Autor Wątek: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."  (Przeczytany 25379 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 16, 2006, 14:58:53 »
Cytuj
Wszystko pięknie i ładnie cheesy Tylko znów - kolejny raz małe pytanko? Gdzie w tym całym obecnym "bałaganie" SK
Właśnie  , może ktoś mi wytłumaczy dlaczego wszyscy pracują 24x48 a SK 12/24/48 od dwudziestu lat pracuję w tym systemie część tych lat na podziale a obecnie PSK całe moje życie rodzinne dostosowane jest do tego systemu i nagle ktoś to wszystko burzy nie liczy się z moim zdaniem dlaczego? Czy teraz mam prosić sąsiada aby przywiózł moją córkę ze szkoły albo zawiózł syna na trening , a może mam zmusić żonę do zrobienia prawa jazdy? Myślę że system pracy na PSK nie powinien być narzucany odgórnie ale dostosowany indywidualnie do każdej komendy , nie wszyscy przecież mają po 10 pożarów na służbie i odbierają setki telefonów. czy nie mam racji?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 16, 2006, 18:53:43 »
zgodzić się należy, że są dwa podejścia do tematu...ludzi którym zależy na wolnym tj. którzy przyszli do służby tylko po emeryturę a na wolnym pracują za normalne pieniądze  i ludzi którym zależy na służbie i przyszli tu w jakimś celu, chcą zarabiać godnie za ryzyko jakie niesie zawód.... Z 3 strony jak strazak zostanie przełożonym zacznie inaczej myśkleć, wtedy ten sam kowalski ze zmaian a teraz Pan komendant mówi "dobro służby",... prywatnie myslę że POLSKI nie stać na tak liberalne podejście do pracy i na 40 godzinny system pracy
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 20, 2006, 21:29:04 »
 :mellow:Koledzy nie ma wolnych odbieramy godziny tak teraz się przyjmuje a co będzie zobaczymy wiadomo że tak dalej nie może być

Offline maly998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 01, 2006, 00:13:43 »
biurowych nikt o zdanie tutaj nie pytła więc zamilknij na wieki
24/72  funkcjonuje i ma się dobrze, tylko nikt 4 zmianie nie dał odpowiednich stanowisk np d-ca zmiany

 ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^ tylko tak mogę skomentować Twoją wypowiedź panie Biwak. Tak się składa, iż pracuję w Twoim "uwielbianym" systemie 24/72 i mogę Cię zapewnić że nic to nic specjalnego.

pozdro

ps.
Pssst.....nie mówcie nikomu pan Biwak to jasnowidz............. :wacko:



pracuje od ponad pół roku na 24/72. I jest to bardzo dobry system.
obecnie chyba najlepszy jaki moze byc. no lepszy to tylko 24/48 z platnymi nadgodzinami. choc znajac zycie to sformulowanie przepisow spowoduje ze nie dostaniemy duzo, pewnie jakies ochlapy.
A system 12/24 12/48 odpada, no chyba ze jestes leniwcem, albo zarabiasz naprawde dobra kase w strazy, ale nie wszyscy zarabiaja i wiekszosc musi niestety dorabiac na boku....a dla nich ten system jest do bani

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 01, 2006, 12:55:01 »
12/24/48 to system dobry dla policjantów na dyżurkach bo jest ich co najmniej 2 (w tych najmniejszych komendach) ale pozostali już tak nie pracują !! i za dyżury maja płacone choć na nocki przychodzą do domu :wacko:
ten system jest po to aby częściej do pracy dojeżdżać i zlikwidować dorabianie po godzinach pracy !! :mellow:
też jestem za zwiększeniem obsady i pracy 24/72 - (to chyba najlepsze co może nam się zdarzyć) -_-
pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2006, 14:08:32 »
stępień, czy możesz wytłumaczyć jak jest - w ujęciu ilościowej obsady SK - różnica pomiędzy systemem 12/24/12/48 a 24/72. Jeden i drugi jest 4-zmianowy i etatów na zmianie nie przybywa. Co do informacji o płaceniu policjantom za dyżury proponuję ją sprawdzić, zanim publikujesz. Jest faktem niezaprzeczalnym,ze 12 sa bardziej uciążliwe w temacie częstotliwości dojazdów, ale czy to ma przesądzać sprawę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2006, 14:10:24 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ozmo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 03, 2006, 13:14:03 »
dla mnie częstotliwość dojazdów do pracy jest istotna i jestem za 24/72

Offline Ozmo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 03, 2006, 13:19:24 »
dodam jeszcze że nie mam dodatkowego zajęcia poza strażą

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 03, 2006, 16:56:42 »
Na przykładzie zamieszania ze zmianą systemu pracy na Sk widać jak jesteśmy zgrani.Podział bojowy milczy i po cichu śmieje się z dyspozytorów.
Zgadzam się ,że po 20 latach służby na SK w systemie 24/48 całe życie prywatne ustawiłem pod ten czas pracy,a nasi przełożeni chcą to zmienić.(zniszczyć)
Po prostu zapytajcie ludzi na SK jak chcą pracować,eżeli w dwóch sąsiednich Powiatach będzie różny system pracy to chyba nie będzie oznaczać to
KOŃCA ŚWIATA PSP.

Tu jest http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3083.0 Ankieta.
Dop. Ajax 03.11.06r. 20.30
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2006, 20:31:40 wysłana przez Ajax »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 03, 2006, 21:28:32 »
Ja pracuje 12/48 i jest fajnie

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 05, 2006, 13:22:38 »
piotr998
Cytuj
Co do informacji o płaceniu policjantom za dyżury proponuję ją sprawdzić, zanim publikujesz.
Sprawdzałem i to i owo jak też i to, że siedzą w domu jak nie mają co robić na dyżurze. ^_^
Do wszystkiego a tym bardziej do zmian idzie się przyzwyczaić a i w nawyk wpaść. Co zrobią to zrobią my na to wpływu nie mamy ale swoje zdanie każdy na forum może zamieścić !! :mellow:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 07, 2006, 20:07:05 »
Tydzień pracy będzie mieć 48 godzin
(IAR, pb/07.11.2006)
 
Fiaskiem zakończyły się kolejne negocjacje krajów Unii Europejskiej w sprawie nowych przepisów dotyczących tygodniowego czasu pracy. Ministrom pracy 25 krajów, mimo wielogodzinnych rozmów, nie udało się dojść do porozumienia.

Obecnie obowiązuje 48-godziny tydzień pracy, ale zdecydowana większość państw go nie przestrzega. Konieczne są więc nowe przepisy w tej sprawie. Kolejna debata pokazała jednak, że o porozumienie będzie bardzo trudno.

W Unii Europejskiej znowu starły się dwie grupy. W jednej są obrońcy socjalnego modelu, którzy domagają się, by nie można było pracować dłużej niż 48 godzin. Te kraje to Francja, Włochy i Hiszpania. Druga grupa, do której należy między innymi Polska, to zwolennicy liberalnego podejścia i elastycznego prawa pracy. Dla Warszawy najważniejszy problem, to rozwiązanie sprawy dyżurów lekarzy i strażaków.
Polska delegacja opowiedziała się za możliwością wydłużenia tygodnia pracy do 65 godzin. Ten postulat poparły także Wielka Brytania i Niemcy. Porozumienia w tej sprawie jednak nie udało się osiągnąć, mimo presji wywieranej ze strony Brukseli. Komisja Europejska ostrzegała, że jeśli do północy nie będzie porozumienia w sprawie nowych przepisów o tygodniu pracy, wtedy skieruje pozwy do unijnego trybunału przeciwko państwom, które łamią obecne przepisy. Chodzi o 23 kraje, wśród których jest Polska.


