Autor Wątek: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"  (Przeczytany 3740 razy)

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« dnia: Kwiecień 16, 2019, 17:35:05 »
Szukam na internecie od jakiegoś czasu zdjęć zamocowania zbiornika przenośnego np. Tanker II na GBA lub GCBA ale niestety nic nie znalazłem. Czy ktoś widział zamocowany taki zbiornik na samochodzie GBA?
 

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2019, 23:02:51 »
Poszukaj na zdjęciach ze Szwecji bo wydaje mi się że widziałem na którymś wozie.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2019, 06:33:58 »
Moze to nie TankerII ale w temacie https://youtu.be/ts5pAwrxIGQ  -   2 min 28s lub
https://youtu.be/6-VHjdTSYLs

Offline Mattatyah

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2019, 08:43:06 »
Czołem. :straz: Pompiarze z OSP Kruchowo: https://www.facebook.com/pages/category/Community/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-w-Kruchowie-117779608334422/ (pow. gnieźnieński, gm. Trzemeszno) i OSP Wiekowo (pow. gnieźnieński, gm. Witkowo) mają zbiornik na dachu. Leży w miejscu, gdzie fabrycznie była montowana drabina. Podsyłam najświeższe zdjęcia. Jak napiszesz do tych "pompiarzy" myślę że podzielą się swoimi patentami.  :kwit:

Na stronie http://ospwitkowo.eu/2019/04/13/integracja-2019-pozar-i-wypadek/ jest galeria z Integracji 2019, tam też znajdziesz co nieco o zbiornikach  :mellow:



[załącznik usunięty przez administratora]
"Spodziewaj się niespodziewanego." ospwitkowo.eu

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2019, 22:45:32 »
Chodzi mi bardziej o polskie zabudowy.  NOWE ;)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2019, 09:02:38 »
Zakładanie takiego zbiornika na gba pierwszo wyjazdowy jest bez sensu ,ile razy będzie użyte ?  Lepiej zrobić sensowna przyczepka z pompami (jakaś m8 i pływająca) ,  zbiornik  , kamizelkami , kompletna linia ssawna , zbieracze 2 szt, kilka  W110 iW75, 1 rozdzielacz (bypas do pływającej) , agregat pradotworczy, maszt przenośny ,ławeczka piknikowa lub krzesło wędkarskie,  kapoki,  wodery kilka linek i super zestaw do sensownego stanowiska wodnego gotowy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2019, 09:10:19 wysłana przez mulat81 »

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2019, 09:47:46 »
Zakładanie takiego zbiornika na gba pierwszo wyjazdowy jest bez sensu ,ile razy będzie użyte ?  Lepiej zrobić sensowna przyczepka z pompami (jakaś m8 i pływająca) ,  zbiornik  , kamizelkami , kompletna linia ssawna , zbieracze 2 szt, kilka  W110 iW75, 1 rozdzielacz (bypas do pływającej) , agregat pradotworczy, maszt przenośny ,ławeczka piknikowa lub krzesło wędkarskie,  kapoki,  wodery kilka linek i super zestaw do sensownego stanowiska wodnego gotowy

Kiedy będzie użyty? Zawsze, kiedy sieć wodociągowa nie daje rady i jest konieczność dowożenia wody. Zwykły pożar stodoły.
Kolejnym problemem, że nie zawsze wie się, co zastanie się na miejscu i czy akurat będzie potrzebny, a ciągnięcie przyczepy za sobą, co raz tez jest bez sensu. Kolejnym problemem jest dostępność kierowcy na lekki samochód by przyciągną przyczepę nawet jak by była potrzebna.

Nie wykluczam, że taka przyczepa nie zostanie zbudowana, bo na nowym GBA nie ma go gdzie wstawić by auto zmieściło się w garażu.

