Autor Wątek: odbiór nadgodzin  (Przeczytany 16911 razy)

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 10, 2019, 21:11:48 »
Nie jest to reguła Rafał. Weź pod uwagę Komendy V kat. i ich JRG. Stan minimalny z tego co pamiętam w całej Polsce to 7 osób na zmianie, mniej raczej nie uswiadczysz. Przy stanie etatów 11 na zmianę daje to ok. 63%. Także nie ma reguły.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 10, 2019, 21:16:55 »
Nie jest to reguła Rafał. Weź pod uwagę Komendy V kat. i ich JRG. Stan minimalny z tego co pamiętam w całej Polsce to 7 osób na zmianie, mniej raczej nie uswiadczysz. Przy stanie etatów 11 na zmianę daje to ok. 63%. Także nie ma reguły.
U nas tak jest i jest 6 ciu  :straz:  :milcz:

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 10, 2019, 22:03:36 »
 32 zł. A nie jest to 1/172 co daje coś koło 24 zł ?

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 10, 2019, 22:45:34 »
Strzelam, że pepek1 jest z Łodzi.
Godzina ponadnormatywna od 1  lipca to 100% z 1/172 przeciętnego uposażenia.
Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy PSP zgodnie z rozporządzeniem ustalono na 3,65.
Kwota bazowa niezmienna od lat- 1523,29 zł.
3,65*1523,29/172=32,32 zł
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 22:49:38 wysłana przez turbopompa »

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 10, 2019, 23:00:14 »
Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu.

Na tą chwilę stawka jest jaka jest, u mnie pod koniec okresu rozliczeniowego szukają ludzi co nie mają jeszcze 240 h nadgodzin i każą przychodzić nawet na inne zmiany.  Stan etatowy i zmianowy 15/9 ale całym rokiem jest 3/4 wakaty na jednostce.  Co ktoś przyjdzie to już ktoś inny odejdzie i tak w kółko. Nie mieszam się w politykę mojego 01 ale po pierwsze mam wrażenie że jest dla niego łatwiej zapłacić 14 zlociszy niż ktoś tam zatrudnić.  Po drugie rocznie pracujemy 480 h więcej ( są takie przypadki)  czyli o jakieś prawie 3 miesiące więcej.  Jeśli wejdą nowe stawki za nadgodziny i przestaną tak nas obciążać nadgodzinami,  sądzę że wielu strażaków a przynajmniej moich kolegów odpocznie i to chętnie.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 10, 2019, 23:09:42 »
Otóż to. Ci co robią cały czas maksy nie chcą, ci co mają mało albo wcale znowu w drugą stronę.
Niemniej stawka za godzinę wzrośnie praktycznie dwukrotnie, a już teraz nie ma kasy na wypłacanie rekompensat.  :rofl:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 10, 2019, 23:51:27 »
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/7D1AC3BFFDFC1353C12577C9003178E7/$file/3549.pdf
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/453144,strazacy-dostana-13-76-zl-za-nadgodzine.html

Może warto poczytać dlaczego są nadgodziny, dlaczego nie ma kilka tysięcy więcej strażaków, jak to możliwe że kilka milionów godzin z poprzednich lat poszło w niebyt. Łatwo krzyczeć, łatwo ferować wyroki opinie na forum, łatwo krytykować że za dużo nadgodzin lub za mało...
pozdrawiam
 

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 11, 2019, 00:29:34 »
Ja tylko powiem, że miałem w służbie okres, w którym wyszło kilkanaście nadgodzin i było mi "mało", bo dwa razy w roku zastrzyk gotówki przepadał, teraz jak któryś raz z rzędu dochodzę pod "maksa" doceniam stare czasy i walczę o każdą swoją godzinę...

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 11, 2019, 08:47:47 »
Szanowni Panowie funkcjonariusze powinni zarabiać godnie i to bez nadgodzin, w normatywnym czasie służby.
Istotnym elementem naszej służby jest odpoczynek i regeneracja organizmu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 11, 2019, 18:02:42 »
Szanowni Panowie funkcjonariusze powinni zarabiać godnie i to bez nadgodzin, w normatywnym czasie służby.
Hmmm. Niestety kolego nie jest nam to dane. Bez nadgodzin nie da rady.
Cytuj
Istotnym elementem naszej służby jest odpoczynek i regeneracja organizmu.
A tu nie wiem o o chodzi.

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 11, 2019, 18:49:14 »
U mnie w jednostce średnia ilość nadgodzin w półroczu to 210 .Co w skali roku daje 420 h. W środowisku cywilnym limit godzin oscyluje w granicach 150.  Śmie twierdzić że nasze  warunki środowiska pracy do łatwych nie należą. Czy z powyższej matematyki nie wynika że mając taką liczbę nadgodzin organizm jest przemęczony, posiadamy słabsza koncentracje, słabszą umiejętność analitycznego myślenia.
Wdychamy większą ilość toksycznych produktów rozkładu termicznego, w związku z dluzszym czasem narażenia.
Dużo forumowiczów przelicza stawki za nadgodziny a prawda jest taka że cierpi na tym nasza rodzina, zdrowie. Wiem że trudniej jest zwiększyć etat w jednostce ale życie mamy jedno. Osobiście stoję na stanowisku że limit nadgodzin dla strażaka powinien być zmniejszony. Zadam jeszcze jedno pytanie czy wszystkie jednostki mają już maseczki przeciwpyłowe ? Od kiedy ?  U mnie na jednostce od kilku lat. A czy kilkanaście lat temu nie było takiej potrzeby?  Niestety w PSP kupuje się pojazdy za kwoty rzędy mln zł, a brak  na środki ochrony indywiduslnej. Dopiero od niedawna ruszyła kampania zdrowy ratownik a mamy dwudziesty pierwszy wiek.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2019, 20:15:58 »
Będę się trzymał jeszcze tematu nadgodzin.  Super że ktoś w końcu to zauważył i wywaliczylismy większe nadgodziny gdzie w sektorze prywatnym są płatne 150 / 200 % od wielu wielu lat to u nas w 2019 być może 100 %.  No cóż zawsze jakieś zwycięstwo. Nie wiem jak będzie od połowy przyszłego roku ale na tą chwilę strażacy są dosłownie zmuszani wyrabiać te nadgodziny za taką stawkę jaka jest i czasem śmiejemy się na zmianie, że pracujemy jak niewolnicy, tyle ile nam każą i za pieniądze jakie nam dadzą. 

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 12, 2019, 20:07:48 »
Cytuj
Czy z powyższej matematyki nie wynika że mając taką liczbę nadgodzin organizm jest przemęczony, posiadamy słabsza koncentracje, słabszą umiejętność analitycznego myślenia.
Kolega rzeczywiście ma problem z tym myśleniem skoro twierdzi że 48 godzin odpoczynku po służbie to mało :wall:
Cytuj
Wdychamy większą ilość toksycznych produktów rozkładu termicznego, w związku z dluzszym czasem narażenia.
proponuje czasem złożyć aparat na plecy, naprawdę :rofl: przez maskę nie dostają się te trujące substance
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 12, 2019, 20:37:35 »
U mnie w jednostce średnia ilość nadgodzin w półroczu to 210 .Co w skali roku daje 420 h. W środowisku cywilnym limit godzin oscyluje w granicach 150.  Śmie twierdzić że nasze  warunki środowiska pracy do łatwych nie należą. Czy z powyższej matematyki nie wynika że mając taką liczbę nadgodzin organizm jest przemęczony, posiadamy słabsza koncentracje, słabszą umiejętność analitycznego myślenia.
Wdychamy większą ilość toksycznych produktów rozkładu termicznego, w związku z dluzszym czasem narażenia.
Dużo forumowiczów przelicza stawki za nadgodziny a prawda jest taka że cierpi na tym nasza rodzina, zdrowie. Wiem że trudniej jest zwiększyć etat w jednostce ale życie mamy jedno. Osobiście stoję na stanowisku że limit nadgodzin dla strażaka powinien być zmniejszony. Zadam jeszcze jedno pytanie czy wszystkie jednostki mają już maseczki przeciwpyłowe ? Od kiedy ?  U mnie na jednostce od kilku lat. A czy kilkanaście lat temu nie było takiej potrzeby?  Niestety w PSP kupuje się pojazdy za kwoty rzędy mln zł, a brak  na środki ochrony indywiduslnej. Dopiero od niedawna ruszyła kampania zdrowy ratownik a mamy dwudziesty pierwszy wiek.
Czyli przychodzisz średnio w miesiącu około 7,2-7,5 dnia do PSP i uważasz że to przesada? I nie masz czasu na regenerację? Nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawkę o połowę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 22, 2020, 13:02:49 »
Odświeżę trochę temat. Wg ustawy godziny ponad normatywne możemy odebrać w danym okresie rozliczeniowym w którym je wypracujemy albo w następującym po nim. Pytanie co w sytuacji gdy z jakiegoś powodu nie uda się ich odebrać? Komenda powinna za nie zapłacić czy one po prostu przepadają?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 22, 2020, 14:01:59 »
"w danym okresie rozliczeniowym w którym je wypracujemy"

Po pierwsze to gdzie w ustawie znalazłeś coś takiego?
Po drugie jaki jest powód że nie można odebrać nadgodzin?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2020, 14:06:06 wysłana przez pb11 »

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 22, 2020, 15:17:19 »
Przepraszam, mój błąd. Połączyłem art 35 ust 9 z ust 10. :gwiazdki: Powód jest związany z pandemią, ale przypuśćmy że wystąpi długotrwałe l4. Co w takiej sytuacji? Nie chodzi mi o żadne kłótnie, chce się po prostu dowiedzieć jak to wygląda od strony praktycznej

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 22, 2020, 18:10:29 »
Pandemia nie jest żadną przeszkodą do odbierania nadgodzin.
Jeśli długotrwałe l4 to siła wyższa i do oddania wtedy kiedy nastąpi taka możliwość. Jest też opcja że posiadacz nadgodzin zmieni zdanie napisze stosowny raport o zapłatę za nieodebrane nadgodziny (tylko te do 48 h ) KP rozpatrzy pozytywnie i zapłaci za nie ( pozostaje kwestią dyskusji po jakiej stawce ).