Pytanie moje jest proste, jak wiem Miniterstwo Pracy uważa że strażacy dyżurują, tymczasem wszyscy wiemy, że nawet jak dyżurujemy to nie mamy za to płacone, a odbiór godzin jest bardzo problematyczny. Lekarze mają dyżury i nieżle za nie płacone. Nie wydaje się kolegom , że znów wychodzi na jaw to, że nasze przepisy w dziwny sposób zostały specjalnie sprecyzowane nieprecyzyjne, aby strona służbowa mogła sobie je interpretować dowolnie a poza tym ktoś przekłamuje informacje o naszej pracy? Nawet nie chcę myślec kto za tym stoi..........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 08, 2006, 09:31:19 »
Panowie
Jeszcze troche działalności NSZZ i p. Krzowskiego i możecie w ogóle do służby nie przechodzić, bo i po co

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 08, 2006, 09:47:46 »
Ogniowy - zerknij do art. 35 ustawy o PSP i rozporządzenia. Wychodzi na to, że strażak systemu zmianowego w czasie służby pełni dyżur, w ramach którego czasami wykonuje pracę (akcje ratowniczo-gaśnicze itp.) Jest to nowy i bardzo niebezpieczny zapis > może się okazać że w koszarach spędziłeś 24 godziny na zmianie służbowej i w tym czasie nie świadczyłeś pracy i za co ci płacić?  :wacko: :wacko: :wacko:
Mam nadzieję że niektórym zostało jeszcze trochę zdrowego rozsądku.  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 13, 2006, 14:29:54 »
Ludzie, czy upadliście na głowę (bez hełmu) ?. Jeżeli przejdzie na "stary" system, gdzie było 216 godzin lub nawet 240 godzin to wygenerujecie 30 do 64 godzin nadliczbowych. Biorąc pod uwagę, że nadgodziny są więcej płatne od "normalnych" godzin najczęściej o 50 % to dodatkowo zarabialibyśmy 450- 960 zł. Biura na to nie pozwolą, żebyśmy więcej zarabiali niż oni.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 13, 2006, 21:41:52 »
Cytuj
Biura na to nie pozwolą, żebyśmy więcej zarabiali niż oni.
To ciekawe bo w innym poście piszesz:
Cytuj
Dożyłem czasów, że trochę wstyd przyznać się, że nie jest się na podziale bojowym, że nie pełnię służby 6 razy w miesiącu, tylko przychodze 22 razy, że mam wyższy stopień od pozostałych, że więcej zarabiam... To jest chore... .
To naprawdę jest chore.... to kim Ty właściwie jesteś ??? Bo nie słyszałem żebyśmy przychodzili 22 razy do służby....
Cytuj
Jeszcze troche działalności NSZZ i p. Krzowskiego i możecie w ogóle do służby nie przechodzić, bo i po co
I Ty piszesz o zaślepieniu ??? Chłopie ty już nie potrafisz nic innego napisać jak tylko napie..lać na zz !!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 14, 2006, 06:17:30 »

  Piotr 998 napisał: "Ogniowy - zerknij do art. 35 ustawy o PSP i rozporządzenia. Wychodzi na to, że strażak systemu zmianowego w czasie służby pełni dyżur, w ramach którego czasami wykonuje pracę (akcje ratowniczo-gaśnicze itp.) Jest to nowy i bardzo niebezpieczny zapis > może się okazać że w koszarach spędziłeś 24 godziny na zmianie służbowej i w tym czasie nie świadczyłeś pracy i za co ci płacić?  "

