Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 91737 razy)

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 24, 2020, 06:15:57 »
Ile czekaliscie na ubrania z kadimexu jak zamawialiscie. Balyclar

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 24, 2020, 07:22:40 »
Pol roku temu miesiąc.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 24, 2020, 07:35:16 »
sa na magazynie skolko ugodno teraz :) spiętrzenie pod koniec roku jak co roku było :)

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 02, 2020, 20:58:50 »
Jeśli odkop albo nie ten temat to przepraszam.

Jestem na kupnie nowych nomeksów do OSP.
Ballyclare Xenon PL czy polecacie coś innego? Dobre opinie słyszałem o Scantex.
Jeśli Ballyclare to wersja nomeks/kevlar 75/23 czy 93/5 i membrana tencate ePTFE czy proline 3D?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 02, 2020, 21:42:02 »
Rosenbauer ostatnimi czasy wypuścił nowe ubranie.

https://www.rosenbauer.com/pl/int/swiat-rosenbauera/produkty/wyposazenie/ubrania-ochronne/fire-max-sf?no_cache=1

Wydaje się ciekawe. Do tego cena. Poniżej 4000 za 3 częściowy komplet.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 03, 2020, 10:56:29 »
Bez urazy, ale nie chce nic z R. I tak z wyglądu R podobny bardzo do Ballyclare.

Zastanawiam się między Ballyclare Xenon PL, a Scantex Raptor NXT z przewagą na Bally.
W Bally dowiedziałem się, że sprzedają tylko wersje nomeks/kevlar 73/23, ale tj. ta lepsza wersja i tylko z membrana proline 3D która jest nowością.

Próbuje jeszcze uzyskac informacje czy jest możliwosc wszycia rzepa na standardowy herb i miejscownik zamiast tego prostokąta OSP, bo jak przeszyje sam rzepe to pewnie gwarancje strace.

I jeszcze szukam info czy moge kupic z napisem STRAZ na plecach zamiast Ochotnicza Straż Pożarna.


Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 03, 2020, 11:07:00 »
Bez urazy, ale nie chce nic z R. I tak z wyglądu R podobny bardzo do Ballyclare.

Zastanawiam się między Ballyclare Xenon PL, a Scantex Raptor NXT z przewagą na Bally.
W Bally dowiedziałem się, że sprzedają tylko wersje nomeks/kevlar 73/23, ale tj. ta lepsza wersja i tylko z membrana proline 3D która jest nowością.

Próbuje jeszcze uzyskac informacje czy jest możliwosc wszycia rzepa na standardowy herb i miejscownik zamiast tego prostokąta OSP, bo jak przeszyje sam rzepe to pewnie gwarancje strace.

I jeszcze szukam info czy moge kupic z napisem STRAZ na plecach zamiast Ochotnicza Straż Pożarna.

Nie powinno być napisu straż, chyba, że miejska. Powinno być ściśle rozgraniczone Ochotnicza i Państwowa, z wielu względów. Po to zresztą teraz napisy skróty PSP.

Offline zonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 03, 2020, 14:23:46 »
Jeśli odkop albo nie ten temat to przepraszam.

Jestem na kupnie nowych nomeksów do OSP.
Ballyclare Xenon PL czy polecacie coś innego? Dobre opinie słyszałem o Scantex.
Jeśli Ballyclare to wersja nomeks/kevlar 75/23 czy 93/5 i membrana tencate ePTFE czy proline 3D?

Mamy w OSP od jesieni Scantex Raptor NXT i mogę polecić. Jak do tej pory zdają egzamin i są po prostu dobre.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 03, 2020, 19:50:55 »
Bez urazy, ale nie chce nic z R. I tak z wyglądu R podobny bardzo do Ballyclare.
No jak ma nie być podobny jak Komendant Główny określił jak ubranie ma wyglądać ;)
Co do rzepa prostokątnego to nie ma większego problemu. Jednostki wywalają napis OSP i logo jednostki się trzyma na rzepie co było OSP plus na tym małym prostokątnym.

Może być napis straż na plecach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 03, 2020, 19:59:33 »
No jak ma nie być podobny jak Komendant Główny określił jak ubranie ma wyglądać ;)
Co do rzepa prostokątnego to nie ma większego problemu. Jednostki wywalają napis OSP i logo jednostki się trzyma na rzepie co było OSP plus na tym małym prostokątnym.
Może być napis straż na plecach.
Powiem szczerze mam taką rozkminę... Jest sobie OSP które stać na nowe ubrania itp... To ja bym na rzepie nosił napis "OSP nazwa miejscowości" zawsze miejscowi mogą się cieszyć że "ich" chłopaki świetnie wyglądają i mają sprzęt z najwyższej półki...
Sam napis STRAŻ uważam za archaizm straż jaka? Ochrony Kolei może Miejska czy też Wiejska. Czasy są już takie że OSP ma wielkie zaufanie społeczne piękne remizy i nowoczesne wozy...  Nie mają się czego wstydzić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 03, 2020, 20:18:56 »
@Eqinox nikt nie broni przecież :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 03, 2020, 20:20:38 »
@Eqinox nikt nie broni przecież :)
Stowarzyszeniu to można zabronić  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 06, 2020, 17:40:31 »
Mnie tylko zastanawia kto dalej uparcie brnie w te cholerne rzepy? Przecież nadrukowanie napisu jest zapewne lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla konstrukcji i właściwości ubrania niż dziurawienie go aby przyszyć taśmę.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 06, 2020, 18:37:27 »
Mnie tylko zastanawia kto dalej uparcie brnie w te cholerne rzepy? Przecież nadrukowanie napisu jest zapewne lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla konstrukcji i właściwości ubrania niż dziurawienie go aby przyszyć taśmę.
załozyciel tego wątku taki zamysł rezpowy miał i żadne argumenty nie trafiały , na dzień dzisiejszy jest problem bo w KG nie ma nikogo merytorycznego , kto potrafił by skorygować zapisu z OPZ starego i jak zycie pokazuje możemy sie spodziewac że na lata to pozostanie , wzór ubrania nie jest zły  tylko te dodatki

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 10, 2020, 11:38:39 »
Mnie tylko zastanawia kto dalej uparcie brnie w te cholerne rzepy? Przecież nadrukowanie napisu jest zapewne lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla konstrukcji i właściwości ubrania niż dziurawienie go aby przyszyć taśmę.
załozyciel tego wątku taki zamysł rezpowy miał i żadne argumenty nie trafiały , na dzień dzisiejszy jest problem bo w KG nie ma nikogo merytorycznego , kto potrafił by skorygować zapisu z OPZ starego i jak zycie pokazuje możemy sie spodziewac że na lata to pozostanie , wzór ubrania nie jest zły  tylko te dodatki
W KG są ludzie którzy  chcą zmienić wiele rzeczy. Niestety z dolu drogą służbową  nie przechodza do góry żadne uwagi dot. Np pojazdów, ubrań, sprzętu , zasad dysponowania.
Więc  na jakiej podstawie skoro nie ma uwag coś zmieniać? Jest przecież dobrze.
Jeśli  chodzi o rzepy temat jest znany w KG i bedzie prawdopodobnie zmieniony. Ogólnie  umiemy tylko narzekać, ale jak już trzeba coś zglosić wyżej to tak nie za bardzo, dlaczego się wychylać.
Nie jestem z KG.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 10, 2020, 12:24:09 »
to może jakieś uwagi co byście zmienili w ubraniu ciężkim , zbiore uwagi i napiszę do KG bo ja nie strażak :)? . dopisujecie tylko bez ruszania kroju ubrania bo nie jest zły
- zamek na dwugłowicowy

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 10, 2020, 12:56:21 »
No fajnie co pół roku najlepiej zmieniać wzór ubrania ;) Co tam, że znowu trzeba będzie badanie normy robić, CNBOP. A wystarczyło dać producentom wolną rękę.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 10, 2020, 17:08:33 »
No fajnie co pół roku najlepiej zmieniać wzór ubrania ;) Co tam, że znowu trzeba będzie badanie normy robić, CNBOP. A wystarczyło dać producentom wolną rękę.

