Autor Wątek: Aktualne zarobki strażaków  (Przeczytany 114822 razy)

Offline jancio_wodnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2019, 08:00:06 »
dlaczego tak strasznie niski dodatek ??? - u nas 200 zł ma grupa 2 (chyba że się pomyliłeś).....

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2019, 09:29:01 »
dlaczego tak strasznie niski dodatek ??? - u nas 200 zł ma grupa 2 (chyba że się pomyliłeś).....
osobiście znam aspirantów z wieloletnim stażem i dodatkiem 100 zł

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 12, 2019, 09:43:11 »
dlaczego tak strasznie niski dodatek ??? - u nas 200 zł ma grupa 2 (chyba że się pomyliłeś).....
osobiście znam aspirantów z wieloletnim stażem i dodatkiem 100 zł

Znam Oficerów w województwie Lubelskim co posiadają dodatek 50 zł.
A widział ktoś różnice pomiędzy poszczególnymi stanowiskami w różnych komendach na przykład województwa Śląskiego?  :kwit: Jeżeli nie to zachęcam pozyskać taką, tylko ostrzegam - kto służy w województwie Śląskim może się nieco "zdenerwować".  :milcz: No chyba, że ktoś jest po tej drugiej czyt. pozytywnej stronie "barykady".
:straz:

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 12, 2019, 14:38:10 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 12, 2019, 17:58:50 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"
Tak dziwimy się bo Ty w dużym mieście do pożaru np mieszkania jedziesz dwoma pelnymi zastępami z pełną obsada + ze dwa samochody z innych jednostek z miasta. a na mniejszym " powiecie" do podobnego zdarzenia jedzie sie  dwoma autami w 6 osób, także medal ma dwie strony

Offline radziwolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2019, 21:06:59 »
dlaczego tak strasznie niski dodatek ??? - u nas 200 zł ma grupa 2 (chyba że się pomyliłeś).....
Nie pomyliłem się ^_^."Podpadziochą" żadnym  nie  jestem (ulubieńcem komendanta też raczej nie :wacko:). Z tego co wiem, w mojej KP większość kolegów z podobnym stażem ma zbliżony dodatek . Województwo świętokrzyskie.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2019, 21:11:38 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"
Tak dziwimy się bo Ty w dużym mieście do pożaru np mieszkania jedziesz dwoma pelnymi zastępami z pełną obsada + ze dwa samochody z innych jednostek z miasta. a na mniejszym " powiecie" do podobnego zdarzenia jedzie sie  dwoma autami w 6 osób, także medal ma dwie strony

Czasem we dwóch do pożaru poddasza i co wielkomiejscy koledzy ? dali byście rade  :rofl:

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2019, 21:32:06 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"
Tak dziwimy się bo Ty w dużym mieście do pożaru np mieszkania jedziesz dwoma pelnymi zastępami z pełną obsada + ze dwa samochody z innych jednostek z miasta. a na mniejszym " powiecie" do podobnego zdarzenia jedzie sie  dwoma autami w 6 osób, także medal ma dwie strony

Czasem we dwóch do pożaru poddasza i co wielkomiejscy koledzy ? dali byście rade  :rofl:
Powiem tak, że wolałbym pracować w KP w której jest 800 wyjazdów  niż w KM w której jest 2000 wyjazdów. Ile osób tyle zdań i chyba nie ma się tu co licytować kto ma lżej a kto ciężej. Teoretycznie każdy ma prawo wybory miejsca pracy. A wracając do tematu 8 lat służby, aspirant, dowódca zastępu, 600 zł dodatku. Pozdrawiam

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2019, 06:28:06 »
dlaczego tak strasznie niski dodatek ??? - u nas 200 zł ma grupa 2 (chyba że się pomyliłeś).....
Nie pomyliłem się ^_^."Podpadziochą" żadnym  nie  jestem (ulubieńcem komendanta też raczej nie :wacko:). Z tego co wiem, w mojej KP większość kolegów z podobnym stażem ma zbliżony dodatek . Województwo świętokrzyskie.
W taki razie to czego nie otrzymujesz Ty i Twoi koledzy dostają wiesz kto ....... :szalony: :szalony: :szalony:

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 13, 2019, 09:22:30 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"
Tak dziwimy się bo Ty w dużym mieście do pożaru np mieszkania jedziesz dwoma pelnymi zastępami z pełną obsada + ze dwa samochody z innych jednostek z miasta. a na mniejszym " powiecie" do podobnego zdarzenia jedzie sie  dwoma autami w 6 osób, także medal ma dwie strony

Czasem we dwóch do pożaru poddasza i co wielkomiejscy koledzy ? dali byście rade  :rofl:
Nie, nie dalibyśmy sobie rady! Wywiesimy białą flagę i będziemy krzyczeć POMOCY.

Offline jancio_wodnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2019, 09:51:12 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"
Tak dziwimy się bo Ty w dużym mieście do pożaru np mieszkania jedziesz dwoma pelnymi zastępami z pełną obsada + ze dwa samochody z innych jednostek z miasta. a na mniejszym " powiecie" do podobnego zdarzenia jedzie sie  dwoma autami w 6 osób, także medal ma dwie strony

Czasem we dwóch do pożaru poddasza i co wielkomiejscy koledzy ? dali byście rade  :rofl:
Powiem tak, że wolałbym pracować w KP w której jest 800 wyjazdów  niż w KM w której jest 2000 wyjazdów. Ile osób tyle zdań i chyba nie ma się tu co licytować kto ma lżej a kto ciężej. Teoretycznie każdy ma prawo wybory miejsca pracy. A wracając do tematu 8 lat służby, aspirant, dowódca zastępu, 600 zł dodatku. Pozdrawiam
w sumie nie napisałeś ile zarabiasz.... ^_^

Offline bold81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 13, 2019, 10:52:07 »
Ogniomistrz /st. oper. sprzętu spec./ 13 lat w PSP / 3920zł na konto

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2019, 13:12:47 »
Nikt nas do straży nie ciągną każdy chciał bo podoba się dla idei lubi adrenalinę prestiż  itd nikt nie patrzył ile się zarabia a tu czasy się zmieniły i zderzenie ze ścianą co zrobić......przykro ....

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 13, 2019, 13:49:27 »
Skończcie już ten temat. Chyba każdy jest w stanie sobie policzyć ile kto zarabia.

Gdyby dowódca zmiany w stopniu kapitana nie miał stażu i dodatku służbowego zarabiałby jakieś 4300 brutto więc około 3500 netto.

Stażysta co przychodzi do pracy, nie ma stażu i dodatku służbowego zarabia około 3250 brutto czyli czyli jakieś 2600 netto. Porównując do dow. zmiany różnica w stopniu 320 brutto (260 netto), różnica na grupie 710 brutto (580 netto).

Strażak na 5 grupie w stopniu ogniomistrza z takimi samymi dodatkami około 3900 brutto czyli jakieś  3150 netto. Porównując do dowódcy zmiany; różnica na stopniu 210 brutto (~180 netto), różnica za stanowisko 330 brutto (270 netto).

Wnioski:
- decydującym składnikiem wpływającym na zarobki są dodatki służbowe. Jak widać różnica na stanowisku między 5 a 10 grupą to jakieś 250zł netto (śmiech).
- w komendach gdzie dodatki służbowe są porównywalne mamy doczynienia z patologią, pewnie nawet na szkołę nie chce się nikomu wybrać
- jak kolejne podwyżki nie pójdą w podstawę to patologia się będzie pogłębiać.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2019, 15:43:17 »
Panowie chyba się nie dziwicie że dodatek będzie większy w dużym mieście a mniejszym na "powiecie"
Tak dziwimy się bo Ty w dużym mieście do pożaru np mieszkania jedziesz dwoma pelnymi zastępami z pełną obsada + ze dwa samochody z innych jednostek z miasta. a na mniejszym " powiecie" do podobnego zdarzenia jedzie sie  dwoma autami w 6 osób, także medal ma dwie strony

Czasem we dwóch do pożaru poddasza i co wielkomiejscy koledzy ? dali byście rade  :rofl:
Powiem tak, że wolałbym pracować w KP w której jest 800 wyjazdów  niż w KM w której jest 2000 wyjazdów. Ile osób tyle zdań i chyba nie ma się tu co licytować kto ma lżej a kto ciężej. Teoretycznie każdy ma prawo wybory miejsca pracy. A wracając do tematu 8 lat służby, aspirant, dowódca zastępu, 600 zł dodatku. Pozdrawiam
w sumie nie napisałeś ile zarabiasz.... ^_^

Panowie ja wcale nie napisałem że napowiecie powinien być niższy dodatek. I mnie też nie dziwi to że koledzy w Warszawie gdzie m2 mieszkania kosztuje 8 tys mają więcej niż ja

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2019, 20:15:50 »
Skończcie już ten temat. Chyba każdy jest w stanie sobie policzyć ile kto zarabia.

Gdyby dowódca zmiany w stopniu kapitana nie miał stażu i dodatku służbowego zarabiałby jakieś 4300 brutto więc około 3500 netto.

Stażysta co przychodzi do pracy, nie ma stażu i dodatku służbowego zarabia około 3250 brutto czyli czyli jakieś 2600 netto. Porównując do dow. zmiany różnica w stopniu 320 brutto (260 netto), różnica na grupie 710 brutto (580 netto).

Strażak na 5 grupie w stopniu ogniomistrza z takimi samymi dodatkami około 3900 brutto czyli jakieś  3150 netto. Porównując do dowódcy zmiany; różnica na stopniu 210 brutto (~180 netto), różnica za stanowisko 330 brutto (270 netto).

Wnioski:
- decydującym składnikiem wpływającym na zarobki są dodatki służbowe. Jak widać różnica na stanowisku między 5 a 10 grupą to jakieś 250zł netto (śmiech).
- w komendach gdzie dodatki służbowe są porównywalne mamy doczynienia z patologią, pewnie nawet na szkołę nie chce się nikomu wybrać
- jak kolejne podwyżki nie pójdą w podstawę to patologia się będzie pogłębiać.
Cytuj
Gdyby dowódca zmiany w stopniu kapitana nie miał stażu i dodatku służbowego zarabiałby jakieś 4300 brutto więc około 3500 netto.
Mój boże...kto to pisze? Gdyby ? Kapitan bez stażu i dodatku? Nie może być dowódcą zmiany...

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2019, 21:36:16 »
D-ca sekcji 14 lat 3245 zł. na łapę.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 13, 2019, 21:42:02 »
D-ca sekcji 14 lat 3245 zł. na łapę.
Zabrali Ci dodatek służbowy?

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2019, 05:47:04 »
chyba z pożyczka minus 1000 hehe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 14, 2019, 14:33:56 »
W pełni zgadzam się z conaisanse (oczywiście wiadomo, że "przesadził" z tym d-cą zmiany- chociaz rozumię, że chciał pokazać przykład. Ale powróćmy do sedna mojego postu. W pierwszym etapie tego tematu wrzuciłem ile zarabia emeryt chcąc pokazać Wam, że wszystko zalezy od DODATKÓW- tak dodatków bo mamy nie tylko słuzbowy. Powiem krótko- więcej otrzymałem emy niż miałem poborów i to własnie zależy od wysokości dodatków. Identycznie jest teraz w mojej dawnej komendzie. Na tym samym stanowisku kolega ma mniejsze wynagrodzenie niż ja emę. I tu Siusiek jest problem w różnicy zarobków nie tylko w skali kraju , ale i nawet danej komendy, bo było jest i pewnie będzie, że w biurze na tym samej grupie maja nieraz dwukrotnie większe dodatki (oczywiście nie wrzucam wszystkich komend do jednego wora). uważam, że nie powinno być żadnych dodatków, ale za to większa siatka grup i z wyrazną różnicą między sąsiednimi grupami.
Życzę powodzenia w reazlizacji :wall:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 14, 2019, 16:10:21 »
uważam, że nie powinno być żadnych dodatków, ale za to większa siatka grup i z wyrazną różnicą między sąsiednimi grupami.
Życzę powodzenia w reazlizacji :wall:
Marzenie. Ale ja mam prostsze marzenia.. widełki dodatków na stanowiskach.. bo poprzednia podwyżka pokazała że dca zm i zca dcy zm to funkcje pełnione zaszczytnie i im pieniążki nie są potrzebne. Mają najeść się szacunkiem.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 14, 2019, 21:10:22 »
Panowie tak się chwalicie swoimi zarobkami i zaraz jakiś pseudo pismak to podłapie i napisze artykuł "Strażacy chwalą się na forum jak to dużo zarabiają" i jak jest im dobrze. Nie wystarczyło zapytać, tylko ile i kto na danej grupie ma dodatku? Resztę może każdy sobie policzyć.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 14, 2019, 21:15:59 »
Przecież my tu piszemy prawde. Większość tu napisała że zArabia 3000-3500 zł . Tyle co w hipermarkecie więc nie wiem o co Ci chodzi.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 14, 2019, 21:29:16 »
. Tyle co w hipermarkecie więc nie wiem o co Ci chodzi.
Powiedz mi jakim ?

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 14, 2019, 22:00:33 »
Castorama