  -_-Piotrze - pełnienie dyżuru/ gotowość do pracy/ w miejscu pracy jest de facto świadczeniem pracy na rzecz pracodawcy. Nie mamy na razie się czego obawiać chyba ,że zmienia prawo.Inna sytuacja jest z rozliczaniem dyżurów tzw. domowych.Ale i to chyba sie zmieni na korzyść pracowników. -_-
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2006, 06:22:09 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 14, 2006, 08:26:30 »
Mirek1 - Jest oczywistym, że w obecnym stanie prawnym nie ma zagrożeń. Użyłem sformułowania "Jest to nowy i bardzo niebezpieczny zapis > może się okazać że w koszarach spędziłeś 24 godziny na zmianie służbowej i w tym czasie nie świadczyłeś pracy i za co ci płacić?" nowiązując do stanowiska prezentowanego przez nasz rząd w UE i tego co nas może (oby nie) czekać.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 14, 2006, 11:02:49 »
A może lepiej 8 godzin i 300 zł więcej ??? . U nas kolega z D-cy zastępu awansował do biura na 8 godzin dostał nawet kierownika sekcji czy starszego specjalistę i jest w tak cięzkim szoku, że oddałby samochód aby wrócić na podział z powrotem. Nachodzi `01 żeby wrócić spowrotem na zmiany. Praktycznie żadna podwyżka nie zrównoważy pseudo "awansu".
Dlaczego nikt tego nie komentuje ???? Czyżbym miał rację ????
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 08:14:00 wysłana przez yoko »

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 28, 2006, 14:00:39 »
lepiej 24/48 a 3 sluzby sa ruchome

Offline Romek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 01, 2006, 00:58:50 »
Jesli o mnie chodzi, to moim zdaniem optymalny system to 24/48, może was zszokuję, ale gotów byłbym zrzec się nawet kasy za nadgodziny, byleby tylko pracować właśnie tak. Do skromnej pensji dorabiam w te rzy dni wolne od poniedziałku do piątku i jakoś pcham ten wózek. Jakakowiek zmiana, złaszcza na system 12h byłaby dla mnie katastrofą.

Oczywiście fajnie by było zeby płacono za nadgodziny, ale wszyscy wiemy, że to jest raczej nierealne ze względów budżetowych i innych, o których pisali wczesniej koledzy.
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline jan__kowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 03, 2006, 21:30:47 »
Kolego oby takich jak TY (co chcą zrzec się kasy) było jak naj mniej bo to dość duże nieporozumienie.  :angry:

Offline skylift

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 04, 2006, 14:41:41 »
Słuchajcie  - potrzebuję wzoru harmonogramu dla systemu 12/24, 12/48 do ustawienia grafiku - pomóżcie!!!
skylift@op.pl

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 10, 2006, 17:55:41 »
Przeczytałem wszystkie opinie i niestety niektóre są śmieszne;
-gratuluje bohaterom którzy chcą utrzymać rodzinę za strazacką wypłatę,ja na utrzymanie wydaje ok. 5tys miesięcznie (4 osoby)i bez innych (lewych)pieniędz nie miał bym szans na w miare normalne życie ale rozumiem że koledzy spodziewają się 100% podwyżki. Wtedy mogę pracować w każdym systemie.Narazie jednak jestem za systemem 24/72 który wydaje mi się najlepszy.Chciałbym więcej opinii ludzi pracujących obecnie w tym systamie(pomijając brak etatów,które musiały by się znaleść jeśli był by to system ogólnopolski) czy w praktyce on się sprawdza? Jeszcze jedno pytanie do kolegi który na zmianie widział ludzi którzy się samokształcą dla mnie to jakaś cudowna jednostka niestety ale chyba wirtualna :wub:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "...lepiej 24/48..." czy "...lepiej 24/72..."
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 10, 2006, 21:39:05 »
Jeszcze jedno pytanie do kolegi który na zmianie widział ludzi którzy się samokształcą dla mnie to jakaś cudowna jednostka niestety ale chyba wirtualna :wub:

Słyszałem, że w Olsztynie są takie zwyczaje ;) Co do 24/72, to Poznań to przerabia. Ci, z którymi rozmawiałem, chwalą sobie ten system. Ale to są normalni ludzie, którzy mają zdroworozsądkowe podejście do PSP - takie jak Ty ;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie