Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?

(1/5) > >>

EKG998:
Witam
Panowie strażacy czemu za służbę  24 godzinną na SK w PSP  jeszcze nie mamy 0,5%  lub dodatku szkodliwego?
Należy się TAK czy NIE?? - uzasadnij odpowiedź.

firesp:
Widzę, że nie ma chętnych do załatwienia tego tematu i nie jestem z tego też zadowolony. Pomijając lichą grupę i dodatek niewiele co większy niż d-ca zastępu po kilkunastu latach służby na PSK podstawę do emerytury mam o kilkaset zł mniejszą niż koledzy z podziału. Służba na SK wcale nie jest przyjemniejsza niż na PB a niejednokrotnie gorsza, by mieć to samo musiałbym ponad 2 lata więcej w tej chwili przepracować. Udział w akcjach przecież bierzemy. Za wszelkie decyzje włącznie z przyjęciem zgłoszenia do dojazdu KDR odpowiedzialność spada na nas. I za to by osiągnąć pełną w nagrodę mamy kilka lat dodatkowo. To nie jest sprawiedliwe ale widać, że związki, które też opłacamy mają to w nosie.

peterek:
0,5 % dla przyjmujących zgłoszenia na CPR-ach !!!! Oni jeszcze bardziej są obciążeni zgłoszeniami niż strażacy :rofl: :rofl:. A tak w ogóle to dlaczego mówimy o 0/5% a nie jak nurkowie 2% na SK. Przecież oni tylko nurkują w "ramach pasji" a u nas to jest dopiero odpowiedzialność..... :milcz: :rofl: :straz: :rofl: :wall:
pozdrawiam
ps 1.
kolego EKG998 - proszę najpierw poczytaj w rozporządzeniach dot. dodatku szkodliwego oraz dot. zasad podwyższania emki za służbę w szczególnych warunkach, a później zacznij zadawać merytoryczne pytania.
ps 2.
U nas koledzy z JRG zapraszają na służby na PB, może wtedy zrozumiecie różnicę w temacie.   

oliwier:
U nas koledzy dyżurni zapraszają na służby w SK, może wtedy zrozumiesz różnicę w temacie.   

fireman_f:
A u nas koledzy dyżurni mają liczony dodatek szkodliwy, czy to dyspozytorzy PA czy SKKM, jak chcesz to zapraszam na PRV

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej