Autor Wątek: Reorganizacja PSK  (Przeczytany 30373 razy)

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Reorganizacja PSK
« dnia: Wrzesień 07, 2006, 14:11:59 »
witam 
mam pytanko : czy nie macie wrażenia że coś ktoś przeoczył "planując" reorganizację na stanowiskach kierowania. Kiedyś jak był 1 komp - wymagania były: min. aspirant teraz gdy doszło jeszcze z 10 programów, 112, i wiele innych rzeczy (m.in. znajomość języków obcych) mają być podoficerowie. Spośród kilkunastu podoficerów pracujących  niestety do pracy na tym stanowisku nikt się nie nadaje (może jeden). Wydaje mi sie że ktoś za bardzo chciał zaoszczędzić - nawet spośród oficerów i aspirantów nigdy nikt się nie pchał na PSK bo jest to niewdzęczna fucha. Nie macie wrtażenia że to chyba jakaś pomyłka :)
pozdro
p.s. osobiście nie pracuję na PSK (operacyjny)

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2006, 14:35:20 »
pozdrawiam 
mam wrażenie , że nie chodzi tu o mondre  i logiczne posunięcie nt. reorganizacji tego stanowska tylko chodzi , żeby było ,,inaczej,, , ,,inaczej,, nie zawsze lepiej. Może ktoś się przejedzie na tym temacie wtedy się zastanowi co zrobił , ale to będzie musztarda po obiedzie. Będzie wesoło jak pan komendant będzie szukał tam chętnych podoficerówa, a oni będą się tam pchać rękami i nogami.     
śmiechu warte................................................. ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^       
 
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2006, 15:51:38 »
Cytuj
nawet spośród oficerów i aspirantów nigdy nikt się nie pchał na PSK bo jest to niewdzęczna fucha.
Dokładnie tak i to nie tylko na MSK, czy PSK, ale również są kłopoty w obsadach WSKR.
Przy takim podejściu i traktowaniu dyżurnych :angry: nie ma sie czemu specjalnie dziwić. Dla wielu nawet teraz służba w zastępstwie dyż. to niemal kara!
Grupa zaszeregowania i często dodatek są niemal śmieszne w stosunku do innych oraz odpowiedzialności.
Kto dobrowolnie i chętnie zgodzi się na takie warunki oraz zwykle 1- osobową służbę w pomieszczeniu przez 12 lub 24 godz. mając inna alternatywę? No..coż kilku "szaleńców" dało się kiedyś nabrać na różne obiecanki i siłą rzeczy teraz tkwią, bo zwykle nikt się normalny ^_^ nie zamieni.
Temat rzeka - już kilka razy w różnych miejscach tego <Forum> m.in. przeze mnie poruszany.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 00:55:52 »
Cytuj
Przy takim podejściu i traktowaniu dyżurnych
Skąd ja to znam .....  :angry:

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2006, 19:28:12 »

chyba ludzie, ktorzy o tym decydowali pozostali na poziomie RSK z jednym telefonem i radiostacją i 200 wyjazdami do pożarow. Degradacja PSK do PA powinna rowniez wiazac sie z wymogami WSKR, czyli zadnych zestawien,analiz - dysponuje jednostki ochr. ppoz i wszycho zadnych powiadamian samorzadowcow, wios-ow, weterynarii sanepidu itp niech zalatwia to oficer pelna geba na wskr lub d-ca zmiany - no mozna by bylo tak uwazac ale moze w tym jest sens w zwiazku z wejsciem CPR (wczorajsza debata w Sejmie) - CPR w ktoryms z 1,2 moze 3 malych powiatow bedzie zalatwial wiekszosc rzeczy zwiazanych z prowadzeniem akcji - tytlko trzeba o tym od razu powiedziec.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2006, 12:37:54 »
Witam ponieważ lubię wyliczanki, a zapoznałem się z materiałami KG dotyczącymi reorganizacji KP/KM mam takie przemyślenie na temat "proponowanej" (i niech ktoś się wyłąmie  :angry:) obsady PSK w KP/KM IV kat:
Zgodnie z tym materiałem obsada w takich komendach stanowiska kierownia wynosi 5 etatów:

1. W roku mamy 365 dni po 24 godziny w każdym dniu (chyba że KG przyjełą dobę=22,79 godz.co powiem szczerze nie byłbym zdziwiony :))
2. Pomnożenie wyżej wymienionych danych daje 8760 Godzin pracy do obsłużenia na PSK w roku.
3. 5 dyspozytorów pracuje na psk, i każdy z nich ma prawo do urlopu w rocznym wymiarze 26+18=44 dni/po 8 godzin = 352 godziny urlopu w roku razy 5 dyżurnych to PSK odbiera razem 1760 urlopu.
4. Dyżurny w 2006 roku powinien przepracować teoretycznie 2016 godzin/roku - w całym roku. Od tej liczby godzin do przepracowania odejmujemy urlopy.(1760)
WYNIK
5 dyżurnych * 2016(roczna norma czasu pracy) = 10080 godzin - (urlopy) 1760 = 8320 - tyle godzin mogą obsłużyć dyżurni PSK/MSK

Jak wynika z punktów 1 i 2 godzin do obsadzenia jest 8760, a możemy obsadzić 8320 zatem mamy nie obsadzone 440 godzin co w 24 godzinnych służbach 18 służb i 8 godzin.
TERAZ PYTANIA
Zatem już na etapie planowania obsady PSK MSK w tej kategorii zakłada się, że jakiś dyspozytor będzie miał rogi zrobi się z niego Łosia i będzie dymał 440 nadgodzin może nie jeden tylko kilku?
Co się stanie z tymi wyliczankami jak ktoś walnie na biurko zwolnienie lekarskie?
Czyżby osoby ustalające normę etetów na tym stanowisku nie zapoznały się z ustawą, rozporządzeniem dotyczącym czasu pracy w PSP?
Czy w PSP naprawdę brakuje już kadry - myślącej kadry, która nie partaczyłąby roboty czytaj pracy na starcie??
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2006, 13:42:30 »
Zgadzając się z przedmówcą, muszę wnieść małą poprawkę matematyczną. W pkt 4 winno być 2080 godz. (52 tygodnie * 40 godz.), czyli 5 dyżurnych * 2080 godz. = 10400 godz - 1760 godz. = 8640 godz. I w konsekwencji 8760 - 8640 = 130 godz. dla łosia.  + ew. zwolnienia i inne nieobecności np. szkolenia.
Ponadto planowany jest 1 dyżurny + 4 st.dyspozytorów > dyspozytorzy będą przyjmowali zgłoszeniówkę i wzywali do działań z ciągłego dyżury dyżurnege operacyjnego?  :huh: :huh: :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2006, 17:48:10 »
Może i pkt. 4 powinien tak wyglądać jak napisał @piotr998
W 2006 roku norma czasu pracy (która jest przez różne rzeczy obniżana np.:święto państwowe) wynosi jeszcze póki co 2016 godzin po 1008 bna półrocze jakioś tak to wyszło.
Zresztą chciałem wykazać tylko, że głupota już sięgnęła dna. Rozporządzenie stanowi, że ....minimum 5 ... na PSK. To minimum jest podchwycone jako 5 osób i juz sie nie dopuszcza więcej.
Przepraszam z całym szacunkiem dla Komendy Głównej i Komend Wojewódzkich - jakim prawem te organizacje wyznaczają kto w jakiej KM czy KP ma zatrudniać i na jakich stanowiskach?? Komendanci Miejscy czy Powiatowi zatem są niepotrzebni przecież to oni odpowiadają za realizację zapisów rozporządzenia. Osoby, które pracowały nad materiałami wprowadzającymi obecną "reformę" w PSP jak już z @Piotrem998 wykazaliśmy liczyć nie potrafią, gdyż na etapie projektowania rozwiązań popełniane są kardynalne błędy.
 

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2006, 18:07:36 »
No nie wiem, czy te wyliczanki sa równiez tak do końca obiektywne, otóż jak napisał kolega fireman:

Cytuj
Zgodnie z tym materiałem obsada w takich komendach stanowiska kierownia wynosi 5 etatów:

1. W roku mamy 365 dni po 24 godziny w każdym dniu
Zgoda, rok kalendarzowy ma tyle dni co nie znaczy, że mówiąc o przepracowanym roku, mamy na mysli każdy jego dzień. Kolega uwzględnił prawidlowo, że 365 dni w roku zawiera 8760 godzin, które ktoś (5 dyspozytorów) musi przepracować, ale na tym prawidłowość wyliczeń kolegi się niestety kończy...

Policzę i udowodnie to po swojemu na dwa sposoby, czyli tam i z powrotem:
1. 10080 (ilość gdzin do przepracowania w roku kalendarzowym) - 1280 godzin wolnego przypadających na 5 dyspozytorów {44 dni urlopu-12(średnia ilość sobót i niedziel w okresie 44 dni - ustawowo wolnych od pracy) = 32 dni urlopu x 8 godzin x 5 dyspozytorów= 1280 godzin wolnego w roku} = 8800 gdzin do przepracowania

2. 176 (normatyw miesieczny do przepracowania) x 5 dyspozytorów x 12 miesięcy = 10560 godzin do przepracowania - 1760 godzin wolnych (44 dni urlopu x 5 dyspozytorów x 8 godzin)= 8800 gdzin do przepracowania vco wg. tego liczenia daje 20 godzin nadwyżki

Przyznaje sie do tego, że wyliczenia powyzsze zrobilem "na szybko" i tylko po to, żeby udowodnic, że kazda statystyka jest względna, zaleznie od tego, co miał na myśli człowiek, który ją wykonywał. Proponuje wstrzymać się od dalszego prześcigania się w wyliczaniu ile godzin nam brakuje do pełnego zabezpieczenia PSK, lub ilu etatów brakuje w PK lub JRG, z doswiadczenia wiem, ze te wyliczenia, które opdali wam wasi komendanci nie zawsze muszą odzwierciedlać rzeczywiste intencje osób przygotowujacych reorganizacje, najlepiej zaczekajmy kilka dni, może cos się wyjasni?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2006, 19:49:45 »
Na 11 września br. zaplanowane jest spotkanie KG z władzami krajowymi trzech central pożarniczych związków zawodowych - może będą jakieś nowe, pozytywne informacje.
Robard - ustawa określa normę godzin tygodniową a nie miesięczną i tu masz błąd.
Do propozycji KG w PSK kat.IV (dyżurny operacyjny + 4 st. dyspozytorów) można się odnieść następująco:
1/ dyspozytor działa samodzielnie i w takim układzie po co stanowisko dyżurnego operacyjnego?
2/ dyspozytorzy obsługują „zgłoszeniówkę” i do akcji ściągają z ustawicznego dyżuru dyżurnego operacyjnego powiaty?
Tyle żartem - zobaczymy co nowego wymyślą  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2006, 21:42:05 »
Panowie oficerowie i aspiranci pracujący na PSK - czy wam również zaserwowano propozycję nie do odrzucenia że od teraz jesteście na stanowisku podoficerskim ? czy to jest wogóle zgodne z przepisami ?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2006, 22:12:55 »
@robard

Policzę i udowodnie to po swojemu na dwa sposoby, czyli tam i z powrotem:
1. 10080 (ilość gdzin do przepracowania w roku kalendarzowym) - 1280 godzin wolnego
 przypadających na 5 dyspozytorów {44 dni urlopu-12(średnia ilość sobót i niedziel w okresie 44
dni - ustawowo wolnych od pracy) = 32 dni urlopu x 8 godzin x 5 dyspozytorów= 1280 godzin
wolnego w roku} = 8800 gdzin do przepracowania

Tu pierwszy błąd... wg mnie
Urlop każdy w PSP rozliczamy godzinowo, zatem odejmowanie jakichkolwiek dni jeszcze opisując je jako średnie ilość itd jest tu zupełnie zbędna. Po prostu mamy 26+18 dni urlopu razem 44 po 8 godzin liczony każdy dzień co daje 352 godziny w roku.
To z kolei daje 352 razy 5 uprawnionych dyspozytorów 1760 godzin jakie 5 dyżurnych będzie na urlopach.

2. 176 (normatyw miesieczny do przepracowania) x 5 dyspozytorów x 12 miesięcy = 10560
godzin do przepracowania - 1760 godzin wolnych (44 dni urlopu x 5 dyspozytorów x 8 godzin)= 8800
gdzin do przepracowania vco wg. tego liczenia daje 20 godzin nadwyżki

Kolejnby błąd myślowy, bo nie zawsze normatyw ma 176 dni, może być inny np.:168 przy czym nas nie obowiązuje miesięczny normatyw zatem nie ma on nic do rzeczy. Natomiast pewne jest to że PSK jest "czynne" 24 godzin na dobę przez 365 dni w roku. Razem czynne :) 8760 godzin

Wyliczenia robiłeś na szybko i to widać! Wszystko jest względne na tym świecie. To taka teoria :) ale liczby nie kłamią.
Piszesz,
że kazda statystyka jest względna, zaleznie od tego, co miał na myśli człowiek, który ją
wykonywał

To co przedstawiłeś to nie statystyka tylko próba przedstawienia innego obliczenia, które mija się z prawdą i opiera na dziwnych założeniach.
Czy spotkanie na jakimkolwiek poziomie zmieni założenie że na MSK i PSK w IV i V kat będzie siedziało więcej ni ż 5 dyżurnych? W 5 osób się nie da, takie założenie od ręki daje zatrudnienie w czasie ponadnormatywnym, który prawnie w PSP nie jest uregulowany.
 Czas na rozmowy o problemach w naszej służbie jest zawsze i nie będę czekał zgodnie z sugestiami kolegi do jakichś spotkań, które i tak nic nie przyniosą.


Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2006, 11:39:36 »
Cytuj
... 1280 godzin wolnego przypadających na 5 dyspozytorów {44 dni urlopu-12(średnia ilość sobót i niedziel w okresie 44 dni - ustawowo wolnych od pracy) ...
wg. kodeksu pracy jak i teraz naszej ustawy pracownik otrzymuje urlop w dniu (godzinach) kiedy pracuje/pełni służbę. Soboty i niedziele nic do tego nie mają... I jak już to raczej powiększą liczbę dni wolnego, a nie zmniejszą ilość godzin urlopu...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline marecki112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2006, 12:16:25 »
Panowie a czy to nie wina naszych związków zawodowych - przecież mamy 3 duże związki zawodowe a dopuszczają do takich sytuacji jakie mamy.

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2006, 12:55:12 »
Nasze kochane związki już dawno przestały się martwić o nas szaraków. Oni sami walczą o wysokie stołki i o najlepsze warunki …….ale dla siebie.


Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2006, 14:50:34 »
Panowie a czy to nie wina naszych związków zawodowych - przecież mamy 3 duże związki zawodowe a dopuszczają do takich sytuacji jakie mamy.

Nasze kochane związki już dawno przestały się martwić o nas szaraków. Oni sami walczą o wysokie stołki i o najlepsze warunki …….ale dla siebie.

Panowie jedno pytanko natury osobistej................czy jesteście członkami któregoś ze ZZ działających w PSP?

pozdro

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2006, 20:36:08 »
fireman5
Dlatego m.in. osobiście nie Jestem :angry: Kolega zmiennik jest i niestety też go szlag trafia!!! Więc....
Doputy, gdy nie zmieni się sposób myślenia i postrzegania SK nie mamy o czym mówić, a wpływ na to mamy niestety - smutne żaden :angry: Nieliczna stosunkowo grupa - pomiędzy biurem, a podziałem! Jednak istotna.
Stanowiska faktycznie podoficerskie + jedno asp. Loteria? Całe szczęście, że dotyczy to bodaj wchodzących, bo starzy zachowają obecne zasady, Kolejka u u mnie pod drzwiami... -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2006, 21:47:46 »
Dlatego m.in. osobiście nie Jestem :angry: Kolega zmiennik jest i niestety też go szlag trafia!!! Więc....

Witaj Ajax.

Widzisz........czytając te wszystkie posty na tym forum dochodzę do wniosku, iż wszystkie te osoby które narzekają na ZZ są to osoby czekające na "cud". Niestety ale takowy jeszcze długo w PSP się nie wydarzy. Jeżeli ludzie pracujący w PSP nie staną po jednej stronie "barykady" to ten stan rzeczy będzie trwał wiecznie. Ja wiem, że najłatwiej narzekać i wymagać ale trzeba też dać coś od siebie............a co Ci wszyscy narzekający dali od siebie? Powiem Ci Ajax.......NIC!!! Trwają w próżni czekając co się wydarzy...........a co najgorsze to tylko liczą co oni na tym zyskają nic nie dając od siebie. I tak na koniec posłużę się cytatem pewnego strażaka, który wypowiada się w innym topik-u.....idealny przykład typowego "stylu konsumpcyjnego":

Cytuj
Myślę ze system 24 na 72 jest systemem najlepszym . Nie trzeba zbyt czesto dojeżdzać do roboty, mozna dorobic , jednocześnie prawie wszyscy sa w pracy. Minusy to że z jedna zmianą wcale sie nie widzisz

pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2006, 21:57:47 wysłana przez fireman5 »

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:08:03 »
Witam serdecznie
To co zostało zaproponowane w dokumentach KG PSP dot. PSK jest poprostu skandalem. Mam odczucie, że ktoś z tych Panów wziął stare uwarunkowania,które funkcjonowały w latach 80 i 90 gdzie stanowisko to było mało ważne wręcz obsadzane przez osoby udające się na emeryturę. Więc gdzie tutaj wymagania językowe, kwalifikacyjne, kultura i obsługa zdarzeń tak różnych i monitorowanych przez systemy nagrywania czy opinie publiczną. Kto ma obsadzać te stanowiska gdzie etaty są aspiranckie i podoficerskie a wymagania ogromne. Jak dyżurny ma odbierać zgłoszenia, alrmować jednostki i koordynować akcję ratowniczą, sporządzać dokumentację , realziować zadania centrów zarządzania- tel. 112 itd. Cała reforma ponownie uderze sferę ratowniczą a nie administracyjną np. kadry, finanse. Życzę optimistą z KG, że będzie mnóstwo chętnych na to stanowisko a Komendantą współczują bo czym zachęca strażaków do tej niedocenianej i samotnej służby.
Hej trzymajcie się Dyżurni i Dyspozytorzy. :rolleyes:
 

Offline marecki112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:42:10 »
Do Fireman 5 : Po to są te nasze zwiążki, wybrano kilkanaście osób które mają reprezentować interes nasz wszystkich całego ogółu. Jak sobie wyobrażasz w jaki sposób mamy stanąć po jeden stronie barykady - na stronach związków zawodowych PSP nie ma żadnej opinii związkowców co sądzą o tych wszystkich projektach, jakie proponują zmiany i co ustalili na zebraniach. Przedstawiają tylko to co przedstawiła KG i na tym się kończy. Jak dotad najwięcej czasu poświęcają temu że Komendant Głowny dostał stopień nadbrygadiera w innym terminie niż to jest określone a kilkaset osób jest pokrzywdzonych bo nie dostało 1 stopnia oficerskiego.
Nic tylko płakać - widocznie nasi związkowcy to pokrzywdzeni aspiranci z wielkimi ambicjami.

Pozdrawiam wszystkich Dyżurnych i Dyspozytorów - ja zaczynam szukać miejsca na podziale bojowym. Powodzenia

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2006, 16:49:33 »
do kolegi Fireman`a - ja nie robiłem tych wyliczeń żeby komukolwiek prónbować udowodnić, że się myli, tylko z premedytacją wstawilem takie dan, które pasowały do moich wyliczeń, dlaczego/ Dlatego, żeby uzmysłowić, że każdą reorganizacje, którą już przeszliśmy, którą przejdziemy ktos robi w jakimś konkretnym celu. Na ogół tylko osoba lub zespół który taką reorganizacje przeprowadził wie dlazcego do obliczeń przyjęto takie a nie inne wskaźniki. Otóz jestem związkowcem i do mnie również nie do końca przemawia taka forma reorganizacji, równiez pracowałem kiedyś w MSK i jestem zdania, że od zawsze sie mówi o potrzebach stanowisk kierowania (mówi się również w związku) i od zawsze tylko sie mówi...a przy każdych zmianach dyspozytorzy lub dyzurni są systematycznie niedowartościowani. Jaka to jest służba może mówić ten, kto chociaz kilka lat w SK przepracował (ja ponad 7). Nie przemawia do mnie argumentacja, że są takie stanowiska kierowania w których dyspozytor zaklada nogi na konsoletę i całą słuzbę śpi. Takich juz chyba nie ma. SK są  integralną częścią wydziałów operacyjnych, ale w związku z tym, że pracaują w systemie zmianowym są traktowane po macoszemu zarówno przez KP jak i JRG. Ja bym chciał usłyszeć od któregokolwiek kolegi, który pracował w PSK (MSK) a który obecnie pracuje na innym stanowisku, czy chcielibyście tam wrócić?...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2006, 16:20:26 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2006, 20:57:39 »
- a ten pomysł KG to mistrzostwo świata już nie mają gdzie oszczędzać pewnie ^_^ 
- a posadzić takiego na rok na małym SK to może zmądrzeje oni chyba nie mają pojęcia co tam się wykonuję i jaki zakres czynności każdy z nich posiada. Dokładają roboty ( programy, telefony, centra, itp) a ranga SK w ich oczach podupada. :wacko:
- Ale wprowadzając tyle etatów trzeba na czymś zaoszczędzić (najlepiej wprowadzić dyspozytorów - pomysł z komuny),  ^_^
dobrze będzie miał ktoś kto będzie odchodził na emeryturę jeśli mu dadzą operacyjnego powiatu to ludzkie pieniądze weźmie !!
pozdr wszystkich jeszcze dyżurnych
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2006, 11:26:29 »
Ludzka głupota naszych przełożonych nie zna granic............................
w myśl lat 80 jak się nie będziesz uczył to zostaniesz strażakiem ..............
pozdrawiam ...........strażak

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2006, 16:25:47 »
Panowie słyszałem że coś się zmieniło jeśli chodzi o PSK w 4 i 5 kategori otóż podobno ma tam być 4 etaty spiranckie i jeden podoficerski , a nie tak jak było w rozporządzeniu 1 aspiranckie i 4 podoficerskie.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Reorganizacja PSK
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2006, 17:14:46 »
HAHAHA, ale Ci panowie to łaskawcy, niech tam  pracują (warują) sami te  na 12x24x48, które podobno na 99% ma tam być. Uczą się języków obcych najlepiej chociaż kilku, obsługują 112, zajmują się zarządzanie kryzysowym na szczeblu swojego powiatu lub województwa, znają się na obsłudze i naprawie  sprzętu na poziomie informatyka, będą mili i wyrozumiali  , najlepiej jak by byli wszechstronnie uzdolnieni i nic nie chcieli.       

 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa , to zgromadzicie wokół siebie samych durniów