Przykład wolnej ręki masz po części w ubraniu koszarowym...(co producent to gorsze badziewie), bo najważniejszy tam jest kolor ubrania :gwiazdki:
Nie jestem zwolennikiem zamykania się w ramy, ale wolna ręka początkowo pewnie by się sprawdziła, ale potem producenci szybko postawili by na ilość a nie jakość.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 10, 2020, 21:43:37 »
No fajnie co pół roku najlepiej zmieniać wzór ubrania ;) Co tam, że znowu trzeba będzie badanie normy robić, CNBOP. A wystarczyło dać producentom wolną rękę.

Przykład wolnej ręki masz po części w ubraniu koszarowym...(co producent to gorsze badziewie), bo najważniejszy tam jest kolor ubrania :gwiazdki:
Nie jestem zwolennikiem zamykania się w ramy, ale wolna ręka początkowo pewnie by się sprawdziła, ale potem producenci szybko postawili by na ilość a nie jakość.
Nieprawda :) Wystarczy zapisać przy zakupie, że ubranie ma spełniać określone warunki/parametry techniczne. No i nie chcieć ubrania wartego 4000 zł kupić za 1500 zł :)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 11, 2020, 07:49:14 »
No fajnie co pół roku najlepiej zmieniać wzór ubrania ;) Co tam, że znowu trzeba będzie badanie normy robić, CNBOP. A wystarczyło dać producentom wolną rękę.

Przykład wolnej ręki masz po części w ubraniu koszarowym...(co producent to gorsze badziewie), bo najważniejszy tam jest kolor ubrania :gwiazdki:
Nie jestem zwolennikiem zamykania się w ramy, ale wolna ręka początkowo pewnie by się sprawdziła, ale potem producenci szybko postawili by na ilość a nie jakość.
Nieprawda :) Wystarczy zapisać przy zakupie, że ubranie ma spełniać określone warunki/parametry techniczne. No i nie chcieć ubrania wartego 4000 zł kupić za 1500 zł :)
chłopaku papier jest cierpliwy i wszysko przyjmie :) , nasi producenci bija parametrami na papierze i Rosenbaura i bally i Texport :) a Deva bije wszyskich :)
w krajach cywilizowanych ( Niemece , Angole, Francyja , itp) ocenia sie : ergonomie - czyli jak człowiek się czuje i funcjonuje , parametry z czegos takiego jak Thermoman ( uwaga badanie tańsze niż CNBOP) i uwaga eksploatacje tj jak długo ubranie wytrzymuje prania , czyszczenia itd ( nie mówimy o rozdarciach i spaleniach) - materiały w wiekszości ubrań na rynku sa takie same cały sukces polega w dodatkach i jakości szycia ot i cały problem
u nas poprzednia KG zrobiła OPZ na poziomie lat 90 ubiegłego stulecia :(

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 11, 2020, 09:29:42 »
@mariuszp no ja wiem, że papier wszystko przyjmie. Ale jeżeli ktoś chce kupić porządne ubranie to nie ma z tym problemu - wystarczy zrobić odpowiednie zapisy - i to takie, które pozwolą wyrugować te cuda techniki o których piszesz :)

Ale trzeba chcieć i nie liczyć, że się dobre ubranie kupi w cenie dziadostwa.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 11, 2020, 14:51:34 »
@mariuszp no ja wiem, że papier wszystko przyjmie. Ale jeżeli ktoś chce kupić porządne ubranie to nie ma z tym problemu - wystarczy zrobić odpowiednie zapisy - i to takie, które pozwolą wyrugować te cuda techniki o których piszesz :)

Ale trzeba chcieć i nie liczyć, że się dobre ubranie kupi w cenie dziadostwa.
ale to trza mieć jaja a nie w pampersach siedzieć

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 11, 2020, 20:52:55 »
Woj. ślaskie kupuje devy, wielkopolska tak samo. Czyli można.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 11, 2020, 22:59:25 »
Woj. ślaskie kupuje devy, wielkopolska tak samo. Czyli można.
tak o 1000 zł drozej niż rosenbauer , texport czy bally - słyszałes coś o CBA?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 12, 2020, 07:44:35 »
ale to trza mieć jaja a nie w pampersach siedzieć
Też, ale nie tylko. Bo plus bardzo szeroką wiedzę o ubraniach, materiałach, sposobach przeprowadzenia testów (na normy czy thermoman o którym pisałeś), o użytkowaniu itd. No i opis ubrania z góry gdzie wszystko opisane jest co do centymetra nie sprzyja zakupom.