   

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2019, 10:03:27 »
Czym kierujecie swoje chęci posiadania takiego zbiornika na aucie?Chyba nie po to to aby go mieć?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2019, 10:18:21 »
Jak pojedziecie w pierwszym rzucie to nie wasza rola będzie budowanie stanowisk wodnych itp a gdy pojedziecie do pomocy to w dyspozycji dostaniecie zabranie owej przyczepy a na bufor w zupełności wystarczy składany 2,5m3 postawiony  przy pojeździe
Proszę popytajcie u was w komendzie operacyjnej lub JRG o celowość waszego pomysłu ....
Dodatkowo jaki problem jest ewentualnie podesłać po przyczepke sąsiednie osp lub z KM operacyjny ,no chyba że jesteście samolubami ....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2019, 10:33:38 wysłana przez mulat81 »

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2019, 19:16:42 »
Nie pamiętam od kiedy działam w OSP aby używało się w czasie akcji zbiorników, poza zawodami wiadomo bojówka  lub ćwiczeniami dla zapoznania się co i jak. Aby użyć zbiorników trzeba by przepompowywać wodę  na duże odległości.Standard to dowożenie i przepompowanie do aut podających wodę.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2019, 19:45:05 »
Masz racje jgk dlatego ja jestem za tym aby robić przyczepki z sprzetem (jak we wcześniejszej wypowiedzi) do budowania konkretnego stanowiska wodnego jedna może 2 na powiat na której będzie wszystko i ewentualnie wówczas taka dysponować a nie upychac wszystko na gba i robić TURBO samochód ale niestety niektórym nie wytłumaczy....

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2019, 11:28:52 »
Tego typu zbiorniki jak Tanker II zajmują strasznie dużo miejsca. Tego typu zbiorniki unoszące się wraz z poziomem napełnienia (z odległości widać ile mniej więcej w nim wody) to ciekawa alternatywa.





Tu na fotkach - 10 m3, ale 5 m3 zajmuje w skrytce tyle co odkurzacz... Ale dopóki będziemy wozić wodę na GCBA zamiast 4 m3 wody, zbiornika, 800 - 1000 m węży i motopompy to będzie wody brakować i trzeba będzie ją dowozić...

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2019, 17:13:09 »
Jaki KDR w czasie akcji podejmie decyzje o robieniu stanowiska wodnego i rozkładaniu linii aby przepompowywać wodę jeśli będzie miał możliwość dojechania autem umożliwiającą skutecznie podanie wodę.Jest to ostateczność w bardzo trudnym i niedostępnym terenie. Wiele powiatów posiada na stanie do dyspozycji cysterny z wodą, a na czas jej dojechania stosuje się dowożenie i przetłaczanie wykozystując kilka aut. 

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:59:50 »
Nie pamiętam od kiedy działam w OSP aby używało się w czasie akcji zbiorników, poza zawodami wiadomo bojówka  lub ćwiczeniami dla zapoznania się co i jak. Aby użyć zbiorników trzeba by przepompowywać wodę  na duże odległości.Standard to dowożenie i przepompowanie do aut podających wodę.

Masz race standardowo jest dowożenie i przepompowywanie z auta na auto. Niestety to posiada swoje ograniczenia. Z tego co wiem to nasada hydrantowa 3 bary posiada ograniczenia (800 l/min), wstawiane są jakieś zabezpieczenia by nie uszkodzić zbiornika.

A tak jako pierwsza jednostka na miejscu rozwija się linie gaśnicze, za autem rozstawia się zbiornik (czas z 2 min). Jak przyjedzie np. ciężki robi tylko zrzut wody i jedzie się tankować.


Ciakiem fajny pomysł. Szkoda tylko że nie posiadają dodatkowych nasad do tankowania i pobierania wody.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 08:09:47 wysłana przez luis »

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2019, 09:54:51 »
i mały ćwiek świadectwo CNBOP - Zbiorniki przenośne na wodę

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2019, 15:00:32 »
@luis: samochody od Rosenbauer oferowane na Polske pozwalaja na tankowanie ich z innego samochodu zy wydajnoscia ponad 3 tys/min.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2019, 22:08:26 »
Zabezpieczeniem jest zwężka do 40 mm, jeden producent opisal to nawet w instrukcji 😉

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Przenośny zbiornik na GBA "TankerII"
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2019, 12:41:53 »
Zabezpieczeniem jest zwężka do 40 mm, jeden producent opisal to nawet w instrukcji 😉
W pojazdach produkowanych w Polsce poza Rosenbauerem (Samochody serii AT) tak jest.

Centralna oś wodna pozwala na dużo sprawniejsze tankowanie/zasilanie pojazdu - w zależnosci od zastosowanych nasad nawet do 4500 l/min. A wszystko oczywiście bez konieczności np. wyłączania autopompy.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2019, 12:47:50 wysłana przez Fistach »