Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Etapy akcji ratowniczo- gaśniczej

<< < (2/2)

janosik:
 Niby autor postu zadał proste pytanie a jednoznacznej odpowiedzi brak. Kolejny obszar, w ktorym każdy ma swoje racje a wydaje mi się, że w tym przypadku odpowiedź winna wybrzmiewać jedna...Taka to nasza codzienność w PSP. Mądre głowy w KG debatują miesiącami a nawet latami nad kwestiami m.in. umundurowania, stanowisk, bhp i tylko komplikują tak na prawdę proste sprawy. Proste bo inne formacje mundurowe jakoś mam wrażenie lepiej sobie z tym radzą...A to wszytko trochę przez to, że jeden chce pokazać swoją zajebistość wobec drugiego. Kto był w sgspten mógł doświadczyć jak niektórzy wykładowcy jadą po oficerach z KG i odwrotnie, a przecież to są też ich wychowankowie właśnie z sgsp. Uzdrowienie naszej formacji jest możliwe tylko przez głęboką reformę szkolnictwa. Tylko kto się za to w końcu weźmie???

robsen:

--- Cytat: Hercules w Luty 20, 2019, 19:34:16 ---......od kiedy rozpoczynają się działania ratownicze, a kiedy kończą.


--- Koniec cytatu ---
Powyżej pytanie

--- Cytat: rastafarai w Luty 20, 2019, 20:24:14 ---Rozpoczęcie działań ratowniczych jest w chwili przybycia na miejsce pierwszych sił i środków podmiotów ratowniczych. Zakończenie działań ratowniczych następuje w chwili udzielenia KPP poszkodowanym i przekazaniu ich podmiotom służby zdrowia i pisemnego przekazania miejsca zdarzenia.

--- Koniec cytatu ---


A tu odpowiedź.

Nie można jaśniej... a jeśli ktoś niezgadza się z powyższym powiniem poprzeć to arykułami i paragrafami z rozporządzeń a nie tylko stwierdzeniem nie bo nie.

Robert

lang:
Pytanie naprowadzające: czy zabezpieczenie miejsca zdarzenia i rozpoznanie to działania ratownicze? Odpowiedź na to pytanie jest jednocześnie określeniem momentu rozpoczęcia działań ratowniczych. Jeśli z rozpoznania wynika, że nie ma zagrożenia, czyli mamy do czynienia z AF, to nie podejmujemy działań ratowniczych. Działania ratownicze to zespół czynności prowadzonych po ustaleniu w wyniku rozpoznania, najczęściej już wstępnego, mających na celu usunięcie zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia, a kończących się z chwilą zlikwidowania tego zagrożenia. W związku z tym, nie można kategorycznie stwierdzić, że rozpoczynają się w momencie dojazdu, chociaż mogą, jeżeli przed dojazdem padnie rozkaz o rozpoznaniu bojem (widoczne oznaki pożaru, samochody po kolizji itp.)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej