Autor Wątek: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy  (Przeczytany 9240 razy)

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2019, 20:04:11 »
co to jest 3 lata?? chujnia jest jak jeden ma 20 lat stażu,a drugi 5 i też mają takie same...

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2019, 20:34:33 »
Petetek: długo, nie zwięźle i na temat. Ja jestem za widełkami w dodatku i rewolucją z tym związaną. Nadmieniam, że mam już prawa emerytalne i raczejbym na tum nie zyskał! Może na jutrzejszej odprawie komendantów z 01KG coś konkretnego padnie...

Powinno być jak w wojsku , dodatek przyporządkowany do każdego stanowiska powinien być jednakowy . Jedynie motywacyjny regulowany w zależności od zaangażowania .
Tak ...no proszę. Strażak z rocznym stażem i strażak ze stażem 3 letnim taki sam dodatek. Gratulacje dla Twojego logicznego myślenia.
Troszkę to nie popularne będzie , ale tak . odpowiedzialność na tych samych stanowiskach jest jednakowa . Do tego na pewno dodatek stażowy i wystarczy . Wszystko klarowne . Nie ,może być tak że dodatek jest tak jak teraz uznaniowy .

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2019, 20:40:14 »
Ciekawi mnie w jaki sposób chcesz w takim układzie doprowadzić do jednakowej jakości świadczenia pracy/służby kilku strażaków na tym samym stanowisku...? Czy może stara zasada: czy się stoi czy leży... Jak już by tak było to pewnie byś pisał że Ty zapierda***asz, a ten drugi nie, a dostajecie to samo.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 20:44:24 wysłana przez turbopompa »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2019, 21:09:21 »
Ciekawi mnie w jaki sposób chcesz w takim układzie doprowadzić do jednakowej jakości świadczenia pracy/służby kilku strażaków na tym samym stanowisku...? Czy może stara zasada: czy się stoi czy leży... Jak już by tak było to pewnie byś pisał że Ty zapierda***asz, a ten drugi nie, a dostajecie to samo.

Właśnie od tego byłby dodatek motywacyjny.   
A to teraz nie ma tak że ktoś tam ma 700 zł więcej na tej samej grupie bo kiedyś dostał po układzie i teraz się opier.... ??? Albo teraz dostał ktoś bo się pozmieniało inny układ i dostał nie ten co zapier... , tylko ten co olewał  ? Pytania retoryczne  :kwit: Brak przejrzystego przyznawania dodatków rodzi konflikty .

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2019, 21:22:42 »
jednym słowem patologia, jedna komenda to samo stanowisko tyle samo lat służby a ja w plecy co miesiąc od 12 lat.
ale spoko jest.
mam takie pytanko do bardziej doświadczonych z finansami strażaków.
komendant dostaje na dane stanowisko określona kwotę   ile ona wynosi np na 4 grupie?
bo nie wiem czy ja dobrze myślę grupa + stopień + kasa na dodatek (która wynosi 50%grupy )?
To proste - Komendant dostaje zawsze taką samą pule kasy (no chyba, że są podwyżki) - czyli załóżmy, że jest 100 strażaków i na każdego dostaje 1000 zł (w sumie 100 tys) i taka jest pula. Teraz kwestia regulaminu - stażysta załóżmy dostaje 500 a jest ich dwóch więc zostaje mu 1000 do rozdysponowania - I tak idąc w górę z każdej grupy i każdego strażaka zostaje mu coraz mniej aż w końcu dochodzimy do grup, za które się płaci więcej niż ten 1000 (komendant, dowódcy itp) ale zawsze pula jest taka sama. Część wypłaty wynika z przepisów (mnożnik, grupy, staż itp) a dodatki są regulowane w pewnych granicach. Często myślimy, że skoro jest wakat to kasa zostaje i powinno się komuś ją dać - owszem kasa zostaje ale wakat nie jest stały - jest tylko przez jakiś czas i jesli byś komuś tą kasę dał np. w dodatku a do roboty zatrudnisz stażystę to może tak się stać, że braknie Ci kasy na niego (bo zabrać nikomu nie możesz) - Tak samo jak idzie kto na emeryturę. Załóżmy że idzie mając 1500 zł (np. 10 grupa) - w jego miejsce awansujesz kogoś z 5 grupy i musisz mu dać 1500 więc zostaje ci w koszyku kasa z tej 5 grupy. Jeśli teraz zatrudnisz stażystę to kasa jaka Ci zostaje co miesiąc to różnica miedzy 5 grupą a pierwszą. Nie możesz zapomnieć, że z każdym rokiem każdy zarabia coraz więcej (staż), że mijają czasookresy w awansach w stopniach, że stażysta przestanie być stażystą, że ktoś skończy jakąś szkołę. Zasada jest jedna - nie może Ci braknąć kasy i nikomu już nie możesz zabrać. Wiem, że te przykłady nie są idealne ale mniej więcej nakreślają sposób naliczania dodatków i dawania awansów. Im większa komenda tym kasy jest teoretycznie więcej. Najlepiej mają duże komendy z jedną jednostką JRG.

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2019, 21:30:42 »
Jest burdel w dodatkach to fakt.Moim zdaniem strażacy którzy pracują w jednostkach o wyjazdowosci 1500-2000 powinni więcej zarabiać od tych co wyjeżdżają niespełna 500.
Pracowałem na takiej i takiej jednostce wiec znam temat.
A jeśli jednostka ma 1500 wyjazdów i np. 18 strażaków na zmianie (minimalny) - co daje CI jakieś 84 wyjazdy na strażaka - a inna ma np. 800 wyjazdów i ma 7 strażaków co daje prawie 115 wyjazdów - to jak to wycenisz?

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2019, 21:37:23 »
@młody13 i na prawdę myślisz że ten dodatek motywacyjny nie rodziłoby patologii?  :rofl:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2019, 21:39:51 »
@młody13 i na prawdę myślisz że ten dodatek motywacyjny nie rodziłoby patologii?  :rofl:
Czyli zostawmy jak jest  :szalony: bo jest dobrze  :P

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2019, 21:58:10 »
Nie, nie jest dobrze. Ale też nie tędy droga.
@Maciax jak Ty policzyleś liczbę wyjazdów na strażaka? :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 22:02:20 wysłana przez turbopompa »

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 08, 2019, 08:29:54 »
Nie, nie jest dobrze. Ale też nie tędy droga.
@Maciax jak Ty policzyleś liczbę wyjazdów na strażaka? :rofl:
Oj tam oj tam :D Wiesz dobrze o co mi chodziło :) to tak tylko na szybko ale najlepiej (niektórym) obrazuje, że może istnieć jednostka mająca dużo wyjazdów i dużo strażaków i wcale nie narobi się więcej niż taka, gdzie wyjazdów jest mniej ale i ratowników też. Jasne, ze można zrobić dokładniejsze obliczenia ale po co - różnica i tak będzie. A co w różnicami w wielkościach miast, specyfikacja terenu - bardzo dużo zmiennych trzeba uwzględniać. Reasumując - nie da się zapłacić strażakom więcej tylko dlatego, że dana jednostka wyjeżdża więcej razy.  Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2019, 08:33:07 wysłana przez Maciax »

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 08, 2019, 08:53:43 »
Panowie nie ma co rozważać o liczbie wyjazdów bo to bez sensu każdy ma swoje racje . Problem byłby rozwiązany gdyby wprowadzono drabinkę jaki może być minimalny dodatek służbowy na danej grupie , wtedy nie trzeba było by się zrzekać go przy awansie , przy każdym awansie rósł by w górę . Na pewno zmniejszyło by to patologie które występują teraz . I nie mieszal bym dodatku służbowego w staż pracy od tego jest stażowe jesteśmy na tej samej grupie wykonujemy ta sama pracę Pozdrawiam

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 08, 2019, 23:08:31 »
Liczba wyjazdów odgrywa ogromne znaczenie, można ja rozpatrywać w skali mikro i makro,np ostatnio rozmawiałem na szkoleniu z kolegą ze szkoły i u niego gdyby nie podgonili trawami to lipa  max 800 wyjazdów u mnie odliczając trawy 1500.  Pomijając u nas d-ca sekcji jeżdżąc na pierwszym, który jeździ  do wszystkiego ma 50% więcej wyjazdów od mł.rat  obsadzanego na dwójce. 13-sty i 14-sty zawsze na drugim wyjeździe czyli też tylko do utrzymania minimum wyjazdów. Ogólnie rzecz ujmując nikt nie wymyśli lekarstwa na PSP.Można by pomyśleć tak, że nie cała jednostka jest brana pod uwagę wyjazdów, bo tu można mieszać , a poszczególny strażak, czyli ilość wyjazdów strażaka jest premiowana niezależnie od jego stanowiska, stopnia.To by wymusiło rotację obsad na wyjazdach i docenienie tych co  w akcji. No i jest coś takiego jak równomierne obciążenie strażaka służbą, to powtarza nasz 11-ty
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2019, 23:16:18 wysłana przez vade »