Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Reorganizacja PSK

<< < (11/12) > >>

mandalaband:
Nie obraź się, ale jesteś słabym psychologiem.

Pracowałem w WSKR, MSK i PSK... także mam nieco więcej do powiedzenia w tej kwestii jak TY.

Nie muszę wypisywać: "mi się i wielu moim kolegom z MSK zawsze WYDAWAŁO SIĘ, że PSK wysyła dwa wozy z JRG i... zakłada nogi na konsoletę".

Szkoda, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz miał służby SAM w PSK
w KP V kategorii, bo do pierwszego zdarzenia wysłałbyś 2 wozy z JEDYNEGO JRG na terenie powiatu i ... założyłbyś nogi na konsoletę.

A może byłoby to coś poważnego i nie starczyłoby dwóch wozów z JRG i dodatkowo zdarzyło się coś jeszcze i coś jeszcze ? (było kilka takich przykładów choćby tego lata)...wtedy inaczej byś śpiewał...
Żaden kolega z kwatermistrzostwa, czy prewencji, a tym bardziej z JRG (bo nikogo by nie było ) nie pomógłby... Nie nadążył byś telefonów odbierać i alarmować jednostek...

Wiedz jedno - im mniejsza jednostka - tym więcej roboty przypada na  człowieka.

P.S.
Zgadzam się z ostatnim zdaniem.
CZUWAJ !

Ajax:
Witam!

--- Cytuj ---PSK (MSK) to serce straży, które wszyscy komendcanci maja w du...ie.......
--- Koniec cytatu ---
Tak to ostatnie zdanie, choć brzydkie... ^_^ wiele mówi!
Odnośnie reorganizacji: od stycznia 07r. zgodnie z podpisaną wczoraj bodaj Ustawą o Rat. Med. maja powstać we wszystkich woj. w  Urzędach Woj.  CPR które będą obierać telefon 112 oraz koordynować,przekazywać informacje stosownym służbom. Ciekawi mnie bardzo, czy powstanie coś podobnego do WSKR, czy jakiś kolejny "twór" z dziwna obsadą osobową. Może znów jak zwykle bywało /CZK/ na bazie PSP.
Telefony 112 z całego województwa /założenia/? To serdecznie współczuję dyżurnym, czy jak takm będą sie zwali. Znając realia i oszczędności trafi tam sprzęt, co najwyżej średniej jakości. Brak aktualnych lub wogóle map cyfrowych spowoduje, że zanim się nauczą /o ile?/ np. miejscowości, gmin, powiatów - upłynie wiele wody :angry:
Co się stanie z obecnymi Centrami Powiadamiania istniejącymi często przy PSP?
Czasu na wdrożenie i uruchomienie tego wszystkiego jest bardzo niewiele i szczerze wątpię, by do stycznia się udało. W wielu miejscach kraju do tej pory nr. 112 nie funkcjonuje jak należy, a kolejne zapowiedzi i obiecanki TPSA, choćby ze zlikwidowaniem nr. podkładowego, czy uruchomieniu słownej zapowiedzi to nadal s-f. No... coż zobaczymy pewnie niebawem jak to będzie :huh:
Odnośnie samej reorganizacji SK w nowych regulaminach organiz. Komend określone zapewne zostana zgodnie z wytycznymi stany osobowe w zależności od ilości mieszkańców i związanej z tym m.in. Kategorii komendy. System pracy, czy będzie on 12/24/48 czy 24/48 lub jeszcze inaczej niczego nowego do sposobu i zakresu służby nie wniesie. Będzie po prostu bardziej lub mniej uciązliwy dla poszczególnych osób. Wydaje mi się, że powinno to pozostać w gestii Komendanta Powiatowego.
Regulamin organizacyjny SK również powinien zawierać szczegółowy zakres i sposób pełnienia służby, aby miejsce to jak jest obecnie, często w dni powszednie w godz. pracy Komendy nie zastępowało Sekretariatu i wykonywało zadań funkc. d/s operacyjnych.
Umundurowanie: Skoro nie przysługuje Nam /darmowe/ ubranie specjalne w którym często chodzą funkcjonariusze biura to mam nadzieję zostanie również jasno określone.
Sprzęt: Nie można oszczędzać na inwestowaniu w zakupach sprzętu, oprogramowania itp. bo odbija się to jako pierwsze na czasie, sposobie prowadzenia działań.
Ludzie: Zastępowanie etatowych dyżurnych "ludźmi z łapanki" nie przynosi zwykle nic dobrego dla obu stron. Przy nawet 5 etatach w kat.IV i V oraz nie ważne jakim systemie pracy /40 godz./ będzie to nadal jednak nieuniknione. Obsadzanie tego stanowiska str. kandydatami, czy młodymi podoficerami jest raczej jakimś nieporozumieniem.
To taka kolejna garść moich skromnych przemyśleń.
Pozdr.

Byk:
Witam!!!
Tak to ostatnie zdanie, choć brzydkie...  wiele mówi!
Znając niektórych komendantów za kolejną  gwiazdkę na pagonach  zrobią wszystko.
Wprowadzą wszystko  do tej formacji  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Uważam, że poraz kolejny  oszukało się  lub nabiło w butelkę  dyżurnych operacyjnych i dyzpozytorów PA.
Zawsze mówiono im  o tym sercu straży jakim jest PSK, a ja uważam , że o serce powinno się zadbać chociażby profilaktycznie. Szkoda gadać, byli jedni decydenci  są drudzy, którzy też liżą ................
Oczywiście najlepiej śpiewa się w churze ponieważ jedni na drugich mogą zwalić winę , że coś nie wyszło tak jak trzeba. Jedno jest pewne, że głupimy się lepiej zarządza i cicho siedzą.
A ta kategoryzacja  komendach to już jest cyrk na całego.  Jedni są lepsi, od drugich co robią tę samą robotę na jednakowych stanowiskach ,,szczór szczórowi nie  jest równy,,
Pewne czynności  w kategori I, czy innej  robi 3 strażaków na słuzbie w MSK/PSK , to w kat.IV, czy V robi jeden strażak.       
Pozdrawiam ................
 

Timur:
witam, na tym forum to mój pierwszy post więc proszę się nie wkurzac na mnie. Na PSK pracuję od 1994 roku zawsze w pojedynkę i powiem wam, że te chocki z czasem płnienia służby to tylko doprowadzają mnie do szału, jakiś mondrala z KG wprowadza odgórnie 12/24 bo to dla nas ma być lepsze, pytam się w czym, jak będę pracował 12 godzin to będę w stanie odebrać 5 telefonów naraz a pracując 24 godz. to nie jestem w stanie? Oczywiście pewnie jak w niejednej Komendzie do pomocy przy większych akcjach mam oficera w dyspozycji ale zanim zjawi się na PSK ta najgorsze mam za sobą pewno w nowym systemie będą przyjeżdźali w 5 minut chyba samolotem.
Byłem przewodniczącym ZZ przez 2 kadencje i udało mi się wywalczyć dodatki dla dyżurnuch w kwocie po 500zł więc jak się chce to można, tylko trzeba być członkiem a nie stać z boku i czekać. A i jeszcze chciałbym dodać, że będąc ze swoją zmianą wiem na co kogo stać i wiem do jakich zdarzeń dysponować dane obsady i czy odrazu wspierać je dodatkowo bo jednak przejmuję się skutecznością naszych działań.

stępień:
i dalej twierdzę, że ze względów bezpieczeństwa i BHP na SK powinno pracować co najmniej 2 strażaków ( może sekretarkę podesłać na SK aby odbierała telefony i łączyła do poszczególnych komórek, stażysta też by się przydał aby odbierał telefony na nr 112 zgodnie z procedura P... i nie wspomnę o pozostałych pomysłach i pracach wykonywanych za innych którzy potem zbierają pochwały) ^_^
dać ten telefon do CZK Wojewody - w końcu ktoś jest za to odpowiedzialny i dostaje na to pieniądze :wacko:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej