Autor Wątek: odbiór nadgodzin  (Przeczytany 16912 razy)

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 09, 2019, 11:32:22 »
Nie no fajny tok rozumowania. To ja w takim układzie nazbieram sobie wszystkie nadgodziny, będę je kumulował, poczekam na wszystkie możliwe podwyzki i wtedy zażądam wypłaty.  :gwiazdki: :rofl:

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 09, 2019, 11:36:35 »
Podstawa prawna była już wyżej wypisana.. o nadgodzinach decyduje 01... jedynie może to zmienić decyzja kg czy kw który może nakazać wypłacanie tylko jakiegoś procentu nadgodzin albo nakazać wybranie jakiegoś procentu.. generalnie chyba raz widziałem pismo które 11 pokazał na zmianach służbowych gdzie było nakazane zapłacenie wszystkim za nadgodziny (woj wlkp)
 półinteligentna osoba wie ze odbieranie nadgodzin generuje kolejne nadgodziny.. i po to są wprowadzone płatne aby je likwidować.. bo inaczej w koło macieju, a wypowiedzi typu bo jak przyjadę z prawnikiem to 01 się obsra.. zostawiam bez komentarza.. ostatnio stary kierowca powiedział „w głowach się popierdolilo” wolne służby mało, nadgodziny płatne mało, stanowiska nie takie mało, brak wpływu na politykę komendy mało, a wszystkie roboty to muszę wyspecjalizowane ekipy remontowe robić.. kiedyś robili to strażacy i z tego się śmiali .. wiem komunizm.. ale i problemów było mniej..

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 09, 2019, 11:40:57 »
Wiem, że jest wyżej bo sam ją napisalem. Czekam na podstawę prawną @Micha i @Witka112, którzy twierdzą, że jest inaczej. Jeżeli taka jest to zamykamy jednostkę na 2 miesiące.  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 11:47:15 wysłana przez turbopompa »

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 09, 2019, 12:02:35 »
I niech tylko pamiętają, że opinia prawna to nie to samo co podstawa prawna. Opinia nie jest wiążąca dla żadnej ze stron. Ja mogę sobie od prawnika załatwić opinię, że 01 ma mi codziennie przed zmianą służby czyścić buty, co wcale nie oznacza że będzie to robił, a na koniec ja będę czyścił jego buty 😉

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 09, 2019, 14:04:34 »
Czyli według Was niema możliwości odbioru nadgodzin w czasie wolnym tylko trzeba brać kasę?

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 09, 2019, 14:47:54 »
Skąd takie pytanie? Pomijając fakt, że wyżej jest na nie odpowiedź to przecież sam napisałeś:
Piszesz raport do KM KP . Proszę o odbiór nadgodzin które wypracowałeś w  II półroczu 2018. w liczbie  248. I to nie jest zadna walka z wiatrakami tylko to się nalezy !!!
A teraz podaj na jakiej podstawie tak sądzisz.

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2019, 16:43:10 »
Jeśli funkcjonariusz ma prawo do odebrania wolnego za nadgodziny, możliwości rekompensaty finansowej mogą zostać ograniczone. To bowiem wypoczynek gwarantuje regenerację sił strażaka po służbie i to czas wolny powinien być podstawową formą rekompensaty godzin nadliczbowych. Tak uznał Trybunał Konstytucyjny, zbadawszy zgodność z ustawą zasadniczą norm dotyczących godzin nadliczbowych w straży pożarnej.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2019, 18:18:21 »
Wyrwane z kontekstu z pewnego artykułu. Pewnie nawet nie wiesz czego dotyczyła sprawa i jaki był wyrok. Nie będę tu wklejał. Sam sprawdź. Mogę sygnaturę akt wrzucić... Albo nie. Nie wrzucę.
Wypoczynek w służbie zapewnić ma minimalna ustawowa przerwa pomiędzy służbami i dyżurami. Tak, ta sama, w której spora część strażaków idzie do drugiej pracy. Ponadto chyba nie wiesz dlaczego masz płatny urlop dodatkowy, a cywile nie.   :o
Co oznacza, że możliwości mogą zostać ograniczone? Znaczy, że są? Raczej nie. Do czego to odniesienie w konstytucji? Pewnie do art. 66 ust. 2: "Pracownik ma prawo do określonych w ustawie dni wolnych od pracy i corocznych płatnych urlopów; maksymalne normy czasu pracy określa ustawa.". A co określa ustawa?  :fiuu:
Poza tym czekam na podstawę prawną a nie wycinek artykułu w sprawie, której nie znasz.
Nadmienie jeszcze, że również uważam, że wypoczynek jest ważniejszy niż rekompensata pieniężna. Mimo to nikt się nie zgodzi na to żeby obniżyć poziom szeroko pojętego bezpieczeństwa pozwalając na zamknięcie jogurtów z powodu odbioru nadgodzin. Ani 01 bez względu na szczebel, ani rząd.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 18:29:06 wysłana przez turbopompa »

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 09, 2019, 18:46:36 »
Art.35.1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6miesięcy.
Art.35.1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40godzin tygodniowo wprzyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6miesięcy- wg tego masz wybór ??!

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2019, 19:04:51 »
 :wall: szkoda mojego czasu  :wall:
Art. 43. 1. Zwolnienie ze służby następuje w drodze rozwiązania stosunku służbowego, w trybie i na zasadach określonych w ustawie.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2019, 19:50:07 »
Art.35.1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6miesięcy.
Art.35.1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40godzin tygodniowo wprzyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6miesięcy- wg tego masz wybór ??!

A ile kosztowałoby Cię doczytanie do art 35.9,
9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami służby. W takim przypadku strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną.

Zakładam że wiesz kto jest uprawniony do udzielania czasu wolnego i teraz już jest dla Ciebie wszystko jasne.


I od razu wskazówka kiedy i za co możesz żądać wydania w naturze.

10. W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej czas służby strażaka można przedłużyć ponad normę, o której mowa w ust. 9. W takim przypadku, w zamian za czas służby strażakowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze, w przyjętym okresie rozliczeniowym.


Jeśli nie pomogło to tak jak kolega powyżej wskazał art.43  i jesteś jedynym dysponentem swojego czasu
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 23:21:07 wysłana przez pb11 »

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2019, 22:54:35 »
A co jeśli ich już nie ma a po zaplanowaniu półrocza średnio na strażaka wyjdzie 170 nadgodzin? Dodaj do tego L4, urlopy ojcowskie, szkolenia, delegacje i bach średnia leci na ponad 200. Co pół roku to samo. Jak jeden powie że chce odebrać to w maju nie masz ludzi na zapewnienie stanu minimalnego.
hmm ja bym z chęcią robił po 200 nadgodzin w półroczu, z chęcią też bym przytulał kasiorę za to, a nie jak teraz u mnie, ciężko jest przekroczyć 24h nadgodzin w sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym.

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 10, 2019, 00:13:10 »
Jak wy to robicie ze tylko 24 godziny macie ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 10, 2019, 08:06:56 »
Jak wy to robicie ze tylko 24 godziny macie ??
Źle sformułowane pytanie bo oni tego nie robią. Poprawne powinno brzmieć jaki jest procentowy stan minimalny... Bo od tego głównie zależy liczba nadgodzin.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 10, 2019, 10:02:20 »
A co jeśli ich już nie ma a po zaplanowaniu półrocza średnio na strażaka wyjdzie 170 nadgodzin? Dodaj do tego L4, urlopy ojcowskie, szkolenia, delegacje i bach średnia leci na ponad 200. Co pół roku to samo. Jak jeden powie że chce odebrać to w maju nie masz ludzi na zapewnienie stanu minimalnego.
hmm ja bym z chęcią robił po 200 nadgodzin w półroczu, z chęcią też bym przytulał kasiorę za to, a nie jak teraz u mnie, ciężko jest przekroczyć 24h nadgodzin w sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym.

Wprowadza 100% płatne nadgodziny to takie będą stany że mało kto będzie miał nadgodziny, a 8h będzie je odbierało bo kasy nikt nagle nie wyczaruje  :zamknij:

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 10, 2019, 16:21:11 »
Czy jeśli są tak ustawione stany minimalne że generujemy nadgodziny i to w dużej ilości,  płatne 14 netto na tą chwilę,  nie czujecie się troszkę dymani?  Bo ja tak. Nie zapewnią takiego stanu że nadgodziny byłyby tylko w wyjątkowych sytuacjach,  tylko żerują na nas.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 10, 2019, 17:30:46 »
Czy jeśli są tak ustawione stany minimalne że generujemy nadgodziny i to w dużej ilości,  płatne 14 netto na tą chwilę,  nie czujecie się troszkę dymani?  Bo ja tak. Nie zapewnią takiego stanu że nadgodziny byłyby tylko w wyjątkowych sytuacjach,  tylko żerują na nas.
Ok może dymani ale co będzie w momencie kiedy nadgodzina od 01.07 wzrośnie do ponad 20 zł a nadgodziny spadną? Też będziemy dymani?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 10, 2019, 18:33:10 »
Ok może dymani ale co będzie w momencie kiedy nadgodzina od 01.07 wzrośnie do ponad 20 zł a nadgodziny spadną? Też będziemy dymani?
20 zł? Chłopie 32,70 :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 10, 2019, 19:10:06 »
Wszystko ładnie taka odpłatność za nadgodziny powinna być już dawno, ale....
Czy nikt u nas naprawdę nie może pomyśleć o konsekwencjach swojej decyzji i czy musi wprowadzać rewolucję bez choćby najmniejszej analizy i wcześniejszych uregulowań w zakresie etatów i uzgodnionych stanów minimalnych?
Czy nikt przez lata nie załapał, że różnice w dodatkach pomiędzy poszczególnymi komendami wywoływały i wywołują olbrzymie emocje a mówimy o 3-4 tys. rocznie?
Czy nikt z zarządzających tą formacją nie zdaje sobie sprawy, że są komendy z nadgodzinami i bez nadgodzin?
Ile trzeba doświadczenia żeby pojąć, że od 01.07 powstaną sytuację, w których dwóch strażaków na tym samym stanowisku w konsekwencji może rocznie różnić się dochodem o 15000, i nie ma tu znaczenia, że tamten musiał wypracować te nadgodziny chodzi o to, że drugi może nie mieć takiej możliwości.
Moim skromnym zdaniem mniej więcej w lutym marcu 2020 będzie ostra jazda o to, kto ile dostał i dlaczego drugi nie.
PS- życzę powodzenia komendantom w poszukiwaniu chętnych na 8 h lub SK wśród strażaków, którzy będą mogli wypracowywać nadgodziny. 

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 19:22:43 wysłana przez pb11 »

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 10, 2019, 19:55:55 »
Jak wy to robicie ze tylko 24 godziny macie ??
Źle sformułowane pytanie bo oni tego nie robią. Poprawne powinno brzmieć jaki jest procentowy stan minimalny... Bo od tego głównie zależy liczba nadgodzin.

67osób na podziale [2 zmiany po 22 i jedna 23] i po 12stu przychodzimy na służbę

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 10, 2019, 20:10:16 »
Czy jeśli są tak ustawione stany minimalne że generujemy nadgodziny i to w dużej ilości,  płatne 14 netto na tą chwilę,  nie czujecie się troszkę dymani?  Bo ja tak. Nie zapewnią takiego stanu że nadgodziny byłyby tylko w wyjątkowych sytuacjach,  tylko żerują na nas.
Ok może dymani ale co będzie w momencie kiedy nadgodzina od 01.07 wzrośnie do ponad 20 zł a nadgodziny spadną? Też będziemy dymani?


Nie, wtedy będziemy traktowani sprawiedliwie. Myślę i mam nadzieję, że będzie ich mniej i ten kto będzie chciał to będzie przychodził na nadgodziny a ten co niechce bo ma rodzinę w domu lub coś na boku będzie sobie inaczej planował ten czas.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 10, 2019, 20:19:09 »
67osób na podziale [2 zmiany po 22 i jedna 23] i po 12stu przychodzimy na służbę
No i masz odpowiedz 14 na zmianie na służbę przychodzi 9... Wylicz sobie %... Zrozumiesz jak kolosalna różnica jest...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 10, 2019, 20:23:35 »
U mnie jest po32 stan zmiany na służbie 17 i średnio dostajemy od10 do 35 nadgodzin? O co tu chodzi wszędzie z innych województw po180 200 nadgodzin

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 10, 2019, 20:25:49 »
U mnie jest po32 stan zmiany na służbie 17 i średnio dostajemy od10 do 35 nadgodzin? O co tu chodzi wszędzie z innych województw po180 200 nadgodzin
Skoro was służy 53 % stanu zmiany A są powiaty jak mój że 64% to o ponad 100 nadgodzin na półrocze więcej... dodając do tego pochodne wyjdzie 200
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 10, 2019, 20:29:08 »
Jest was za dużo na zmianie, ot co. Pewnie służysz w mieście, gdzie kiedyś była Komenda Wojewódzka i zostały po niej etaty.