Autor Wątek: Stanowisko ZZS Florian  (Przeczytany 36706 razy)

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Stanowisko ZZS Florian
« dnia: Grudzień 24, 2018, 14:02:43 »
Ciekawe Stanowisko ZZS Florian zamieszone w komunikacie z posiedzenia ZK Florian. zzsflorian.pl
Pytek

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2018, 16:05:37 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2018, 20:57:37 »
Czyżby władze Floriana się obudziły i dostrzegły to co ludzie mówią od 3 lat.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2018, 21:13:12 »
Nie żartuj. A co takiego inne związki zrobiły do tej pory...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2018, 21:51:45 »
Nie żartuj. A co takiego inne związki zrobiły do tej pory...
Mordko a gdzie on pytał w tym zdaniu o inne ZZ:
Czyżby władze Floriana się obudziły i dostrzegły to co ludzie mówią od 3 lat.
Może ja głupi wój ale ni cholery nie widzę nic o innych ZZ  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2018, 22:31:35 »
Drogi Eginoxsie obecna S-ka jest przyklejona do 01 jak g...... do d-py. I to jest fakt. Może się obudzą.  Nie chodzi o walkę z KG ale  o niezależność. ŻYCZĘ JEJ JAK NAJLEPIEJ  Pytek

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2018, 00:07:23 »
Wydaje mi się że w wielu przypadkach to nie ubezwłasnowolnienie kierowników jednostek organizacyjnych niższego szczebla, a brak ich kompetencji i podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania struktur PSP. Wielu niedoświadczonych lub młodych w szczególności KP/KM z byle drobnostkami biega do swoich przełożonych wyższegi szczebla i destabilizuje ich pracę bo nie wiedzą co zrobić w danej sytuacji lub jaką decyzję podjąć. Lub co gorsza trzeba po nich sprzątać bo narobili tylko problemów.

A odnośnie ZZ Florian to się w porę obudził. Od kilku dobrych lat (dużo więcej niż 3) KP/KM mają niektórych strażaków w poważaniu przy awansowaniu, kierowaniu do szkół pożarniczych i innych wskazanych dla dobra służby. Od lat w naszej formacji jest hipokryzja związana z awansowaniem "swoich", a szczególnie była za poprzedników. Tezaz przynajmiej zdarza się że zauważą kogoś, bo wcześniej to często udawali w przypadku ambitnych że ich nie widzą. To co strażacy poniekąd prezentują na tym forum to wieszchołek góry lodowej problemów jakie są w służbie, ale nie za wszystkie odpowiedzialny jest obecny KG. To spuścizna poprzedników niekiedy bardzo niewdzięczna. Aby to rozwiązać trzeba byłoby zerwać ze wszystkimi poprzednimi układami dzięki którym często niekompetentne, zielone osoby pchały się po drabince awansowej i nie potrafią sobą niczego reprezentować, a teraz pracują swoją niekompetencją na obraz całej formacji. A sporo jest takich osób w służbie z przykrością trzeba przyznać  :-\

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2018, 00:30:28 »
Nikt się nie obudził. Jak byś wiedział wczśniej to Floria.n był tym niezależnym tylko co poniektórzy planowali Go zdyredytować jak obecnie. Panowie udeżcie się w pierś kto kogo i Kibicówoczernia. Pytek
 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2018, 12:01:32 »
Drogi Eginoxsie obecna S-ka jest przyklejona do 01 jak g...... do d-py. I to jest fakt. Może się obudzą.  Nie chodzi o walkę z KG ale  o niezależność. ŻYCZĘ JEJ JAK NAJLEPIEJ  Pytek
Zastanów się proszę kto do kogo się przykleił  :rofl: :rofl: Przecież każdy kto umie czytać miedzy wierszami wie o kim mówi Zarząd Krajowy Floriana w swoim stanowisku.
Swoją drogą jesteś którymś użytkownikiem który przeinacza mój nick i zaczyna mi się to podobać był Astelix, Obelix będzie Egonix (Eginox)  :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2018, 12:37:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2019, 17:35:52 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2019, 20:30:16 »
Florian na swoje postulaty dostał taka odpowiedź - https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Spotkanie-z-Prezydium-Krajowej-Sekcji-Pozarnictwa-NSZZ-SOLIDARNOSC/idn:36890
Pięknie i cudownie...Widać jak Jaśnie jest nam panujący 01 ma w dupie związki które dały mu podwyżkę i coś dla jego świty. Jak widać coś jest na rzeczy skoro dodatek funkcyjny może jednak zaistnieć.. po drugie jak mi dobrze wiadomo został przekazany już niby funkcjonujący przepis kwalifikacyjny i pewne petrurbacje dotyczące podwyżek. A niby czego? Podobno Ministerstwo Sprawiedliwości chce jakiś hajc za to co nam oddało na konto podwyżek dla swoich,,,
A to jest odpowiedź?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2019, 20:33:29 wysłana przez SIUSIEK »

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2019, 22:44:08 »
Gdzie jest mowa o dodatku funkcyjnym? I czy jest jakakolwiek szansa zeby przepis kwalifikacyjny zobaczyć?

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2019, 10:16:33 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 10:21:49 wysłana przez Seretsu »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline firesp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2019, 19:29:04 »
Gorące dyskusje, na ogół dużo się mówi, ciekawie a efekty niestety są jakie są, choć ogólnie, troszkę wreszcie do przodu ruszyło.  Myślę, że warto by dodać tu na forum związków temat SK (PSK/MSK), zawsze są problemy z chętnymi na te stanowiska. Jaka tam praca jest większość wie a nikt z tym nic nie robi. dodatki na ogół są śmieszne, 0,5% do emki nie ma, po kilkunastu latach służby w nagrodę w porównaniu z kolegami z podziału bojowego jest się o ładne procenty w plecy dzięki czemu by osiągnąć podobny efekt trzeba kilka lat więcej pracować. Temat podobno jest czasem poruszany ale nic się nie dzieje. Czy jest to tak wielki by stworzyć odpowiednią interpretację?? Związki mają tu duże pole do popisu.... Gdyby choć to poszło do przodu motywacja do służby w tym miejscu z pewnością poprawiłaby się.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2019, 20:33:56 wysłana przez firesp »

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2019, 10:44:11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2019, 14:29:40 »
To że mało to wiemy, tylko co dalej?  :tuba:
https://www.infosecurity24.pl/strazacy-chca-wiecej-pensje-w-psp-nie-sa-proporcjonalne-do-rangi-wykonywanej-sluzby-i-pracy
Wdrożenie podwyżek zapisanych w Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018 r., a nawet zrealizowanie zapowiadanego kolejnego programu rozwoju służb mundurowych nie gwarantuje stabilności w służbach resortu
A co gwarantuje jak nie pieniądze? Tylko pieniądze i mądra ich redystrybucja.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2019, 20:28:28 »
Eqinox, czytałeś całość, czy tylko zacytowany fragment?
Tam wyraźnie jest jest napisane, że takimi podwyżkami próbujemy gonić rynek pracy, ale generalnie zostajemy w tyle. I chodzi o to, że dobrze, że są, ale są niewystarczające, aby zachęcić nowych zdolnych ludzi do służby (nie tylko w PSP).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2019, 12:02:35 »
Eqinox, czytałeś całość, czy tylko zacytowany fragment?
Tam wyraźnie jest jest napisane, że takimi podwyżkami próbujemy gonić rynek pracy, ale generalnie zostajemy w tyle. I chodzi o to, że dobrze, że są, ale są niewystarczające, aby zachęcić nowych zdolnych ludzi do służby (nie tylko w PSP).
Bez zmiany mentalnej, pokoleniowej i nowoczesnego podejścia chociażbyś dał dla samej PSP 2% PKB to i tak nic z tego nie będzie bo poziom uznaniowości w naszej firmie jest tak duży że powoduje mega frustrację u zdolnych ludzi. Czytałem całość i wiesz co?
Do dupy jest przywoływanie rozwiązań z MONu jako terapii dla PSP gdyż:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-23/polacy-nie-chca-do-wojska-prawie-57-tys-wakatow/
Liczba wakatów w służbach będzie rosłą jak w każdym cywilizowanym kraju wynagrodzenia też będą rosły. I nic to nie zmieni bo służba była atrakcyjna przy bezrobociu na poziomie 10-20% a teraz?
Test sprawności, badania, wymagania, dyspozycyjność? To nie dla pokolenia XXI w. tylko służby za kilka lat się o tym przekonają. Bo za kilka lat skończy się ostatni duży wyż demograficzny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2019, 10:03:46 »
To że mało to wiemy, tylko co dalej?  :tuba:
https://www.infosecurity24.pl/strazacy-chca-wiecej-pensje-w-psp-nie-sa-proporcjonalne-do-rangi-wykonywanej-sluzby-i-pracy
Wdrożenie podwyżek zapisanych w Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018 r., a nawet zrealizowanie zapowiadanego kolejnego programu rozwoju służb mundurowych nie gwarantuje stabilności w służbach resortu
A co gwarantuje jak nie pieniądze? Tylko pieniądze i mądra ich redystrybucja.
Sam widzisz jak w ostatnich dwóch podwyżkach wystąpiła redystrybucja. Ci strażacy z dołu dalej krzyczą że dostali za mało, Ci na górze ( czyt. propozycje KG ) że raz nie dostali nic a po równo to też za mało.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 12, 2019, 16:21:00 »
Sam widzisz jak w ostatnich dwóch podwyżkach wystąpiła redystrybucja. Ci strażacy z dołu dalej krzyczą że dostali za mało, Ci na górze ( czyt. propozycje KG ) że raz nie dostali nic a po równo to też za mało.
Zawsze będzie ten krzyk i na to lekarstwa nie będzie. Albo ktoś się ściśnie za jaja i trochę to wyprostuje albo spowoduje, że na grupach 11 i w górę będzie dużo ludzi z łapanki jak to kiedyś określił Cezary P. w jednym z filmów jak opowiadał o murzynie złapanym w siatkę. Znam to już z autopsji gdzie wszyscy spełniający kwalifikacje i nie pracujący w systemie codziennym odmówili przyjęcia propozycji przyjęcia 12 grupy.  A u dobrego kolegi odmówili 13 grupy  :szalony: Kiedyś to było nie do pomyślenia.  Niestety każdy medal ma dwie strony i zarobki najniżej zarabiających też są marne przez co nie możemy rywalizować z rynkiem cywilnym of fachowców czyt. np. informatyków. Ta dolegliwość dotyczy wszystkich służb.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 12, 2019, 17:45:31 »
Sam widzisz jak w ostatnich dwóch podwyżkach wystąpiła redystrybucja. Ci strażacy z dołu dalej krzyczą że dostali za mało, Ci na górze ( czyt. propozycje KG ) że raz nie dostali nic a po równo to też za mało.
Zawsze będzie ten krzyk i na to lekarstwa nie będzie. Albo ktoś się ściśnie za jaja i trochę to wyprostuje albo spowoduje, że na grupach 11 i w górę będzie dużo ludzi z łapanki jak to kiedyś określił Cezary P. w jednym z filmów jak opowiadał o murzynie złapanym w siatkę. Znam to już z autopsji gdzie wszyscy spełniający kwalifikacje i nie pracujący w systemie codziennym odmówili przyjęcia propozycji przyjęcia 12 grupy.  A u dobrego kolegi odmówili 13 grupy  :szalony: Kiedyś to było nie do pomyślenia.  Niestety każdy medal ma dwie strony i zarobki najniżej zarabiających też są marne przez co nie możemy rywalizować z rynkiem cywilnym of fachowców czyt. np. informatyków. Ta dolegliwość dotyczy wszystkich służb.
I tu teraz widzę że kolega w grupach tych wyższych a ja ku mojej uciesze w tych niższych. Ci co kiedyś wybrali podział i Ci co wybrali biuro ...wybór jak mój.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2019, 17:57:53 »
I tu teraz widzę że kolega w grupach tych wyższych a ja ku mojej uciesze w tych niższych. Ci co kiedyś wybrali podział i Ci co wybrali biuro ...wybór jak mój.
Skąd wiesz, że nie ja odmówiłem zostania 12  :rofl: :rofl:
Nie każdy miał (lub będzie miał) wybór  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stanowisko ZZS Florian
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2019, 12:06:13 »
I tu teraz widzę że kolega w grupach tych wyższych a ja ku mojej uciesze w tych niższych. Ci co kiedyś wybrali podział i Ci co wybrali biuro ...wybór jak mój.
Skąd wiesz, że nie ja odmówiłem zostania 12  :rofl: :rofl:
Nie każdy miał (lub będzie miał) wybór  :wacko:
No i jak tam kolego w przepisem, bo jak czytam odpowiedź KG to aż śmiać mi się chce jakich robią z nas bałwanów.
...
....
http://www.florian-wlkp.pl/images/pismo_KG_Kujawsko_-_Pomorskie.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2019, 15:17:58 wysłana przez SIUSIEK »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....