Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Odpowiedzialność za instrukcję bezpieczeństwa pożarowego

<< < (2/3) > >>

mariusz:
Nie zgodzę się z tym, że IBP jest dla KDR, no i co do tego że prawnik może coś ugrać na błędnie opracowanej IBP, co autor IBP musiałby w niej napisać albo czego musiałby nie napisać aby stała się ona przyczyną zagrożenia.

r0cq:
Nie jest dla KDR-a ? :o
Z autopsji mogę Ci przedstawić wiele argumentów wykorzystania jej na miejscu zdarzenia, ale napisz mi proszę propozycje lepszego jej wykorzystania, bo może mnie coś zaćmiło, lub czegoś nie wiem.

Popatrz w innym kierunku - nie przyczyną zagrożenia, a przyczyną rozprzestrzenienia się pożaru w budynku, stworzenia zagrożenia dla ratowników, etc. Dla przykładu - brak uwzględnienia w IBP przechowywania butli acetylenowej w budynku jest zagrożeniem, które może spowodować na skutek jej wybuchu śmierć jednego z ratowników... Brak wiedzy KDR-a na temat urządzeń półstałych w budynku również może spowodować straty mienia wielkiej wartości... a brak naniesienia np. na planie ewakuacyjnym źródła promieniotwórczego w pomieszczeniu szpitala i przyjęcie przez to dawki promieniotwórczej przez ratownika chcącego ugasić przedmiotowe pomieszczenie?

Koloryzuję? Zbyt dużo oczekuję od autorów IBP? Może i tak, ale dobrze mi z tym  :straz:

mariusz:
Dzisiaj butle są jutro ich nie ma. Żaden prawnik tego nie da rady udowodnić. Tak wiec ja bym tyle piany z IBP nie bił.

r0cq:
To że ich nie było w trakcie pożaru to tylko na plus (bo nie ma tematu), gorzej jak ich nikt nie uwzględnił w IBP a od zawsze się one w danym miejscu znajdowały. Składanie fałszywych zeznać przez pracowników lub nakłanianie ich do składania też podlega karze.
Czego prawnik nie udowodni? Że wybuch w skutek wystąpienia nieodwracalnej reakcji w butli acetylenowej zabił strażaka? Proszę Cię.

Co więcej, firmy ubezpieczeniowe coraz częściej pociągają do odpowiedzialności za źle prowadzone działania ratowniczo - gaśnicze, tak więc kwestia tylko czasu kiedy pojawią się oskarżenia że KDR nie wykorzystał IBP celem ograniczenia rozprzestrzenienia pożaru chociażby przez zastosowanie w/w półstałych urządzeń gaśniczych.

Mariusz w dalszym ciągu czekam, aż napiszesz mi lepsze wykorzystanie IBP :)

mariusz:
IBP to dokument biurkowy, leży w szufladzie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej