Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 91490 razy)

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 31, 2019, 16:37:17 »
 Używam ubrania z WUS.
W pierwszym miesiącu rozpruła się kieszeń w spodniach i zniknęło wszystko co w niej było.
Po powrocie z gwarancji spodni, w bluzie letniej zamek od góry zaczyna się rozchodzić i chyba wróci do producenta.
Materiał wzdłuż rzepu jest cały zmechacony i już źle wygląda.
Pomimo podania rozmiarów producentowi przyszedł worek na ziemniaki.
Materiał wygląda jak szmata do podłogi.
Jeżeli ktoś ma wpływ na zakupy i chce zaoszczędzić to niech nie kupuje ubrań z WUS bo zapłaci 3 razy.
Strach w tym chodzić a co dopiero zdejmować kota z drzewa.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 01, 2019, 13:42:04 »
Ja już dostałem bieliznę podbarierową brubeck, niestety nadaje się bardziej na zimę. Na lato mam swoje prywatne koszulki.
Dlaczego?
Jak dla mnie są za ciepłe, mam porównanie do motocyklowych i innych też firmy brubeck. Jak zrobi się prawdziwe lato to jeszcze protestuję.

Używam od 2 lat, na każdej służbie, zajęciach sportowych. W lato podwijam jedynie rękawy ponad łokcie - nigdy nie było mi za ciepło, to chyba kwestia indywidualnego odczucia ;)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 02, 2019, 15:52:05 »
Używam ubrania z WUS.
W pierwszym miesiącu rozpruła się kieszeń w spodniach i zniknęło wszystko co w niej było.
Po powrocie z gwarancji spodni, w bluzie letniej zamek od góry zaczyna się rozchodzić i chyba wróci do producenta.
Materiał wzdłuż rzepu jest cały zmechacony i już źle wygląda.
Pomimo podania rozmiarów producentowi przyszedł worek na ziemniaki.
Materiał wygląda jak szmata do podłogi.
Jeżeli ktoś ma wpływ na zakupy i chce zaoszczędzić to niech nie kupuje ubrań z WUS bo zapłaci 3 razy.
Strach w tym chodzić a co dopiero zdejmować kota z drzewa.
O takie wypowiedzi chodziło mi od początku, a co wyszło - jatka :wall:

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 02, 2019, 16:47:43 »
Używam ubrania z WUS.
W pierwszym miesiącu rozpruła się kieszeń w spodniach i zniknęło wszystko co w niej było.
Po powrocie z gwarancji spodni, w bluzie letniej zamek od góry zaczyna się rozchodzić i chyba wróci do producenta.
Materiał wzdłuż rzepu jest cały zmechacony i już źle wygląda.
Pomimo podania rozmiarów producentowi przyszedł worek na ziemniaki.
Materiał wygląda jak szmata do podłogi.
Jeżeli ktoś ma wpływ na zakupy i chce zaoszczędzić to niech nie kupuje ubrań z WUS bo zapłaci 3 razy.
Strach w tym chodzić a co dopiero zdejmować kota z drzewa.

Panie Robercie a nie można było tak :
Witajcie jestem Głównym Specjalistą z KG PSP
Opracowałem ( opracowaliśmy z tym strażakiem co dziś w hełmie był bez ubrania w Gdańsku ) warunki techniczne ( OPZ ) dla was nasi kochani strażcy
co dostaliście w roku 2018  od producentów kiedy nie byli gotowi a się uczyli - WAŻNE POMOGLISMY IM W CNBOP Z TERMINAMI BADAŃ I SZACUN
napiszcie drogą słuzbową do KG PSP - logistyka @kgpsp.gov.pl opinie na temat konkretnych rozwiazań
przedstawcie swoje uwagi odnośnie rozwiązań/wykonań konkretnych producentów
napiszcie / wyslijcie zdjęcia ubrań po praniach
amen :)
O takie wypowiedzi chodziło mi od początku, a co wyszło - jatka :wall:

Moderator: Coraz mocniej kolega przesadza z zaczepkami. Przypominam, że tu jest regulamin: http://www.strazak.pl/index.php/topic,3641.0.html Jest tam między innymi o obrażaniu i naruszaniu prywatności - proszę się koniecznie zapoznać. Ponadto proszę o uważne edytowanie postów bo trudno się czyta/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2019, 09:01:43 wysłana przez Sylwek »

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 05, 2019, 07:17:21 »
Jutro zaczynają się targi w Kielcach
wiele firm będzie wystawiać nowe modele ubrań
zwróćcie uwagę na nowe ubranie Scantexu - firma realizuje program badawczy:
http://www.scantex.com.pl/projekt-badawczy-dofinansowany-z-poir1.html
i to sa jedyne dobrze wydane pieniądze badawcze w zakresie ubrań zgodnych z EN 469 - firma się dopracowała wielu interesujących składów materiałowych
PSP wydało 10 milionów i dopracowało się OPZ :)
taka dygresja prywatne czy państwowe

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 05, 2019, 15:39:51 »
Jutro zaczynają się targi w Kielcach
wiele firm będzie wystawiać nowe modele ubrań
zwróćcie uwagę na nowe ubranie Scantexu - firma realizuje program badawczy:
http://www.scantex.com.pl/projekt-badawczy-dofinansowany-z-poir1.html
i to sa jedyne dobrze wydane pieniądze badawcze w zakresie ubrań zgodnych z EN 469 - firma się dopracowała wielu interesujących składów materiałowych
PSP wydało 10 milionów i dopracowało się OPZ :)
taka dygresja prywatne czy państwowe

Co z tego że wydaje kupę kasy na badania skoro ubrania dostępne dla PSP są beznadziejne, jakość wykonania słaba, pruje się, robią się dziury itd?

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 06, 2019, 00:09:51 »
Co ma OPZ do jakości wykonania ubrań. Jakość zależy od solidności producentów. Wszystkie ubrania spełniają EN 469 pod wzglęedem ochrony termicznej jak i wytrzymałości tkanin i szwów,  właśnie po założyłem ten wątek aby wyeliminować  tych słabych producentów co szyją wcale nie tanio i w dodatku na ilość nie na jakość. Gdyby od początku wszyscy wpisywali to o co mi chodziło, to dzisiaj mielibyśmy jakiś przegląd co jest na rynku.
Ale pojawił się "specjalista-dochodzeniowiec" :ulan: i .... zaczęło się. Dziękuję Koledze Moderatorowi przynajmniej za zwrócenie mu uwagi, na innych forach taki "forumowicz" zostałby już dawno usunięty z tego zacnego grona.     

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 06, 2019, 07:29:06 »
Bardzo wiele na forach strażackich piszę się o walce z rakiem
na logikę osoby opracowujące nowy wzór i OPZ  powinny mieć na uwadze te aspekty
jednym z pozytywów jest wprowadzenie odzieży jasnej , która poza dobrze dobranymi parametrami w OPZ ze względu na kolor wymusza naturalnie większą dbałość o higienę
jednym z elementów , które niestety powodują zbieranie się brudu są rzepy oraz wszelkiego rodzaju wszywki nanoszone na ubranie metodą tradycyjną czyli szyciem.
W opracowaniu KG jest wymóg umieszczenia wszystkich oznaczeń funkcyjnych na rzepach oraz naszywanie odblasku ( pod taśma zbiera się brud trudny do usunięcia nawet w warunkach pralniczych oraz  przy serwisie następuje problem z ponowną ingerencją w ubranie w przypadku konieczności wymiany odblasku czy rzepu)
Firma Termopath rozwiązała ten problem , od lat producenci stosują metodę termowgrzewu
https://www.thermopatch.com/pl/products/ready-fr-readyply-fr/
- tańsza niż wszywanie
- praktyczniejsza - przy serwisie wgrzewamy nowe elementy w miejsce uszkodzonych starych bez ingerencji w strukturę materiału
- nie powodująca zbierania się brudu w zagłębieniach i rzepach
z doświadczenia firmy skorzystały już w Polsce   - Policja , Straż Graniczna oraz wielu klientów przemysłowych

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 06, 2019, 18:57:03 »
Co ma OPZ do jakości wykonania ubrań. Jakość zależy od solidności producentów. Wszystkie ubrania spełniają EN 469 pod wzglęedem ochrony termicznej jak i wytrzymałości tkanin i szwów,  właśnie po założyłem ten wątek aby wyeliminować  tych słabych producentów co szyją wcale nie tanio i w dodatku na ilość nie na jakość. Gdyby od początku wszyscy wpisywali to o co mi chodziło, to dzisiaj mielibyśmy jakiś przegląd co jest na rynku.
Ale pojawił się "specjalista-dochodzeniowiec" :ulan: i .... zaczęło się. Dziękuję Koledze Moderatorowi przynajmniej za zwrócenie mu uwagi, na innych forach taki "forumowicz" zostałby już dawno usunięty z tego zacnego grona.   

Tylko najsłabszym elementem nowego wzoru ubrań jest właśnie OPZ. Wystarczy porównać wygląd naszego wzoru z topowymi modelami innych marek - często te firmy szyją ubranie specjalne wg. polskiego wzoru, i to w bardzo dobrym wykonaniu. Ale różnice w praktyczności zastosowanych rozwiązań widać gołym okiem. Dzisiaj oglądałem ubranie wg. OPZ wykonane przez firmę R. Wykonanie na bardzo dobrym poziomie, ale nasz wzór w porównaniu do ich najnowszego modelu wypada biednie. I nie chodzi o materiały ale o to jak ono wgląda, jak jest skrojone. Po raz kolejny, jaka cena, jakie wymagania taki produkt. Większość ubrań jest na dobrym, jak nie bardzo dobrym poziomie za tą cenę. Ale fajerwerków nie ma, co biorąc pod uwagę ile kosztowało jego opracowanie.

I po raz kolejny pytam - jak można wycenić wartość życia strażaków, kto wpadł na chory pomysł ustalenia ceny za komplet ubrania specjalnego i czy nie dało się jej zmienić? Rozumiem że można wywalić do kosza wszystko co opracował projekt FIREGUARD 2015, zamiast 2 ubrań zrobić 2 kurtki i 1 spodnie ale nie dało się zmienić kwoty bo to wina poprzedników? To kto w końcu wprowadził nowy wzór ubrania?

Co do spełnienia normy to jak były badane te ubrania skoro całą partie u jednego producenta się pruły? Może by jednak CNBOP wykonywała pełny pakiet badań łącznie z badaniem Thermo-Man.

A zgodnie z tytułem wątku "Nowy wzór ubrania specjalnego" - to wg.mnie to właśnie OPZ jest tutaj tematem do dyskusji. A co do tego które ubrania używać lub nie - polecam opracowanie Pana Tomasza Krasowskiego. Wystarczy je przeczytać ze zrozumieniem. To że oprócz prezentacji ubrań wyraża SWOJE opinie na temat stosowanych rozwiązań jest Jego prawem jako Autora tekstu a naszym prawem jest się z nimi zgodzić lub nie. Po to każdy z nas ma rozum aby wyciągać wnioski.

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 07, 2019, 06:54:23 »
Firma BallyClare na targach IFREX pokazała ubranie wzoru polskiego które zostało spalone w instytucie BTTG na teście Thermoman
dla osób niezorientowanych jest to test zawarty w normie EN 469 ( jako nieobowiązkowy ) pokazujący jakie obrażenia w zetknięciu z ogniem poniesie użytkownik
http://www.dupont.pl/produkty-i-uslugi/srodkow-ochrony-indywidualnej/ochrona-termiczna/videos/thermo-man-demonstration.html

test jednoznacznie pokazał że najsłabszym ogniwem ubrania wzoru polskiego są - rzepy - pomimo zastosowania materiałów trudnopalnych
Test nie jest w Polsce wymagany - koszt jest niższy niż badania na nieprzemakania w CNBOP-PIB , ostatnio straż na Litwie organizowała   przetarg gdzie ten wymóg był obligatoryjny - to tak żeby zbić argumenty że tylko duże i bogate straże wymagają tego typu badań

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 07, 2019, 21:33:13 »
Widziałem to ubranie oraz film z testu. Przedstawiciel firmy powiedział mi o wprowadzaniu zmian w ubraniu wynikające z wyników tego testu (oparzenia II w rejonach prawego udzie z tego co pamiętam). Rzepów nie chciał nawet komentować:) Jestem bardzo ciekawe jak wypadły by wyniki u innych producentów.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 08, 2019, 06:19:35 »
Widziałem to ubranie oraz film z testu. Przedstawiciel firmy powiedział mi o wprowadzaniu zmian w ubraniu wynikające z wyników tego testu (oparzenia II w rejonach prawego udzie z tego co pamiętam). Rzepów nie chciał nawet komentować:) Jestem bardzo ciekawe jak wypadły by wyniki u innych producentów.
co do wyników odnośnie palenia się rzepów u innych producentów jest dokładnie ten sam problem w tym wzorze jest ich za dużo - dlatego odchodzi się od tego rozwiązania na termotransfery - u nas jest to zabronione przez OPZ zarówno dla PSP jak i OSP

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 11, 2019, 10:53:58 »
https://www.youtube.com/watch?v=duPwReExWX8&feature=youtu.be
link do filmu z palenia ubrania polskiego wzoru - zwróćcie uwagę po jakim czasie palą się jeszcze rzepy :(

Offline chudym93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 11, 2019, 12:15:27 »
Masakra, u mnie w komendzie zakupili nam ubrania z cudownej Wytwórni .. W moim ubraniu po kilku wyjazdach do pożarów, niektóre rzepy się stopiły i nie mam już jak przymocować emblematów ! TRAGEDIA !

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 11, 2019, 13:08:16 »
A jak przy takich temperaturach pracuje się w nowych ubraniach?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 11, 2019, 13:22:35 »
No jak to jak? Tak jak na załączonym obrazku. Łódzkie, niedziela 09.06

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 11, 2019, 18:15:36 »
A jak przy takich temperaturach pracuje się w nowych ubraniach?
W nowym ubraniu jeszcze nie pracowałem, bo obecnie trwa procedura zapytania ofertowego ale używam Liona V-Force na membranie Goretexu i mam porównanie do Scantexa SX3. Właściwie nie ma co porównywać, bo jest przepaść. Dobra membrana i dobra bielizna na prawdę zwiększa znacząco komfort pracy.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 11, 2019, 19:40:21 »
W JRG używasz liona ?

Przy okazji, można czy nie można, używać Lion PBI w akcjach JRG.
Co w przypadku wypadku powie ubezpieczyciel ? Podepnie to pod niespełnianie warunków OPZ ?

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 12, 2019, 00:27:36 »
https://www.youtube.com/watch?v=duPwReExWX8&feature=youtu.be
link do filmu z palenia ubrania polskiego wzoru - zwróćcie uwagę po jakim czasie palą się jeszcze rzepy :(
Bardzo dobry film! Rzepy się palą a przecież zgodnie z EN469 powinny zgasnąć po 2 sek. Może producent coś pomylił i wszył nieodpowiednie, ale to nie ważne ,każdemu  może zdarzyć się błąd. Za to bardzo ważne, że kolega Ralf -_- nie odnotował żadnych oparzeń,  ba nawet nie odczuł bólu w miejscach naszycia palnych rzepów. A tyle padło negatywnych opinii jak to KG się pomylił zatwierdzając OPZ z tymi rzepami. Podobnież "złe rzepy" przyczynią się do obrażeń strażaków dlatego  trzeba je natychmiast usunąć z ubrań.  Wypada tylko podziękować za upublicznienie wyniku badań w BTTG.       

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 12, 2019, 07:08:38 »
https://www.youtube.com/watch?v=duPwReExWX8&feature=youtu.be
link do filmu z palenia ubrania polskiego wzoru - zwróćcie uwagę po jakim czasie palą się jeszcze rzepy :(
Bardzo dobry film! Rzepy się palą a przecież zgodnie z EN469 powinny zgasnąć po 2 sek. Może producent coś pomylił i wszył nieodpowiednie, ale to nie ważne ,każdemu  może zdarzyć się błąd. Za to bardzo ważne, że kolega Ralf -_- nie odnotował żadnych oparzeń,  ba nawet nie odczuł bólu w miejscach naszycia palnych rzepów. A tyle padło negatywnych opinii jak to KG się pomylił zatwierdzając OPZ z tymi rzepami. Podobnież "złe rzepy" przyczynią się do obrażeń strażaków dlatego  trzeba je natychmiast usunąć z ubrań.  Wypada tylko podziękować za upublicznienie wyniku badań w BTTG.     
Panie Robercie - usunąć to Pana trzeba ze stanowiska i to bezzwłocznie
jak Pan się raczy kiedyś wczytać na czym polega próba termomana a na czym polega badanie rzepów których Pan tyle w OPZ i raczy Pan w końcu coś napisać z sensem i na temat użytkownicy będą Panu wdzięczni
Jak ma Pan z tym problem to niech Pan raczy oficjalnie do BTTG napisać z kG a nie pisać pierdy na formum

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 12, 2019, 11:27:35 »
https://www.youtube.com/watch?v=duPwReExWX8&feature=youtu.be
link do filmu z palenia ubrania polskiego wzoru - zwróćcie uwagę po jakim czasie palą się jeszcze rzepy :(
Bardzo dobry film! Rzepy się palą a przecież zgodnie z EN469 powinny zgasnąć po 2 sek. Może producent coś pomylił i wszył nieodpowiednie, ale to nie ważne ,każdemu  może zdarzyć się błąd. Za to bardzo ważne, że kolega Ralf -_- nie odnotował żadnych oparzeń,  ba nawet nie odczuł bólu w miejscach naszycia palnych rzepów. A tyle padło negatywnych opinii jak to KG się pomylił zatwierdzając OPZ z tymi rzepami. Podobnież "złe rzepy" przyczynią się do obrażeń strażaków dlatego  trzeba je natychmiast usunąć z ubrań.  Wypada tylko podziękować za upublicznienie wyniku badań w BTTG.     
A więc po kolei:
Ad 1. Bardzo dobry film! Rzepy się palą a przecież zgodnie z EN469 powinny zgasnąć po 2 sek.
Piękne kłamstwo i manipulacja.
Ad. 2
Może producent coś pomylił i wszył nieodpowiednie, ale to nie ważne ,każdemu  może zdarzyć się błąd.
I strzał do producenta, który wykonał ten ciuch zgodnie z najlepszym na świecie i przebadanym za miliony podatnika OPZ.
Ad. 3
Za to bardzo ważne, że kolega Ralf  nie odnotował żadnych oparzeń,  ba nawet nie odczuł bólu w miejscach naszycia palnych rzepów
Jedyna prawda
Ad. 4
A tyle padło negatywnych opinii jak to KG się pomylił zatwierdzając OPZ z tymi rzepami. Podobnież "złe rzepy" przyczynią się do obrażeń strażaków dlatego  trzeba je natychmiast usunąć z ubrań.  Wypada tylko podziękować za upublicznienie wyniku badań w BTTG.
A tu już kompromitacja i mega wstyd. Strażak wychodzi ze strefy objętej pożarem z płonącym ubraniem (rzepami) i dalej brniemy w absurd obrony tego faktu. Naprawdę nikt przy zdrowych zmysłach nie widzi problemu?! BTTG to dziękujemy, że obnażyło nieudolność tego konceptu. Wstyd to chyba jednak za mało powiedziane.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 12, 2019, 11:46:28 »
W JRG używasz liona ?

Przy okazji, można czy nie można, używać Lion PBI w akcjach JRG.
Co w przypadku wypadku powie ubezpieczyciel ? Podepnie to pod niespełnianie warunków OPZ ?
Nie służę w PSP. Używam Liona w wersji Nomex.

Moim zdaniem jeżeli ubranie spełnia warunki stawiane przez normę oraz posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP to ubezpieczyciel nie powinien mieć przeciwwskazań do wypłaty odszkodowania.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline VICTORY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 12, 2019, 13:22:17 »
Witam Panie Robercie - producent Ballyclare, bo o nas tu oczywscie mowa- nic nie pomylil.  ^_^

Rzyepy wszyte sa "odpowiednie", w ilosciach wskazanych przez OPZ. Czy jest ich za duzo na ubraniu czy za malo - o tym nie dyskutujmy. Jest OPZ, a producenta zadaniem jest zastosowanie sie do wymagan.
Powiem tylko na marginesie, ze oferujemy ten model jako standard na innych rynkach Europy....i spotykamy sie z wielkim zdziwieniem, do czego te wszystkie rzepy sa  :huh:

Wracajac do tematu: Nie martwiłabym się zbytnio o rzepy w teście "Ralph" : Wszystkie używane przez nas rzepy są w pełni certyfikowane i spełniają wszystkie wymagania norm, mamy na to dokumenty i nic do ukrycia.
Rzep w teście "Ralph" jest w pełni wyeksponowany w rzeczywistości (w czasie sluzby) byłby przykryty odznaką. 

Aby uzyskać bardziej realistyczne testy, rzepy na ubraniach powinny być albo przykryte emblematami albo w ogóle nie powinny mieć rzepów w czasie testu. Ot i tyle.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań, chetnie odpowiemy bezposrednio lub na forum.
Pozdrawiam serdecznie,
Malwina Blaurock

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 12, 2019, 14:31:51 »
Cytuj
Powiem tylko na marginesie, ze oferujemy ten model jako standard na innych rynkach Europy....i spotykamy sie z wielkim zdziwieniem, do czego te wszystkie rzepy sa  :huh:

Idealne podsumowanie. Kolejna kompromitacja PSP, tym razem na arenie międzynarodowej.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 12, 2019, 14:52:01 »
opełnić błąd to jeszcze nie tragedia. Tragedią jest trwanie przy tym błędzie. A jeszcze większą – wmawianie innym, że to nie był błąd.
François de La Rochefoucauld