Autor Wątek: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK  (Przeczytany 13996 razy)

Offline strażakk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« dnia: Luty 13, 2019, 22:15:53 »
Witam, może ma ktoś wiedzę jak zdobyć oficera . Posiadam cywilną szkołę z tytułem inż, oraz mgr po SGSP z kierunku Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego.  Kadrowy nie jest w stanie mi odpowiedzieć . 
Zajmowany etat - dyżurny operacyjny.
Stanowisko służbowe - starszy dyżurny stanowiska kierowania. 8 gr
Stopień - starszy aspirant.
staż - 10lat.
Kategoria jednostki - IV
Czy studia podyplomowe typu SPO coś dadzą?
Czy tylko inż na SGSP, na którą Komendant nie wysyła. ( brak piniądzów  :) )

Ps; jeśli powieliłem wątek to wybaczcie, nie znalazłem .

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2019, 22:35:23 »
Peterek, jakbyś mu napisał, żeby poprzez odpowiednie związki interweniował w swojej sprawie, to byłoby ok. A tak Twój post i mój pewnie pójdzie do kosza jako nic nie wnoszący do tematu....
 :szalony:
EGO = 1 / wiedza

Offline strażakk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2019, 22:43:38 »
Ok pieter rozumiem, ale to nic nie wnosi. :huh:
robn związki to było by rozwiązanie ale jest tyle osoby które są zrzeszone, i każda coś chce. Kolejka długa. :wall:
Osobiście nie jestem w żadnym związku.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2019, 22:49:31 »
Witam, może ma ktoś wiedzę jak zdobyć oficera . Posiadam cywilną szkołę z tytułem inż, oraz mgr po SGSP z kierunku Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego.  Kadrowy nie jest w stanie mi odpowiedzieć . 
Zajmowany etat - dyżurny operacyjny.
Stanowisko służbowe - starszy dyżurny stanowiska kierowania. 8 gr
Stopień - starszy aspirant.
staż - 10lat.
Kategoria jednostki - IV
Czy studia podyplomowe typu SPO coś dadzą?
Czy tylko inż na SGSP, na którą Komendant nie wysyła. ( brak piniądzów  :) )

Ps; jeśli powieliłem wątek to wybaczcie, nie znalazłem .

Po SPO będziesz mógł dostać dyżurnego operacyjnego i być może **, ale czy nie lepiej iść na inżynierkę na SGSP za własne pieniądze? Skoro masz cywilnego inż. to z nauką będzie trochę łatwiej, pytanie tylko czy to wszystko się opłaca. Różnica między 8, a 9 grupą na tę chwilę to całe 15,23 zł brutto :)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2019, 22:53:02 »
Jako starszy aspirant powinieneś znać ustawę o PSP, w której jest określone które studia podyplomowe dają możliwość zdobycia stopienia oficerskiego. W internecie jest też schemat systemu szkolenia, który odpowiada na stawiane przez Ciebie pytanie. Natomiast po 10 latach służby to już na pewno powinieneś wiedzieć, że przepisy przepisami, a życie życiem  :szalony: Pozdrawiam.

Offline strażakk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2019, 23:07:33 »
Jako starszy aspirant powinieneś znać ustawę o PSP, w której jest określone które studia podyplomowe dają możliwość zdobycia stopienia oficerskiego. W internecie jest też schemat systemu szkolenia, który odpowiada na stawiane przez Ciebie pytanie. Natomiast po 10 latach służby to już na pewno powinieneś wiedzieć, że przepisy przepisami, a życie życiem  :szalony: Pozdrawiam.

gadzina92 nie jest jasno napisane czy jest "inna" możliwość uzyskania na tym stanowisku w takiej kategorii jednostki tytułu oficera.


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2019, 23:15:20 »
Napisz do starego raport o zmianę stanowiska, w związku z brakiem możliwości mimo chęci... Jeśli jesteś z województw, gdzie jest dużo oficerów to nie pisz, jeśli z tych gdzie jest mało - to pisz... niech znajdzie idiotę na twoje miejsce,
ewentualnie daj do zrozumienia, że chcesz coś zmienić.
EGO = 1 / wiedza

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2019, 23:33:40 »
SPO pozwala zajmować stanowiska oficerskie z wyjątkiem tych, w których wymagane są kwalifikacje do kierowania działaniami ratowniczymi. Dyżurny operacyjny jest stanowiskiem, którego kierowanie działaniami nie dotyczy, więc otrzymanie 9 grupy jest realne. Gwiazdki w sumie też bo masz inż. a obecny KG kładzie duży nacisk właśnie na wykształcenie techniczne u osób, które mają iść do promocji po podyplomówce. Mgr zrobiony w SGSP też trzeba rozpatrywać jako zaletę.
Ogólnie cała operacja mało opłacalna chyba że masz chęci na jakieś stanowisko w systemie 8h. Dostać się na SPO to też nie takie łatwe.
A co do inzynierki to dosyć niedawno jeszcze funkcjonowały dwie opcje: skierowanie na studia przez 01 i zgoda na studia. Na pewno aspirantke 01 musi finansować, ale SGSP wątpię. No tyle że 3,5 roku studiów to trochę kosztuje i nie wiem czy zdąży Ci się to zwrócić przed emką.

Offline strażakk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2019, 10:03:20 »
Podoba mi się ten portal,  funkcjonariusze z różnym podejściem, i rozwiązaniami.
dzięki Harmful i robn za odpowiedź :straz:
Spróbuje, może na SPO da skierowanie, tylko tak jak mówisz Harmful nie jest łatwo. tylko kilka miejsc na województwo.
A jeśli chodzi o SGSP, to przy rekrutacji trzeba mieć skierowanie od Komendanta a to wiąże się z tym że musi opłacić Ci conajmniej delegacje a dla niego to już jest za dużo.
Nie ma możliwości dostać "zgodę" złożyć papiery i iść na własny koszt.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Jak zdobyć oficera bez SGSP na SK
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2019, 16:26:16 »
Podoba mi się ten portal,  funkcjonariusze z różnym podejściem, i rozwiązaniami.
dzięki Harmful i robn za odpowiedź :straz:
Spróbuje, może na SPO da skierowanie, tylko tak jak mówisz Harmful nie jest łatwo. tylko kilka miejsc na województwo.
A jeśli chodzi o SGSP, to przy rekrutacji trzeba mieć skierowanie od Komendanta a to wiąże się z tym że musi opłacić Ci conajmniej delegacje a dla niego to już jest za dużo.
Nie ma możliwości dostać "zgodę" złożyć papiery i iść na własny koszt.

Weź tylko pod uwagę, że absolwentom SPO (czy też SPK) może być nadany stopień oficerski. Dlatego dalej będziesz na łasce i niełasce "góry". Jeżeli będą chcieli to zaakceptują wniosek o awans, a jeżeli nie, to nie. Reguły nie ma. W wielu przypadkach koledzy kończyli SPO i dalej byli aspirantami.
Jeżeli chodzi o finansowanie inżynierki to tak jak napisałeś. Nawet jak da ci delegacje to i tak zainwestujesz przez 4 lata prawie 18 tys. zł. Także... przemyśl to  ^_^