Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 91566 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 17, 2020, 10:05:50 »
Eqinox proszę CiE nie kłam i miej odwagę przeprosić, bo nigdzie nie pisałem że koszarówka ma zalety i jestem za jej pozostaniem. Moje wyliczenia co do zestawu koszarowego jest uśrednione,  zrobiłem to w celowo żebyś mi nic nie zarzucał, a Ty i tak musisz postawic na swoim. Otóż są PORZĄDNE koszarówki (4 częściowe) w cenie prawie 700 zł. (ja wliczyłem te ponad 400 zł.), koszulki można kupić za 30 zł., ale porządne to wydatek prawie 70 zł., cwelówki porządne (wojasy) trzeba wydać ponad 150 zł. Szkoda też, że nie wliczasz polaru (też go nie wliczałem), który w wielu komendach sie kupuje- cena 140 zł., a to już drobnostka, że tu odrzucasz sztormiak , ale już w soim zestawie go zaliczasz.
Podsumowując ten wątek- jestem przekonany, że nowy MUNDUREK będzie góra 3/4 ceny obecnego zestawu słuzbowego i koszarowego
j.o. blush - to, że na naradach spotykasz przebierańców to świadczy po pierwsze o ich braku szacunku do munduru i braku wiedzy regulaminów (nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest), a po drugie zbyt dużej ilości umundurowania- dla mnie zbyteczny beret, sweter, kurtka, czapka zimowa  i mundur służbowy (mówię oczywiście o umundurowaniu służbowym) .
mariuszu wracając do głównego wątku to uważam , że kolor nie gra tu głównej roli. Ważny jest materiał, elastyczność i odpowiednie umiejscowienie np. kieszeni, miejsc na motorole itp. 10 lat temu testowałem nomex i oprócz trzech wad , o których wspominałem był dobry.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 17, 2020, 12:43:34 »
nowe obranie koszarowe nie będzie z nomexu
bawelna poliester 50/50
ma byc to mniej więcej taki zestaw jak:
https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2018.110.0001113,rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-w-sprawie-umundurowania-funkcjonariuszy-sluzby-ochrony-panstwa.html
załacznik nr. 3
SOP i wojsko maja bardzo mocno określona tkanine żeby nie szyć z byle czego , u nas był kiedyś taki zamysł ale się nie udało bo KG się ugieła i teraz koszarówka jest z byle czego w opcji CCC
pożyjemy zobaczymy

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 17, 2020, 16:47:09 »
Najdroższe ubrania w Polsce założą strażacy OSP Mosina i OSP Radzewice.
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/przetargi/zamowienia_2020/30._ubrania_osp/protokol_otwarcia_.doc
5800 zł za ubranie wg PN-EN 469 (bez kurtki lekkiej).
@mariuszp jako, że siedzisz w temacie ubrań specjalnych powiedz mi proszę co o tym myślisz?
Eqinox proszę CiE nie kłam i miej odwagę przeprosić, bo nigdzie nie pisałem że koszarówka ma zalety i jestem za jej pozostaniem. Moje wyliczenia co do zestawu koszarowego jest uśrednione,  zrobiłem to w celowo żebyś mi nic nie zarzucał, a Ty i tak musisz postawic na swoim. Otóż są PORZĄDNE koszarówki (4 częściowe) w cenie prawie 700 zł. (ja wliczyłem te ponad 400 zł.), koszulki można kupić za 30 zł., ale porządne to wydatek prawie 70 zł., cwelówki porządne (wojasy) trzeba wydać ponad 150 zł. Szkoda też, że nie wliczasz polaru (też go nie wliczałem), który w wielu komendach sie kupuje- cena 140 zł., a to już drobnostka, że tu odrzucasz sztormiak , ale już w soim zestawie go zaliczasz.

Czyli zgadzasz się, że koszarówkę należy wywalić do kosza i opracować nowy wzór? Bo KG tak uważa bo mówił to w wywiadach... To czemu na siłę forsujesz teorię o tym że ktoś chce oszczędzać na strażakach?
Co do nowego kompletu to będzie to: spodnie służbowe, spodnie służbowe zimowe, bluza służbowa, polar, kurtka służbowa, koszula krótki rękaw i długi rękaw, krótkie spodenki, t-shirt, czapka letnia i zimowa oraz pasek i 2 pary butów. Ile sztuk czego jeszcze nie wiem. Ale moim zdaniem to skok cywilizacyjny a nie oszczędności.
O cenach pogadamy jak ktoś obszyje zestaw.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 17, 2020, 19:17:21 »
Eqinox przecież już pisałem o tym jak na zmianie powinien służyć strażak. Niestety, ale KG za obecną koszarówkę/KDS i ubranie służbowe chce wcisnąć omawiany przez Ciebie mundurek i nie jest to skok cywilizacyjny, ale w celu znalezienia oszczędności.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 17, 2020, 19:58:08 »
A może po prostu Panowie oficerowie eqinox i jego adwersarz officer obaj macie rację i KG chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ja uważam, że calej formacji przyda się wymiana ubrania koszarowego. Moze przy okazji też przydałby się jakis regulamin kiedy można używać określonych elementów nowego umundurowania.

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 17, 2020, 20:24:39 »
  Moze przy okazji też przydałby się jakis regulamin kiedy można używać określonych elementów nowego umundurowania.

Dobry pomysł bo jest teraz kurtka lekka i do czego ja użyć? Bo zdarza się że na inspekcji bywa różnie z podejściem co do tej kurtki.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 17, 2020, 21:31:54 »
Eqinox przecież już pisałem o tym jak na zmianie powinien służyć strażak. Niestety, ale KG za obecną koszarówkę/KDS i ubranie służbowe chce wcisnąć omawiany przez Ciebie mundurek i nie jest to skok cywilizacyjny, ale w celu znalezienia oszczędności.
Moim zdaniem nowa koszarówka to nie będzie żaden mundurek ani nawet skok cywilizacyjny, ale co najmniej trójskok w porównaniu do obecnie noszonego szajsu.
A czy ktoś przy tym zaoszczędzi czy nie to sprawa drugorzędna, ważne że będzie w końcu wygodny ciuch.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 17, 2020, 22:27:25 »
Eqinox przecież już pisałem o tym jak na zmianie powinien służyć strażak. Niestety, ale KG za obecną koszarówkę/KDS i ubranie służbowe chce wcisnąć omawiany przez Ciebie mundurek i nie jest to skok cywilizacyjny, ale w celu znalezienia oszczędności.
Ciebie chyba boli że KG nie jest absolwentem SGSP w przeciwieństwie do ciebie...Tylko zauważ, ilu już było 01 KG z wszystkimi niezbędnymi kwalifikacjami, tylko jakoś zapominali a takich drobnych sprawach jak umundurowanie, samochody z zagranicy dla OSP, legitymacje służbowe, itp., a tu przyszedł jakiś dowódca zmiany z małej KP z wielkopolski i pchnął tematy niezałatwiane przez lata (nawet Prezydenta RP zaangażował!). Można? Można i do tego nie trzeba SGSP. Obecne koszarówki, to szmatławce gorsze od tych z końca lat 90-tych i nie mów mi, że ktoś szuka oszczędności reorganizując część sortów mundurowych :gwiazdki: To jest po prostu wprowadzenie normalności, która w służbach podległych MSWiA już kilka lat temu stała się faktem - w niektórych już nawet nie raz!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 18, 2020, 10:21:35 »
janosik spróbuję Ci w sposób mniej nerwowy od Ciebie odpowiedzieć rzeczowo.
1.mnie nic nie boli, że Pan Bartkowiak jest Komendantem- mam tylko inne zdanie o jego wymogach do tego stanowiska m.in. i tu przyznaję Ci rację, niewłaściwa ścieżka wykształcenia
2.nie krytykowałem nikogo za prace nad zmianą umundurowania , a tym bardziej nie byłem zwolennikiem obecnej koszarówki, tylko za jej sposobem i efektem końcowym.
3.pamiętaj, że niektóre działania np. proponowana legitymacja służbowa może mieć, że po pewnym czasie zmienisz zdanie.
 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 18, 2020, 18:04:02 »
1.mnie nic nie boli, że Pan Bartkowiak jest Komendantem- mam tylko inne zdanie o jego wymogach do tego stanowiska m.in. i tu przyznaję Ci rację, niewłaściwa ścieżka wykształcenia
Albo coś jest zgodne z prawem albo nie jest. Wykształcenie KG jest zgodne z art. 36 ust. 3 koniec kropka i spełnia wymagania rozporządzenia kwalifikacyjnego.  Może dowodzić przy każdych działaniach w tym kraju i wszystko bedzie lege artis. Jeśli masz inne zdanie wyjaśnij ale w oparciu o prawo a nie swoje własne odczucia.
2.nie krytykowałem nikogo za prace nad zmianą umundurowania , a tym bardziej nie byłem zwolennikiem obecnej koszarówki, tylko za jej sposobem i efektem końcowym.
Jak oceniać efekt końcowy skoro nikt nie widział tego efektu ani nie miał go na sobie? Litości.

O legitymacji nie chce mi się pisać kilkanaście lat temu na uczelni dostałem legitymację z chipem. Jesteśmy 100 lat za m.... w tym temacie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 19, 2020, 19:00:14 »
Eqinox ja faktycznie opieram to o swoje własne odczucia (cieszę się, że wziąłeś to w końcu pod uwagę). Nie z każdym prawem mam się zgadzać.
Jeśli chodzi o umundurowanie to przecież sam przedstawiłeś zestaw, poza tym wskazano jak miałby wyglądać, a legitymacja dla mnie może być i z 5 chipami.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 20, 2020, 14:42:57 »
Eqinox ja faktycznie opieram to o swoje własne odczucia (cieszę się, że wziąłeś to w końcu pod uwagę). Nie z każdym prawem mam się zgadzać.
Nazwanie czegoś czego się nie widziało "mundurkiem" to krytyka nieuzasadniona. Szukanie na siłę drugiego dna działania KG to krytyka nieuzasadniona.
Więc czemu to robisz? Bo na ten moment nie znałeś nawet z czego składa się zestaw a po nim jechałeś... 90% strażaków a może i więcej popiera działania KG w tym zakresie tylko emerytowi nie pasuje  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 20, 2020, 20:04:26 »
Ja " jechałem" po KG za mundur? Przesadzasz i jesteś bardzo uwrażliwiony. Uznałem tylko, że głównie jest to zabieg w celu szukania oszczędności.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 20, 2020, 22:11:34 »
Wiecie że jest opcja pisania prywatnych wiadomości.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 21, 2020, 06:17:47 »
Wiecie że jest opcja pisania prywatnych wiadomości.
Lubie to  :mellow:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 21, 2020, 11:42:59 »
Swoją drogą szkoda że na forum brakuje możliwości wstawiania reakcji do danego posta.

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 01, 2020, 01:06:58 »
Jestem tu sporadycznie, mam nie wiele komentarzy ale czytając to wszystko i patrząc na wiele lat mojej służby uważam, że to w końcu jest przełom. Wracając chwile wcześniej - wysłał mnie CHLOP na kurs  "X" a później oznajmij ze jestem elementem od firan! ROZUM-??? Dziękuje byłemu szefowi za szczerość!  Wiec po co to stworzono?  Zmarnowano pieniądze KM/P i KW oraz czas wielu ludzi, jak również co ważne czas prywatny! Ludzi którzy chcieli się realizować w służbie i nie mieli możliwości startu od zera z SGSP. Czytając o jedynej słusznej szkole pisanej przez Was i mówionej głośno przez  Pana "s" to moim zdaniem poszło to w innym kierunku nie ujmując nikomu. Wracając do ubrań nowych koszarowych uważam, że w końcu będziemy chodzić schludnie, bo jak i z uwagi na kolor to i dla nygusów to będzie ciężka praca prania:)  Dodatkowo wszyscy będziemy wyglądać jednakowo nie będzie wyższego i mniejszego, a nie tylko jak kiedyś te cwaniaczki w KDS-ach co przyjeżdżały na kontrole. Miło Wam było? MNIE ? NIE. Ludzie z wieloma doświadczeni z niższym stopniem w małych komendach robiących super dobra robotę a tu Janki młode wylizane patrzyli na starego fachowca z obdartym tyłkiem?. Fajne macie teraz ubrania?  Bo wg mnie nie są dostatnie. Wiec uważam tez, że w końcu KG TERAZNIEJSZY pokazał możliwość awansowania i realizowania się służbie dla ambitnych funkcjonariuszy. Pokazuję to dla wszystkich strażaków z aspiracjami dla tych co pragnąc coś robić dla dobra służby a i dla nas funkcjonariuszy. Co szczególnego zrobił Pan "s" dla Was?. NIE OCZEKUJE ODPOWIEDZI ZASTANÓWCIE SIE SAMI
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2020, 08:29:45 wysłana przez mari_2005 »