadczeń.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2019, 17:21:42 »
To przeczytaj jeszcze raz aż się doczytasz, że takowe zaświadczenie potwierdza właściwy terenowo KP. Więc idziesz do KP prosisz o zaświadczenie i dostajesz.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2019, 11:30:01 »
Dz.U. 2018 poz. 672
§ 5. 1. Kandydat w terminie wskazanym w ogłoszeniu składa:
3) zaświadczenie o udziale w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej, o ile kandydat jest członkiem ochotniczej straży pożarnej.


PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2019, 12:16:31 »
Czy naprawdę tak trudno jest przeczytać coś do końca.

4) za kwalifikacje wymienione w pkt 7–10 przyznaje się punkty jedynie w przypadku potwierdzenia przez właściwego
dla działalności ochotniczej straży pożarnej komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej

aktywnego członkostwa przez udokumentowany udział w co najmniej dwóch zdarzeniach – w działaniach ratowniczo-
gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostkę organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej (w okresie
jednego roku poprzedzającego datę publikacji ogłoszenia, tj. terminu składania dokumentów, o których mowa
w § 5 ust. 1 rozporządzenia);
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2019, 13:56:16 wysłana przez pb11 »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2019, 15:39:24 »
 :sympatia: przepraszam, jakoś mi to umknęło
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline minik881

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2020, 12:58:39 »
To czyli jak ktoś jest w OSP z poza KSRG co jest mało wyjazdów to nie dostanie punktów czy da się coś wykombinować ? ^_^

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2020, 13:49:44 »
To czyli jak ktoś jest w OSP z poza KSRG co jest mało wyjazdów to nie dostanie punktów czy da się coś wykombinować ? ^_^


Jeśli w ciągu roku miałeś 2 wyjazdy na akcje lub ćwiczenia to dostaniesz. Informacje dostaniesz na PSK

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2020, 17:57:25 »
To ja może zapytam tutaj żeby nie pisać kolejnego tematu.
Oriętuje sie ktoś moze dlaczego w każdym ogłoszeniu o naborze jest napisane że muszę miec 2 wyjazdy na minimum rok przed wystawieniem ogłoszenia?
Mam taki problem że dopiero pod koniec ubiegłego roku zrobiłem uprawnienia, a na 2gi wyjazd pojechałem jakiś czas temu.
I z tego co jest tam napisane to muszę czekać rok żeby dostać 15pkt. na rozmowie za wyjazdy...

Offline danon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2020, 18:26:50 »
Pewnie dlatego, że tak określono w rozporządzeniu MSWiA w sprawie postępowania kwalifikacyjnego o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 672):
- za kwalifikacje wymienione w pkt 7–10 (wyszkolenie OSP) przyznaje się punkty jedynie w przypadku potwierdzenia przez właściwego dla działalności ochotniczej straży pożarnej komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej aktywnego członkostwa przez udokumentowany udział w co najmniej dwóch zdarzeniach – w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostkę organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej (w okresie jednego roku poprzedzającego datę publikacji ogłoszenia, tj. terminu składania dokumentów, o których mowa w § 5 ust. 1 rozporządzenia).

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2020, 18:29:35 »
Nie ma minimum rok przed tylko do roku przed.

Offline Tomek1905

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2020, 23:11:42 »
Logiczne, skoro chcesz mieć punkty za to, że działasz w tym zawodzie jako ochotnik to potwierdzenie, że jeździsz na wyjazdy musisz mieć. Widocznie cenią praktykę A nie tylko ukończenie kursu ;)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2020, 23:29:02 »
Jaką przewagę ma kandydat który jest w OSP ale nie jeździ od każdego innego? Dla mnie niewielką lub żadną. Komenda po to coś punktuje, żeby wybrać sobie lepszych kandydatów a nie ot tak, żeby się należało. Jak prywatna firma szuka kierowcy, to prędzej weźmie tego który ma wyjeżdżone setki kilometrów niż człowieka który wczoraj zrobił kurs. Co w tym jest trudnego do ogarnięcia?

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2020, 18:18:39 »
Przepraszam, nie doczytałem jednej z odpowiedzi wyżej.
Zinterpretowałem to w trochę inny sposób.
Na chwile obecną mam te 2 wyjazdy i zamierzam dalej jeździć także no offence ;p

Offline pilara1995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2020, 13:28:40 »
No dobra, Panowie a co w sytuacji gdy planuje startować w dwóch naborach ? załóżmy komenda x ogłosi nabór 12sierpnia a komenda y 15wrzesnia, w takim przypadku potrzebuję dwóch zaświadczeń czy wystarczy to wystawione dla 12 sierpnia ? O ilośc wyjazdów nie mam się co martwić ale latać po te papiery co ogłoszenie też się nie uśmiecha.

Offline Monsulek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Potwierdzenie udziału w działaniach OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2020, 09:56:04 »
To już pewnie zależy od osoby, która będzie sprawdzała.
Jedna powie że ok, że 3 dni nie robią różnicy, a druga może Ci zarzucić że 2gi wyjazd miałeś właśnie 12 i sie nie kwalifikujesz.
Może lepiej poprsosić odrazu komendanta/naczelnika żeby Ci wystawił 2 zaświadczenia na 2 daty.